Klaipėdos rajone – galingiausia Baltijos šalyse saulės elektrinė

Ant Klaipėdos rajone veikiančios SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės „Inno Line“ stogo montuojamos saulės jėgainės galia sieks 3,5 MW. Planuojama, kad visu pajėgumu ji pradės veikti rugsėjį.
Įrangos tiekėjų duomenimis, tai bus didžiausia Baltijos šalyse ant pastato sumontuota saulės elektrinė ir ji patenkins 24 proc. „Inno Line“ metinio energijos poreikio. Projekto rangovas – bendrovė „Via Solis Energia“.
„Savo veikloje vadovaujamės vienu svarbiausių principų – kuo mažesniu poveikiu aplinkai. Todėl visos SBA grupės mastu jau daugiau kaip 5 metus naudojame tik žaliąją elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių išteklių. Šiais metais tampame gaminančiu vartotoju, ir tai reiškia ne tik didesnį akcentą į tvarumą, bet ir galimybę suvaldyti sąnaudas energijai, ypač kainų šuolių metu. Planuojame, kad saulės jėgainė patenkins 24 proc. metinio „Inno Line“ energijos poreikio ir turėtų atsipirkti per 5 metus“, – sako bendrovės vadovas Ramūnas Marozas.
Anot jo, bendra investicija į jėgainę, kuri prilygsta maždaug dviejų Kauno Dariaus ir Girėno stadionų plotui, siekia 1,4 mln. eurų. Dalį išlaidų kompensuoja valstybė. Saulės elementai užims maždaug pusę „Inno Line“ pastato stogo, todėl išaugus poreikiui ateityje būtų galimybė elektrinę plėsti.
„Didžiausios Baltijos šalyse saulės jėgainės statyba ypatingo komandos profesionalumo reikalauja ir beveik 7 300 panelių montavimas 30 000 kv. m plote. Tai planuojame padaryti per porą mėnesių. Dar maždaug tiek pat laiko užims sistemos bandymai ir prijungimas prie elektros tink­lų. Šiuo metu montavimo darbai vyksta sklandžiai ir tikimės projektą baigti nustatytu laiku“, – teigia „Via Solis Energia“ vadovas Rimvydas Karoblis.

„Planuojame, kad saulės jėgainė patenkins 24 proc. metinio „Inno Line“ energijos poreikio ir turėtų atsipirkti per 5 metus“, – sako bendrovės vadovas R. Marozas.


Planuojama, kad visu pajėgumu saulės jėgainė ant „Inno Line“ stogo pradės veikti rugsėjį. Pasak R. Marozo, per pirmus eksploatacijos metus ji turėtų pagaminti apie 3,1 GWh elekt­ros energijos. Skaičiuojama, kad dėl to į atmosferą nepateks maždaug 1 111,5 t CO2. Tai prilygsta dviem skrydžiams lėktuvu aplink Žemę arba beveik 250 automobilių per metus išmetamų dujų kiekiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių