Kino teatrai protestavo prieš nelogiškus ribojimus

Liepos 19-ąją Lietuvos kino teatrai surengė protesto akciją ir užsidarė vienai dienai. Taip bandyta pasiųsti žinią valdžiai dėl iki šiol neatlaisvinamų sąlygų – vis dar privaloma dėvėti kaukes salėje, negalima mėgautis valgiais. Kino rodytojai čia įžvelgia diskriminaciją ir teigia, kad dėl to kenčia visi. Nors Gargždų kino teatras „Minija“ proteste nedalyvavo, idėją palaiko.

Pramogų sektoriuje kaukių dėvėti nebeprivaloma, restoranuose be jų galima valgyti ir gerti, tačiau kino teatruose ribojimai tebegalioja. Kaip rašoma BNS pranešime spaudai, iš Baltijos šalių tik Lietuvoje galioja tokie griežti Vyriausybės reikalavimai. Kino teatrų vadovai teigia – tokiomis aplinkybėmis ribojamos verslo galimybės, daroma įtaka lankomumui ir keičiama filmų žiūrėjimo patirtis. „Nesuprantame, kodėl kultūros paslaugos – kino teatro, žiūrovas vis dar turi dėvėti medicininę kaukę salėje, kai pasaulio mastu dar pernai įrodyta, kad kino salė saugiausia vieša vieta net ir be kaukių“, – stebisi „Forum Cinemas“ direktorius Gintaras Plytnikas.

Protestas vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Ukmergėje, Šiauliuose, bet ne Gargžduose. Kaip „Bangai“ aiškina kino teatro „Minija“ padalinio vadovas Simas Budreckas, akcijoje jie nedalyvavo ne tiek dėl galimų nuostolių, kiek kaip biudžetinė Savivaldybės įstaiga. „Savivaldybė neprotestuoja prieš Vyriausybę. Nebiudžetiniai kino teatrai bando ką nors išpešti, o mes tikimės, kad jiems pavyks, ir tyliai laukiame“, – palaikymą reiškia S. Budreckas. Visgi, kaip jis skaičiuoja, jei „Minija“ neveiktų vieną dieną, tai jiems kainuotų apie 50 žiūrovų. Gargžduose bilietai į filmą kainuoja 4- 5 eurus.

Naujausi Statistikos departamento skaičiai rodo, kad kino teatrų pajamos už bilietus 2020 m. buvo 8,6 mln. eurų. Tai kone trigubai mažiau nei 2018 m., beveik dvigubai nei 2019 m.

Deividas KUBIKIS
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių