„Kranto“ progimnazija nustebino 200 metrų ilgio žemaitišku rankšluosčiu

Šeštadienį vykusioje Obuolių šventėje renginio dalyviai stebėjo ne tik šokių ir muzikos pasirodymus, bet ir žavėjosi Gargždų „Kranto“ progimnazijos bendruomenės kūriniu: Žemaičių rašto metams sukurtu 200 metrų ilgio etnografiniu rankšluosčiu su ornamentais. Pavasarį tikimasi šį kūrinį įregistruoti Lietuvos rekordų knygoje.
Gargždų jaunimo parko amfiteatre „Kranto“ progimnazijos moksleiviai išvyniojo net 200 metrų ilgio rankšluostį, puoštą Žemaitijai būdingais ornamentais. Šis kūrinys gimė, kai progimnazija laimėjo etnokultūrinį projektą „Če mes esam – omžiu omžēs“. Prie jo prisidėjo ne tik moksleiviai, mokytojai, darbuotojai, bet ir tėveliai, kiti miestiečiai. Mat gegužės mėnesį vykusioje mokyklos Kiemo šventėje „Pienės pūkas“ visi, kas tik norėjo, galėjo dalyvauti žemaitiško rankšluosčio ornamento kūrimo edukacijoje.
Gargždų „Kranto“ progimnazijos mokinių folkloro kolektyvo „Etnokomanda“ vadovė, fizikos mokytoja metodininkė Ilona Tulabienė Obuolių šventėje pristatė, kad rankšluostis yra autentiškas, tradicinis, mat pagamintas iš linų ir pagal senovinius matmenis. Netradicinis tik rankšluosčio ilgis, kuriuo siekiama Lietuvos rekordo.
I. Tulabienė džiaugėsi tokio projekto rezultatu ir teigė, kad mokykla skiepija meilę etnokultūrai, paruošia vaikus gyvenimui. „Mes norėjome juos išlydėti pačiu gražiausiu tekstilės taku ir parašėme tokį projektą Žemaičių rašto metams. Bandėme padaryti, kad kiekvienas žmogus, tiek mokyklos, tiek miesto bendruomenės narys galėtų prisidėti. Nors austi nemokame, nes tiek rankšluosčio nuausti būtų sudėtinga, bet jo plotis ir panaudoti linai yra lietuviški, o nėrinys, kuris puošia rankšluostį, yra pagal žemaitiškas tradicijas“, – Obuolių šventėje pasakojo mokytoja ir akcentavo, kad tai bendras kūrybinio darbo rezultatas.
Dar vienas svarbus prie projekto prisidėjęs žmogus – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Sliužinskaitė, be kurios, pasak I. Tulabienės, nebūtų buvę galimybės sukurti šį rankšluostį.
„Mums svarbiausia, kad dalyvauja vaikai – mūsų ateitis, tradiciją perduodame jiems“, – džiaugėsi ir jaunimui dėkojo I. Sliužinskaitė.
Rankšluosčio medžiaga yra skalbiama, o „Kranto“ progimnazijai svarbi ekologija, vėliau, užfiksavus Lietuvos rekordą, rankšluostis taps suvenyriniais maišeliais pirkiniams.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių