KŪDIKIO ODELĖS BĖRIMAS. PRIEŽASTYS IR GYDYMO METODAI

Kas jau augino mažus vaikus, tam ne naujiena, jog pradedant pirmosiomis savaitėms po kūdikio gimimo jis gali būti išberiamas pačių įvairiausių rūšių bėrimais. Tai gali būti ir inkštirai, ir spuogeliai, ir dėmelės. Dauguma atvejų tai nėra pavojinga mažylio sveikatai, nes šie laikini bėrimai paskui savaime išnyksta be jokio gydymo.

Kokios gali būti kūdikių odos bėrimo priežastys?

Kaip teigia pediatrai naujagimių bėrimo spuogelių kilmė kol kas nėra iki galo išaiškinta. Išbėrimas dažniausiai atsiranda 2-6 savaitėmis nuo gimimo, tačiau bėrimai gali atsirasti ir vos gimus. Tada šis negalavimas praeina per kelias savaites ar mėnesius. Bet jeigu spuogai atsirado po šeštosios gyvenimo savaitės ir ilgai nepraeina, tada vertėtų pasitarti su gydytoju. Tada gydymui gali būti išrašomi kremai arba specialūs losjonai, kurie per laiką padėtų atsikratyti bėrimo. Be to, gali būti skiriami ir tyrimai, kurie padėtų išsiaiškinti, ar bėrimų kartais nesukėlė hormoniniai sutrikimai.

Dėl kokių priežasčių gali atsirasti toksinė kūdikių raudonė?

Kūdikių raudonės simptomai – tai atsiradęs raudonų dėmių bėrimas su mažomis, iki 3 mm skersmens, pūslelėmis, kuriose esantis skystis gali būti panašus į pūlius, tačiau tai nėra infekcija. Šio tipo bėrimas pirmiausiai atsiranda ant skruostų, vėliau išplinta ant viso kūno, išskyrus pėdas, delnus ir gleivines. O šiaip naujagimiui nepasireiškia jokių kitų ligų požymiai. Tikslios kūdikių raudonės priežastys irgi nėra aiškios. Medikų nuomone, tai yra paprasčiausias imuninės sistemos formavimosi etapas. Todėl gydymas nereikalingas, raudonė išnyksta maždaug per dvi savaites.

Kokios dar gali būti kitos kūdikių bėrimo priežastys?

Bėrimus kūdikiams gali sukelti ir sauskelnės, šio dermatito gydymas labai paprastas – tai tinkama higiena ir kūdikių odos priežiūrai skirti kremai. Prakaitinis bėrimas gali būti įvairus, pradedant nuo rausvų dėmelių, smulkių rausvų ar balkšvų spuogelių iki vandeningų pūslelių. Nuprausus bėrimų vietas galima tepti mažylių odos priežiūrai skirtais specialiais kremais. Svarbiausia, kad kūdikis visą laiką būtų švarus, saikingai aprengtas, neperkaistų ir nesikasytų spuogelių, kurie per kelias dienas išnyksta. Bėrimui sustiprėjus, plečiantis, būtina kreiptis į gydytoją. Pačias tiksliausias konsultacijas gali suteikti Lazerinis centras.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content