Mobilieji laiškininkai kaimuose dalins namų adresų lipdukus

Norint mobiliuosius paštininkus nemokamai išsikviesti į savo namus įvairioms pašto paslaugoms atlikti, taip pat siekiant prenumeruoti spaudą reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto telefonu 8 700 55 400.Mobilieji laiškininkai, kurie jau veikia 75 proc. Lietuvos teritorijos, savo aptarnaujamų rajonų gyventojams, kurie ant namo neturi adreso lentelės ir išreikš pageidavimą, nemokamai dalins specialius oro sąlygoms atsparius lipdukus, skirtus užrašyti gatvei ir namo numeriui. Kad ir laikinomis priemonėmis sunumeruoti namai padės mobiliesiems laiškininkams greičiau rasti adresatą, o gyventojams – greičiau gauti savo siuntą ar spaudos prenumeratą.

Gyventojus prašo pasirūpinti

„Plėsdami mobiliojo laiškininko projektą visoje Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdos rajone pastebime, kad mobilieji laiškininkai, kurie pas gyventojus į namus vyksta kaimiškose vietovėse ir į atokias pavienes sodybas, susiduria su didele problema. Mat dalis namų neturi adreso lentelės, tad pristatyti prenumeratą, korespondenciją ar siuntinius tampa sudėtinga. Ieškant reikalingo adresato ir beldžiantis į visas duris, sugaištama ilgiau, tad pašto paslaugas kiti klientai gauna vėliau, be to, gali įsivelti žmogiškoji klaida ir prenumeratą ar laišką gali gauti visai kitas žmogus“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Tokių namų be adresų mobiliųjų laiškininkų aptarnaujamose teritorijose – ne vienas, todėl Lietuvos paštas labai prašo Klaipėdos rajono gyventojų pasirūpinti savo namų adresų lentelėmis. Jeigu dėl finansinių ar kitokių priežasčių jų įsigyti klientai negali, mobilieji laiškininkai nuo šiol su savimi turi ir, gyventojui paprašius, nemokamai ant namo sienos, tvoros ar pašto dėžutės gali užklijuoti oro sąlygoms atsparų lipduką, ant kurio specialiu markeriu užrašys adresą.

Kaltininkas – netvarkingos dėžutės

Ne mažesnė kliūtis gyventojams laiku sulaukti norimo leidinio – tvarkingų ir sunumeruotų pašto dėžučių trūkumas. Pagal LR Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

• daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;

• individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;

• sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;

• įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Jeigu tvarkingos pašto dėžutės nėra, laiškininkas turi pilną teisę dėl saugumo korespondencijos ar prenumeratos nepalikti. Norintys įsigyti pašto dėžutę kaimiškų vietovių gyventojai ją gali užsakyti iš mobiliojo laiškininko – kito vizito metu jis ją atveš klientui tiesiai į namus.

Į namus – patogiau

Taip pat kaip anksčiau įprastose patalpose dirba Gargždų, Priekulės, Dovilų paštai. Mobilieji laiškininkai Klaipėdos rajone jau nuo gruodžio mėnesio veikia Agluonėnų, Kretingalės, Judrėnų, Vėžaičių, Endriejavo, Veiviržėnų apylinkėse. Norint juos nemokamai išsikviesti į savo namus įvairioms pašto paslaugoms atlikti, taip pat siekiant prenumeruoti spaudą reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto telefonu 8 700 55 400. Nereikia bijoti, jog tai komercinis telefono numeris, juo paskambinus skaičiuojamas toks pat sujungimo mokestis, kaip skambinate kur nors kitur. Minėtose gyvenvietėse yra numatytos trumpos mobiliųjų laiškininkų pastovėjimo vietos. Tuomet galima gyventojams, kurie nenori skambinti, bendrauti su paštininkais tiesiogiai.

„Natūralu, kad, diegiant naują pašto paslaugų teikimo modelį, mūsų klientams kyla ne tik klausimų, bet ir nerimas – ar pašto paslaugos liks nepakitusios, tad norime juos nuraminti, kad keičiasi tik paslaugų teikimo būdas. Spaudos prenumeratą, laiškus, siuntas bei socialines išmokas ir toliau į namus pristatinės mobilieji laiškininkai. Akcentuojame, jog tai labai patogu: panorus išsiųsti siuntą ar įsigyti pašto ženklą, į paštą patiems eiti nebereikia – iškviestas atvyks mobilusis laiškininkas. Tai ypač aktualu senyvo amžiaus žmonėms, gyventojams, turintiems judėjimo negalią, ligoniams ar šeimoms su mažais vaikais, kurių judėjimas iki pašto yra apribotas. Mobiliojo laiškininko iškvietimas yra nemokamas, už prenumeratos priėmimą jie neskaičiuoja 0,50 Eur administracinio mokesčio“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius J. Sadauskas.


Klaipėdos rajono mobiliųjų laiškininkų pastovėjimo vietos

Pašto pavadinimas, kuris bus pertvarkomas
Pašto paslaugų teikimo vietos adresas
Mobiliojo laiškininko pastovėjimo LAIKAS
Agluonėnų paštas
Mokyklos g. 4, Agluonėnai, 96020 Klaipėdos r. sav.
14.00–14.30
Endriejavo paštas
Mokyklos g. 3, Endriejavas, 96035 Klai pėdos r. sav.
14.00–14.30
Judrėnų paštas
Mokyklos g. 4, Judrėnai, 96032 Klaipėdos r. sav.
15.00–15.30
Kretingalės paštas
Klaipėdos g. 12, Kretingalė, 96044 Klaipėdos r. sav.
11.00–11.30
Veiviržėnų paštas
Laisvės g. 4, Veiviržėnai, 96026 Klaipėdos r. sav.
15.00–15.30
Vėžaičių paštas
Gargždų g. 25, Vėžaičiai, 96008 Klaipėdos r. sav.
9.30–10.00

DĖMESIO! Jeigu tuo laiku gyventojų mobilaus laiškininko pastovėjimo vietoje susirinks daugiau, laiškininkas bus tiek, kiek reikės laiko juos aptarnauti. Visą kitą laiką jis skirs gyventojams namuose aplankyti pagal jų iškvietimą arba dirbdamas įprastą darbą – pristatydamas siuntas, prenumeratą arba socialines išmokas. Šioms paslaugoms atskirai iškvietimo nereikia.

Parengė Vita VITAITĖ

Reklama: Lipdukų gamyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių