Kilnus siekis: Klaipėdos rajone visiems vaikams be tėvų rasti globėjų šeimas

Renginyje jaudinančią istoriją apie iššūkius Ramiajame vandenyne pasakojo irkluotojas Aurimas Mockus (viduryje). Šventėje dalyvavo būrys geradarių, prisidėjusių prie renginio organizavimo Jaunimo parke: LŠS Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šauliai, vaišinę gardžia koše, baikerių klubas „Legacy Vets MC“, efektingai iki scenos atvežę vakaro svečius, o dainininkų duetas Simas Buziliauskas ir Gabrielė Nausėdaitė pradžiugino savo dainomis. Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuras tą vakarą Jaunimo parke surengė sveikos gyvensenos pokalbį ir sveikų užkandžių pikniką.

Per pastarąjį dešimtmetį vaikų globos sistema Lietuvoje išgyveno reikšmingą virsmą – nuo institucinės priežiūros link šeimos artumo, nuo vienatvės prie bendrystės, nuo sistemos prie žmogaus. Šių metų Vaikų globos savaitės temos „Mano akims reikia tavo akių“ renginiais buvo norima atkreipti dėmesį į globojamų vaikų poreikius, kviečiama tapti globėjais, savanoriais.
Simbolinis ryšys – žvilgsnis
Gargžduose Jaunimo parke liepos 2 dienos pavakarę surengtoje Vaikų globos savaitės šventėje drąsinta empatiškai pažvelgti į tėvų globos netekusio vaiko situaciją ir palengvinti, paspartinti jo kelią iki rūpestingų, atsakingai globos misijai pasirengusių žmonių širdžių bei atvertų namų durų.
Neatlygintinai šventę vedusi Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė, Klaipėdos rajono „Vaikai yra vaikai“ globos ambasadorė, susirinkusiesiems akcentavo, kad šventės organizatoriai, pagalbininkai, atlikėjai renginiui talkino taip pat neatlygintinai. „Ir aš, ir kiti tai daro dėl kilnios misijos, idėjos „Vaikai yra vaikai“. Norisi, kad nė vieno vaiko nebūtų be namų ir tas vaikas, kuris laukia, pagaliau surastų savo rūpestingą šeimą, neturinčią lūkesčių, nesitikinčią nieko vietoj to gauti mainais“, – jautriai kreipdamasi į susirinkusiuosius ir skatindama visus pagalvoti apie globėjo misiją kalbėjo Kristina.
„Lietuvos globos centrus vienijančio projekto „Vaikai yra vaikai“ inicijuota socialinė kampanija „Mano akims reikia tavo akių“ šiemet aktyviai skleidžia visuomenei žinią, jog bet kuris vaikas, o ypač netekęs tėvų globos, nori būti pastebėtas, matomas, jaustis suprastas, priimtas ir saugus.
Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus „Bangai“ komentavo, kad žvilgsnis šiais metais yra svarbiausias Vaikų globos savaitės simbolis. Iniciatyvos organizatoriai įsitikinę, kad būtent akių kontaktas pradeda nerti ryšio su vaiku tinklą, o žmogaus santykis su žmogumi yra vienas iš svarbiausių elementų, formuojančių kiekvieno iš mūsų tapatybę ir gyvenimo kokybę.

„Klaipėdos rajono šeiminiuose nameliuose gyvena 2 vaikai 13 metų ir 2 septyniolikos. Tikimės, kad vaikų skaičius ten nedidės, kad mūsų Globos centro komandai pavyks surasti šeimas, žmones, besąlygiškai juos priimančius“, – Globos savaitės renginyje Jaunimo parke kalbėjo V. Lygnugarienė (iš kairės). Neatlygintinai šventę vedusi K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė, Klaipėdos rajono „Vaikai yra vaikai“ globos ambasadorė akcentavo: „Norisi, kad nė vieno vaiko nebūtų be namų.“


Dėkojo už globėjų gerumą
Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė akcentavo, kad nuostabių žmonių, kuriems rūpi ne tik savųjų vaikų gerovė, bet kurie meilę, rūpestį dalija ir kitiems – yra daug.
„Galbūt kartais žmonės stokoja drąsos imtis vaikų globos, tad svarbu juos paskatinti. Ir šis renginys skirtas būtent tokiam tikslui. Tie žmonės, kurie mums talkina neatlygintinai, supranta, kad tai yra investicija į mūsų visų ateitį. Patiriu labai didelį džiaugsmą, kai žmonės gali dalintis tuo, ką turi gražiausio. Nuoširdžiai noriu padėkoti šeimoms, kurios jau globoja vaikus ir į juos žiūri ilgiau nei jų tėvai. Kad šie žmonės turi vidinės stip­rybės ir vaikams atvėrė ne tik savo namų duris, bet ir savo dideles širdis“, – dėkodama globėjams už gerumą ir atsakomybes V. Lygnugarienė ir kitus kvietė apsilankyti, sužinoti daugiau apie globą Gargždų socialinių paslaugų centro padalinyje Globos centras.
Renginio „Mano akims reikia tavo akių“ dalyvius sveikino Seimo narys Alvydas Mockus, globos ambasadorė Loreta Mazalienė. Vakaro svečias, irkluotojas Aurimas Mockus, ryžęsis perplaukti Ramųjį vandenyną, ir savo įspūdžius pasakojęs šventėje akcentavo, kad visi galime įgyvendinti savo siekius, visi turime galimybių, bet ar tikrai turime noro kažką pakeisti, pavyzdžiui, globoti vaikus?..

„Klaipėdos rajono šeiminiuose nameliuose gyvena 2 vaikai 13 metų ir 2 septyniolikos. Tikimės, kad vaikų skaičius ten nedidės, kad mūsų Globos centro komandai pavyks surasti šeimas, žmones, besąlygiškai juos priimančius“, – Globos savaitės renginyje Jaunimo parke kalbėjo V. Lygnugarienė (iš kairės). Neatlygintinai šventę vedusi K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė, Klaipėdos rajono „Vaikai yra vaikai“ globos ambasadorė akcentavo: „Norisi, kad nė vieno vaiko nebūtų be namų.“

Šeiminiuose nameliuose – 4 paaugliai
Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė V. Lygnugarienė atkreipė dėmesį, kad prieš dešimtmetį Lietuva užsimojo tapti šalimi be vaikų globos namų. „Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuva tokia jau yra. Prieš keletą mėnesių buvo uždaryti paskutiniai didieji globos namai. Visgi šalyje dar yra apie 1 000 vaikų, laukiančių savo šeimų, kurie gyvena mažesniuose, šeiminiuose nameliuose. Klaipėdos rajono šeiminiuose nameliuose gyvena 2 vaikai 13 metų ir 2 septyniolikos. Tikimės, kad vaikų skaičius ten nedidės, kad mūsų Globos centro komandai pavyks surasti šeimas, žmones, besąlygiškai juos priimančius. Mes tikimės greitu laiku pasigirti, kad ir mūsų rajone šeiminių namų nebėra, nes mes rasime rūpestingas šeimas, kurių akys bus kupinos meilės priglaustiems vaikams“, – Globos savaitės renginyje Jaunimo parke kalbėjo V. Lygnugarienė.
2014 metais, globos sistemos pertvarkai Lietuvoje tik prasidėjus, daugiau nei 3 500 vaikų gyveno instituciniuose vaikų globos namuose, veikė penkeri kūdikių globos namai, į kuriuos per metus patekdavo per 100 kūdikių. Šalyje buvo 10,5 tūkst. globojamų vaikų, jie sudarė 2 proc. visų šalies vaikų. Pertvarka siekta uždaryti institucinius vaikų globos namus, bendruomeninių globos namų tinklą, didinti paslaugų prieinamumą. Per dešimtmetį pavyko pasiekti išties didelių pokyčių, pernai gruodžio pabaigoje uždaryti paskutiniai instituciniai globos namai Kupiškyje ir Kauno rajone.
Šiuo metu Lietuvos šeiminiuose namuose, mažoje bendruomenėje, gyvena 997 tėvų globos netekę vaikai, globos centruose globojami 346 vaikai, šeimynose – 261, o šeimose – 4 226 vaikai, kurie dėl labai svarbių priežasčių negali augti savo šeimoje.
Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės, Edvardo GELŽINIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content