Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais.

Pataria ilgai nelaukti

Netekus danties žandikaulyje vyksta tam tikri pokyčiai. Buvusio danties vietoje siaurėja kaulas bei dantenų kontūras. Organizmas bando kompensuoti dėl prarasto danties atsiradusį tarpą – greta esantys dantys stumiasi į tuščią vietą. „Ilgainiui šie pokyčiai lemia sukandimo pokyčius, susilpnėjusį kramtymo efektyvumą bei periodonto ligos vystymąsi. Netekus daugiau dantų pradeda griūti visas sukandimas, per didelė jėga tenka priekiniams dantims kramtant. Dėl to šie pradeda stipriai dilti bei keisti savo padėtį“, – pasakoja pirmaujančio odontologijos klinikų tinklo „Šypsenos akademija“ implantuojanti gydytoja odontologė Vaiva Žalienė.

Ilgesnį laiką neatkuriant prarastų dantų pasikeičia ir veido forma.

„Netekus danties ir tik po 10–20 metų kreipusis dėl implantacijos taip pat galima tikėtis gero rezultato, bet geriau ilgai nedelsti. Kuo ilgiau prarastas dantis neatkuriamas, tuo daugiau ilgainiui netenkame kaulo. Tai reiškia ir didesnes išlaidas jo atkūrimui“, – pastebi V. Žalienė.

„Šypsenos akademija“ implantuojanti gydytoja odontologė Vaiva Žalienė.

Tapo paprasta procedūra

„Šypsenos akademijos“ implantuojanti gydytoja V. Žalienė pabrėžia, kad implantai yra geriausia alternatyva natūraliems dantims: „Sriegiant implantus nereikia šlifuoti gretimų dantų ir daryti kitų negrįžtamų intervencijų tikriems paciento dantims. Dantų implantais atkuriamas šimtaprocentinis kramtymo efektyvumas. Dėl šiuolaikinių medicinos galimybių implantacija yra tapusi paprasta, kasdieniška, neskausminga procedūra.“

Jei danties implantas sriegiamas praėjus daug laiko nuo tada, kai prarandamas nuosavas dantis, gali tekti priauginti žandikaulio kaulą – kitaip tariant, atlikti augmentacijos procedūrą. Tik tada į žandikaulio kaulą bus galima sriegti danties implantą – titaninį varžtelį, pakeičiantį prarasto danties šaknį. Ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dar vadinamas danties karūnėle arba vainikėliu. Implantuoti dantys atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs. Kai implantas prigyja, prasideda protezavimo darbai.

Tam tikrais atvejais „Šypsenos akademijoje“ gali būti atliekama vienmomentė implantacija.

Tai atvejai, kai to paties vizito metu pašalinamas ir negrįžtamai pažeistas dantis, ir iškart įsriegiamas implantas. Jei netekote kelių dantų toje pačioje zonoje, juos galima atkurti panaudojus tiltinę konstrukciją, nepažeidžiant gretimų dantų. Išlaikant tam tikrą atstumą sriegiami du implantai, vėliau ant jų fiksuojamas dantų tiltas. „Visi ant keturių“ gydymo metodika yra skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms. Šis metodas leidžia atsisakyti išimamų protezų. Vieno vizito metu pašalinami visi likę dantys ir sriegiami keturi implantai, ant kurių tvirtinamas neišimamas laikinas protezas, kuris prigijus implantams pakeičiamas nuolatiniu. Šiuo metu „Šypsenos akademijoje“ dantų atkūrimas „Visi ant keturių“ metodu kainuoja 4 999 eurus vietoje 6 483 eurų, o klinikų vadyba užtikrina, kad senjorai, sulaukę pensinio amžiaus, papildomai gautų iki 670 eurų teritorinių ligonių kasų kompensaciją.

Pacientų patirtys klinikoje

„Šypsenos akademija“ atliko pacientų, kuriems čia buvo suteiktos implantacijos ir protezavimo (danties atkūrimo) paslaugos, apklausas. Net 99 proc. jų nurodo: jei dar kartą prireiktų šių paslaugų, jie čia sugrįžtų.

Pacientas Gintautas prisipažįsta šią kliniką pasirinkęs dėl patrauklios kainos. Tada įvertinęs ir kitą jos privalumą – darbuotojų profesionalumą. „Čia nebuvo jokių neaiškumų“, – apibendrina jis.

Klientai aukštai vertina tai, kad gydymas „Šypsenos akademijoje“ prasideda nuo nuodugnių tyrimų, jų analizės ir profesionalios konsultacijos. Kiekvienam implantaciją atliekančiam klientui čia paskiriamas asmeninis vadybininkas, užtikrinantis sklandų, operatyvų ir gerai suplanuotą gydymo procesą.

Pacientai teigia galintys pasitikėti gydytojais, kurie dalykiškai ir aiškiai pristato naudojamus metodus ir technologijas, galimus rizikos faktorius, paaiškina, kaip procedūros metu bus valdomas skausmas. „Tu rūpi – jautiesi svarbus tam gydytojui“, – apie patirtį „Šypsenos akademijoje“ sako keletą dantų implantų turinti Inga.

Drąsiai plačiai šypsosi

„Šypsenos akademijos“ klientai, prarastus dantis atkūrę naudojant implantus, džiaugiasi vėl galėdami drąsiai, plačiai šypsotis ir nebedangstyti burnos ranka. Apklausų rezultatai parodė, kad dantų implantacija atkuria ne tik šypseną, bet ir savivertės jausmą. „Dabar aš šypsausi ir man nebereikia sučiaupti lūpų baiminantis, kaip aš atrodysiu“, – džiaugiasi Inga.

„Noriu nustoti kontroliuoti, kada galiu šypsotis“, – priežastį, kodėl jie renkasi implantaciją, nurodo „Šypsenos akademijos“ pacientai. Galimybę vėl nesivaržant šypsotis plačia, gražia, sveika šypsena pabrėžia daugelis apklaustų klientų. Jie pastebi, kad atkūrus dantis pagerėjo ir jų gyvenimo kokybė. Pacientai įvertina, kad gali valgyti ir kietą maistą, drąsiai kąsti, nes žino, kad implantai, skirtingai nei išimami dantų protezai, neiškris.

Apklausų rezultatai parodė, kad dantų implantai su ant jų tvirtinamomis karūnėlėmis atkuria ne tik šypseną, bet ir savivertės jausmą.

„Mūsų pacientai, davę interviu, išsakė savo pageidavimus ir baimes, kurias mes atidžiai išklausėme. Tai leido patobulinti dantų implantavimo procedūros eigą taip, kad ji atitiktų klientų asmeninius poreikius“, – sako „Šypsenos akademijos“ direktorė Gintarė Krikščiūnienė.

Užsiregistruoti implantuojančio gydytojo konsultacijai „Šypsenos akademijoje“ galima internetu – www.sypsenosakademija.lt arba telefonu +370 520 44 777.

Įsriegiami dantų implantai yra daug geresnis pasirinkimas nei anksčiau plačiai taikyti tiltiniai protezai, kuriuos dedant reikėdavo šlifuoti ir negrįžtamai pažeisti gretimus dantis.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių