„Marių vėjuose“ Drevernoje – jaunimo kūrybiškumo ir veiklumo proveržis

„Marių vėjai“ Dreverną užliejo jaunatviškos energijos, klegesio ir kūrybiškumo banga. Būrys stovyklautojų aktyviai jungėsi į veiklas ir namo grįžo kupini žinių ir neišdildomų įspūdžių. – „Marių vėjai“ – tik gera pradžia, įrodanti, kad buvusi Drevernos mokykla – tobula vieta vaikų socializacijai, turiningam poilsiui bei asmenybės ugdymui.

 

Dreverną praėjusią savaitę užliejo jaunatviškos energijos, išmonės ir klegesio banga. Čia Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras moksleivius pavasario atostogas kvietė praleisti ne namie, o kūrybiniais atradimais, linksmybėmis ir veiklomis dosnioje stovykloje „Marių vėjai“. Stovyklautojai „Bangai“ vienbalsiai kalbėjo, kad per penkias dienas patirti įspūdžiai dar ilgai kels šypseną, o įgyti įgūdžiai lydės kasdienybėje.

Edukacinių veiklų įvairovė

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras trečią kartą organizavo edukacinę stovyklą vaikams. Šį kartą stovykla vadinosi „Marių vėjai“ ir buvo surengta Drevernoje, buvusios mokyklos patalpose balandžio 3–7 dienomis.

Į stovyklą susirinko 40 vaikų ne tik iš Klaipėdos rajono: Priekulės seniūnijos, Gargždų, Drevernos, Dituvos, Plikių, Dauparų, bet ir iš Kretingos rajono, Mažeikių, Kauno. „Siekėme netradicinėje aplinkoje vaikų pavasario atostogas paversti prasmingu laisvalaikiu, ugdant jų kūrybiškumą. Didelį dėmesį skyrėme vaikų gebėjimų bendrauti ir bendradarbiauti ugdymui, lengviau integruotis įvairiose socialinėse aplinkose, skatinome fizinį aktyvumą, domėjimąsi supančia aplinka, gamta, etnokultūra“, – aiškino Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė Skaid­ra Karalienė. Tad stovykloje vaikų laukė pačios įvairiausios edukacinės veiklos. Ekskursija, žygis po Drevernos apylinkes, ekskursija į J. Gižo etnografinį muziejų, susitikimai su Gargždų KASP 302-osios kuopos savanoriais, užsiėmimas su ekologų klubo „Žalioji žemė“ atstovėmis ir jų paskaita apie paukščius, gyvai juos stebint, pusdienis su amatininkų gildijos „Krikragaa“ nariais. Taip pat vaikai noriai įsiliejo ir į Laisvalaikio centro būrelių, studijų vadovų žūklės, breiko, instrumentinės muzikos, dekoravimo karoliukais, fotografijos, kartoninio stendinio modeliavimo užsiėmimus. O kokia stovykla be ryto mankštos, diskotekų ir vakaro linksmybių bendrame rate.

Svarbu paminėti, kad organizuojant stovyklą ypač svarbus bendradarbiavimas tarp institucijų ir organizacijų. Pasak S. Karalienės, tik stipri bendrystė leido stovyklautojams pasiūlyti šitiek daug veiklų.

„Marių vėjai“ partneriai – Priekulės seniūnija, Drevernos kultūros centras, Gargždų atviras jaunimo centras, amatininkų gildija „Krikragaa“, ekologų klubas „Žalioji žemė“, KASP 302-oji Gargždų kuopa, Gargždų miesto „Kuršis“ sporto klubo jaunimo ugdymo ir lavinimo programos jaunieji kuršiai. UAB „Hortivita“, ūkininkas Jonas Lengvinas, pačių vaikų tėvai.

Stovyklos vadovai – S. Karalienė, Rita Dirgėlaitė, Ernestas Bukauskas. Savanoriai, kurie prisidėjo prie stovyklos įgyvendinimo, – Gintaras Kuizinas, Ričardas Ruškys, Martynas Šalamovas, Aušra Ruškienė, Mantvydas Vilys, Skalmantas Barkauskas, Simona Stonkienė, Mykolas Vilys ir kiti.

Buvusi mokykla – tobula vieta socializacijai

Organizatoriai „Marių vėjus“ įvardija kaip tobuliausią kada nors organizuotą stovyklą. Apie vykstančią stovyklą žinojo visa Dreverna. Vietos žmonės džiaugėsi, kad buvusi mokykla vėl atgijo ir pilna vaikų klegesio. „Gyventojams labai rūpi vaikų ir jaunimo užimtumo problema, kad jie turėtų ką veikti, kad bendrautų, kad nekiltų minčių blogiems darbams. O ir stovyklaujantiems vaikams nebeįdomūs tapo išmanieji telefonai, nes jiems svarbiausia – bendravimas, dėmesys ir įdomi veik­la. Paliekant stovyklą vietinių vaikų akyse matėsi liūdesys. Jie vėl liko vieni“, – pasakojo Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė. Anot jos, „Marių vėjai“ – tik gera pradžia, įrodanti, kad buvusi Drevernos mokykla – tobula vieta vaikų socializacijai, turiningam poilsiui bei asmenybės ugdymui. Kasdien šioje vietoje būriuojasi vietos vaikai ir jaunimas, kurie puikiai bendrauja su dirbančiu administratoriumi Mantvydu Viliu, amatininku ir Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoju Skalmantu Barkausku, kuris balandžio 20–22 dienomis vėl organizuoja stovyklą vaikams.

Stovykla „Marių vėjai“ – projekto „TAPK2“, iš dalies finansuojamo Europos socialinio fondo ir LR Švietimo ministerijos lėšomis, dalis.


STOVYKLAUTOJŲ ATSILIEPIMAI

Justė Žiliūtė, 14-metė:

– Ši stovykla – viena geriausių, kurioje esu dalyvavusi. „Marių vėjai“ dovanojo naujas patirtis ir pažintis. Nuo šiol Dreverna man asocijuojasi su nuostabiais žmonėmis ir įstabiu kraštovaizdžiu.

Akvilė Arlauskaitė, 13-metė:

– Džiaugiuosi, kad visi stovyklautojai bei vadovai buvo labai draugiški ir vieningi. Nuo šiol Dreverna man – lyg antrieji namai, iš kurių nesinori išvykti.

Mantė Vasiliauskaitė, 13-metė:

– Stovykloje jaučiausi laiminga ir apsupta gerų žmonių. Namo grįžau išmokusi daug naujų dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių