Mainai – galimybė ugdyti save

Vasara – puikus laikas tobulinti asmenines savybes, domėtis naujomis veiklomis, plėsti įkvepiančių draugų būrį. Išvysti „Erasmus+“ mainų teikiamą naudą pasinaudojo dvi endriejaviškės abiturientės Rimantė Stanevičiūtė bei Greta Žadeikytė. Su merginomis šįkart kalbamės apie nuveiktas veiklas ir asmeninių kompetencijų tobulinimo naudą.

Bijoti neverta

– Kur vyko mainai? Iš kokių šalių sulaukėte dalyvių?

– Paskutinę birželio savaitę išvykome į mainų programą „Upgrade Yourself: Soft Skills“. Tai mainai, kuriuose dalyvavo net 6 šalys: Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Italija ir Norvegija. Iš viso buvo 33 dalyviai, tarp kurių 5 lietuvių atstovai. Mokymai vyko „Daugirdiškės“ mokymų centre, įsikūrusiame netoli Elektrėnų.

– Kaip radote šią programą?

– Aktyviai dalyvavome organizacijos „Sūkurys“ veikloje ir gavome pasiūlymą atstovauti Klaipėdos rajono „Apskritajam stalui“. Ilgai abejojome, ar verta vykti, nes reikėjo įveikti baimės, kitos kalbos žinių, nepažįstamų žmonių barjerus… Bijojome, kaip susikalbėsime, nes visi mokymai vyko anglų kalba, tačiau dabar galiu drąsiai teigti, kad dėl to reikėjo mažiausiai jaudintis. Pirmosiomis dienomis buvo labai sunku persilaužti, kalbėti visiems girdint, bet po kelių dienų net nepastebėjome, kad net su lietuviais tarpusavyje kalbame angliškai.

– Koks šios mainų programos tikslas?

– Mokėmės įžvelgti savo švelniuosius bruožus, išmokti dirbti grupėse, sužinoti apie savo galimybes tokiose srityse kaip lyderystė, kaip žengti iš komforto zonos, išsakyti savo jausmus, nebijoti, pažinti save, išmokti planuoti laiką.

– Kokia buvo jūsų tradicinė diena?

– Mokymai kiekvieną dieną prasidėdavo 10 val. ir baigdavome 19 val. Dalyvaujančios šalys turėjo tam tikras temas, kurias vedė visai grupei. Mes, lietuviai, turėjome surengti pirmojo vakaro pasirodymą. Jo metu detaliau susipažinome, žaidėme daug žaidimų, tačiau norime paminėti, kad mums labai padėjo vadovas bei lektorius Aidas Gedminas.

Pažino kitas tradicijas

– Kuri šalis labiausiai išsiskyrė iš kitų? Kuri paskaita buvo įdomiausia?

– Didelį įspūdį padarė Italijos šalies atstovai. Jų energija, veikla labiausiai išsiskyrė. Jie visada veiklas vykdė energingai, su šokiais, žaidimais, buvo labai gera. Taip pat labai didelį įspūdį paliko Norvegų lektorė Helena Bisgaard. Ji mums plačiau papasakojo apie konfliktus, kaip jų išvengti arba kaip juos išspręsti. Gavome daug naudingos informacijos.

– Ką sužinojote naujo?

– Kiekvieną dieną analizuodavome skirtingas temas „įpindami“ vis kitas veiklas. Vieną dieną turėjome svečiuose dvi merginas, kurios buvo neregės. Jos pasidalijo savo patirtimi, išgyvenimais, buvo įdomu išgirsti, koks gyvenimas yra žmonių, kurie negali matyti. Mainų programos metu pažinome kitų šalių kultūras, papročius, kasdieninę rutiną, turėjome galimybę paragauti jų tradicinio maisto.

– Ar šie mainai įkvėpė ieškoti kitų projektų?

– Tai buvo savaitė, kurios niekada nepamiršime, kuri kaip asmenybėms davė labai daug pasitikėjimo savimi, sumažino baimės barjerą kalbėti angliškai, daug ko išmokome, kaip labiau suprasti žmones su negalia, radome naujų pažinčių. Buvo labai sunku paskutinį vakarą atsisveikinti su dalyviais, nes mes buvome tarsi viena didelė šeima. Keista, jog per vieną savaitę įmanoma taip susibičiuliauti. Visiems nuoširdžiai rekomenduojame dalyvauti mainuose, svarbiausia nebijoti.

Kalbėjosi Robertas MACIUS

Asmeninio albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių