Kokius kortų žaidimus labiausiai mėgsta lietuviai?

Kortos – bene universaliausias žaidimas pasaulyje. Su kortomis žaidžia visi – nuo vaikų iki senelių, kadangi žaidimų yra tiek daug, kad pasirinkti gali paprasčiausiai visi. Būtent kortoms ir skirsime šį straipsnį. Pakalbėsime apie tai, kokius kortų žaidimus labiausiai mėgsta lietuviai.

Vis populiaresnis darosi pokeris

Dar prieš dvidešimt metų apie pokerį dauguma lietuvių buvo girdėję tik per televizorių. Filmuose, kur būdavo vaizduojamas legendinis Las Vegaso kazino, rimti vyrai dažnai žaisdavo būtent šį žaidimą. Tuo tarpu dabar situacija yra pasikeitusi ir pokeris yra kone pats populiariausias kortų žaidimas Lietuvoje.

aidimą įsisavino jaunesnė žmonių karta, kuri pradėjo pirkti pusiau profesionalius pokerio rinkinius. Tai tapo puikiu laisvalaikio praleidimu savaitgaliams. Prie to turbūt prisidėjo ir Antanas Guoga – dar prieš daugelį metų, kai Lietuvoje jis nebuvo toks žinomas, žiniasklaida dažnai rašė apie profesionalų pokerio Australijos lietuvį, kuris dominuoja prieš pokerio žaidėjų elitą visame pasaulyje.

Paskutiniu metu labai populiarus ir pokeris virtualioje erdvėje. Pokeris internetu sulaukia vis didesnio populiarumo, o per pandemiją, kai visi privalo sėdėti namuose, ši opcija pasidarė dar labiau populiaresnė. Su juo internete gali konkuruoti nebent blackjack internetu. Apskritai daugybė žaidimų paskutiniu metu keliasi į virtualią erdvę, tačiau tai jau atskiro straipsnio verta tema.

Regiono klasika – legendinis „kvailys“

Jeigu turite draugų Jungtinėse Amerikos Valstijose arba Vakarų Europoje – paklauskite jų, ar jie žino žaidimą „kvailys“. Galime lažintis, kad apie tokį žaidimą jie niekada nebus girdėję. Taip yra todėl, kad jis populiarus būtent mūsų regione – „kvailį“ žaidžia posovietinės valstybės.

Šio žaidimo esmė yra labai paprasta, o skirtumas nuo kitų kortų žaidimų yra tas, kad čia reikia ne laimėti, o nepralaimėti. Pralaimėjęs žaidėjas pagal žaidimo pavadinimą yra tituluojamas kvailiu, todėl natūralu, kad visiems žaidėjams norisi tokio „titulo“ išvengti.

Jaunesni žaidėjai savo mobiliuosiuose telefonuose dažniausiai turi aplikaciją „Durak“, ji, kaip jau turbūt supratote, pavadinta pagal originalų „kvailio“ rusišką pavadinimą. Čia galima žaisti įvairias žaidimo variacijas prieš varžovus iš viso pasaulio, todėl, jeigu norima prisiminti vaikystės žaidimą, tai yra puiki išeitis.

Senjorams iki šiol patinka pasjansas

Pasjansas yra kortų žaidimas, kuris žaidžiamas vienumoje. Čia nereikia turėti varžovų, kadangi žaidi tiesiog prieš save. Pasjansas Lietuvoje realiai išpopuliarėjo maždaug prieš dvidešimt metų – kai paplito personaliniai kompiuteriai.

Turbūt visi puikiai prisimenat, kai „Windows“ turėjo kortų žaidimų, o jų lyderis buvo būtent pasjansas. Būtent tuomet kompiuterio ekrane aktyviau jį ir pradėjo žaisti lietuviai. Vėliau, kai įsigalėjo internetas, jaunesni ir imlesni vartotojai perėjo prie kitų žaidimų, tačiau vyresni vartotojai iki šiol dėlioja kortas savo ekrane.

Šis žaidimas taip pat turi ir keletą sunkesnių versijų, kurias taip pat mėgsta Lietuvos vartotojai.

Lukas Meidus – sporto apžvalgininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių