„KN Energies“ ir ORLEN pratęsė sutartį  dėl SGD paskirstymo stoties pajėgumų naudojimo

Tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „KN Energies“ penkerių metų laikotarpiui pratęsė strateginės partnerystės sutartį su Lenkijos energetikos įmone ORLEN dėl Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stoties pajėgumų naudojimo.

Lenkijos įmonė pagal ankstesnę penkerių metų sutartį minėtos stoties, esančios Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminalo teritorijoje Melnragėje, pajėgumais naudojasi nuo 2020 metų balandžio 1 dienos. Sutarties terminui besibaigiant naujai įtvirtinti įsipareigojimai leis ORLEN tęsti sėkmingai vykdomą SGD krovą ir užtikrinti gamtinių dujų tiekimą prie dujotiekių neprijungtiems vartotojams.

„Tikime, kad ši sutartis, įtvirtinusi tolimesnį bendradarbiavimą su ORLEN, užtikrins palankias galimybes dar didesniems SGD krovos kiekiams per SGD paskirstymo stotį į autocisternas bei kurs aukštą pridėtinę vertę tiek mūsų klientui, tiek ir visam Lenkijos bei Baltijos šalių regionui. Nors tai mažos apimties SGD terminalas, tačiau jis turi didžiulį potencialią ir reikšmę visoje SGD vertės grandinėje. Vertiname konstruktyvų bendradarbiavimą su partneriais Lenkijoje“, – sako „KN Energies“ generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Dujomis iš Klaipėdoje veikiančios SGD paskirstymo stoties aprūpinami Lenkijoje ir Baltijos šalyse esantys pramonės naudotojai, namų ūkiai, šilumos gamintojai, taip pat degalinės, tiekiančios SGD vilkikams. Europai siekiant klimato neutralumo tikslų galimybė apsirūpinti SGD – švariausiu iškastiniu kuru – išlieka itin svarbia alternatyva pramonėje ir transporto sektoriuje, kuriuose naudojama anglis ar kitos taršesnės iškastinio kuro rūšys.

„Partnerystės su „KN Energies“ pratęsimas yra svarbus žingsnis stiprinant mūsų pozicijas Baltijos regiono SGD rinkoje. Nors Svinouiscio terminalas išlieka svarbiausiu mūsų SGD operacijų centru,  Klaipėdos SGD paskirstymo stotis atlieka svarbų papildomą vaidmenį, leidžiantį mums optimizuoti logistikos kaštus. Be to, kad aptarnaujame Lenkijos rinką, iš Klaipėdos SGD taip pat tiekiamos į Lietuvą, Latviją ir Estiją, kur stebime augantį susidomėjimą bendradarbiavimu su ORLEN“, – sako ORLEN generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Ireneusz Fąfara.

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų paskirstymo stotis yra antžeminis SGD terminalas, savo veiklą šalia Klaipėdos uosto vartų pradėjęs 2017 metų spalio 27-ąją. Stotį sudaro penkios po 1 000 kub. metrų talpinančios antžeminės SGD talpos bei SGD perkrovos iš ir į laivus bei autocisternas ar ISO reikalavimus atitinkančius standartinio dydžio konteinerius įranga.

Į Klaipėdos SGD paskirstymo stotį SGD gali būti importuojamos iš Klaipėdos SGD terminalo arba kitų terminalų, esančių Baltijos ar Šiaurės jūroje.

„KN Energies“ – tarptautinė energijos terminalų operatorė, užtikrinanti saugius ir patikimus skystosios energijos srautus, chemijos ir žaliavų krovą Baltijos jūros regiono vartotojams, o klientams visame pasaulyje padedanti žiniomis ir gebėjimais plėtoti tvarios energetikos infrastruktūros projektus. Bendrovė šiuo metu eksploatuoja tris skystųjų energijos produktų terminalus Klaipėdoje, Subačiuje ir Marijampolėje, yra SGD terminalų Lietuvoje ir Brazilijoje operatorė. Taip pat teikia komercinio eksploatavimo paslaugas keturiems Vokietijos plaukiojantiems SGD terminalams, o vienam jų ir techninio eksploatavimo ir priežiūros paslaugas.

ORLEN Grupė – tai integruota, diversifikuotą veiklą vykdanti energetikos bendrovė, įtraukta į prestižinį Fortune Global 500 sąrašą. Tai pirmoji bendrovė regione, įsipareigojusi iki 2050 m.  sumažinti anglies dvideginio emisijas iki nulio. Neseniai užbaigtų įsigijimo ir susijungimo procesų dėka ji prisijungė prie 150 didžiausių pasaulio bendrovių sąrašo. ORLEN Grupė veikia 10-yje rinkų: Lenkijoje, Čekijos Respublikoje, Vokietijoje, Austrijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Kanadoje, Norvegijoje ir Pakistane.

Iki 2030 m. ORLEN planuoja investuoti daugiau kaip 320 mlrd. zlotų į strateginius projektus. Iš jų apie 40 proc. bus skirta žaliosioms investicijoms, tokioms kaip jūros ir sausumos vėjo jėgainės, saulės jėgainės, biodujos ir biometanas, elektromobilumas, vandenils ir sinteninis kuras.

Daugiau informacijos: media@kn.lt

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content