Mokyklos atveria duris pradinukams: džiugesį vilgo nerimas

Kol savivaldybės kūrė planus, kaip keletas klasių grįš į švietimo įstaigas su prievole testuotis kaupinių tyrimo metodu, Vyriausybė ėmė ir persigalvojo – nuo pirmadienio atveria duris visiems pradinukams tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų. Klaipėdos rajone šis rodiklis, vakar dienos duomenimis, siekia 172,4. Tad rajono pradinukai sugužės į klases. Ar tam pasiruošta?

Sprendimai keičiasi kasdien

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas socialinio tinklo savo paskyroje dalijosi nuomone, jog pastaruoju metu stebint Vyriausybę susidaro toks įspūdis, kad kairė nežino, ką daro dešinė. „Sprendimai keičiasi kasdien, kartais po kelis kartus per dieną. Ir normalu, kad tai kelia sumaištį visuomenėje. Nes kai vieną girdi ryte, o kitą – vakare, sutikite, sunku po to pasitikėti“, – rašė socialiniame tinkle meras B. Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius „Bangai“ sakė, jog Vyriausybės nutarimas, leidžiantis daugumai šalies pradinukų nuo pirmadienio grįžti į mokyklas, atsisakant būtinumo atlikti profilaktinį tyrimą mokinių namų ūkiams ir mokyklų darbuotojams, buvo labai netikėtas: „Susidarė įspūdis, kad Vilniuje nebuvo įvertintos galimos tyrimų apimtys, galimybės greitai atlikti kaupinių tyrimus sveikatos įstaigose. Keistoka, kad buvo planuota pradėti bandomąjį profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai nustatyti kaupinius iš visos Lietuvos vežant tirti į Vilnių.“

Anot A. Petravičiaus, šiomis dienomis reikia naujų sprendimų kiekvienos mokyklos, kiekvienos pradinės klasės bendruomenėje, kad sugrįžimas į mokyklas būtų saugus. Ketvirtadienį mokyklų vadovų, Visuomenės sveikatos biuro, Savivaldybės administracijos darbuotojų pasitarime aptarti Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo numatyti reikalavimai. „Neabejoju, kad mokyklų administracijos užtikrins srautų reguliavimus, patalpų vėdinimą, kruopštų jų valymą. Tikėkimės, kad įsibėgėjantis pavasaris leis vis daugiau ugdymo proceso veiklų organizuoti ir lauke. Labai norėtųsi, kad saugus pradinukų ugdymo procesas prisidėtų prie grįžimo į mokyklas paankstinimo ir vyresniųjų klasių mokiniams“, – kalbėjo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Žinią pasitiko su ašaromis

Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Julius Gindulis kartu su mokytojų kolektyvu labai džiaugiasi, kad vaikai nuo pirmadienio grįš į kontaktinį ugdymą. Anot jo, kai kurie vaikai šią žinią pasitiko su ašaromis akyse, taip yra išsiilgę draugų, mokytojų. Jau vyko pasitarimas su pradinių klasių pedagogais, aptarta, kaip kuo saugiau, ramiau grįžti į klases ir užtikrinti visų saugos reikalavimų laikymąsi. Pradinių klasių mokinių srautai bus reguliuojami, Gargždų „Minijos“ progimnazijoje situacija tam palanki, nes yra daug įėjimų. Bus formuojami vadinamieji burbulai, atsiras pakeitimų klasėse, pradinukai mokysis per abu pastato aukštus, siekiant maksimalaus saugumo. Veiks valgykla, pailgintos dienos grupės ir t. t. Pasak J. Gindulio, grįžus į klases tikimasi pagerinti ir mokinių rezultatus, užpildyti tas spragas, kurios atsirado per nuotolinį ugdymą.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis palaiko Vyriausybės sprendimą grąžinti pradinukus į klases: „Mes nejaučiame to sergamumo, tų židinių nebuvo, tai tiek tėvai, tiek mokiniai jau labai laukė kontaktinio ugdymo. Kadangi visas srautų valdymo mechanizmas veikė jau nuo rudens, tai tik viską pasitikrinome, susidėliojome. Mokytojai išsiaiškino grįžtančiųjų skaičių, tad, manau, pirmadienį nebus tik pavienių mokinių, kurie negalėjo atvykti, pavyzdžiui, dėl peršalimo ar kitų priežasčių.“ Direktorius užtikrino, kad apsaugos priemonių gimnazija turi pakankamai.

Svarbu atsakingas pasiruošimas

Gargždiškė Indrė Žiedienė su vyru augina tris vaikus: dukra – vienuoliktokė, vidurinysis sūnus – devintokas ir jauniausiais sūnus – antrokas. „Prasidėjus nuotoliniam ugdymui, kaip ir visose šeimose, teko daugiau dėmesio skirti disciplinai. Tikrai buvo sudėtingas etapas, kai reikėjo derinti darbą ir antroko nuotolinį ugdymą“, – atvirai sakė I. Žiedienė. Anot jos, pati žinia, kad pradinukai grįš į klases, labai džiuginanti, tačiau nerimo, ar tam pakankamai pasiruošta, yra. „Informacija labai greitai keičiasi, dar ką tik mokytoja buvo sukvietusi tėvus tartis dėl testavimo kaupinių tyrimo metodu, kad galėtume grįžti į klases. Buvo piešiamas vienoks scenarijus, o dabar – visiškai kitoks. Dalis tėvų net yra išvykę į užsienį, o vaikai mokosi nuotoliniu būdu, tad jiems bus sudėtinga persiorientuoti, juk visi dėlioja savo planus, tad norėtųsi iš Vyriausybės nuoseklesnių sprendimų. Būtina švietimo įstaigų atvėrimui pasiruošti atsakingai, kad mokytojai taip pat grįžtų tvirta koja, nebūtų blaškymosi“, – savo poziciją dėstė pašnekovė. Ji atkreipė dėmesį, kad akivaizdu, jog pandemija greitai nesibaigs, turime išmokti su ja gyventi, o pradinukai ilgiau būti namuose jau nebegali.

Abiturientams – kontaktinės konsultacijos

Nuo pirmadienio bus leidžiamos konsultacijos kontaktiniu būdu abiturientų grupėms iki 5 asmenų, užtikrinant tas pačias saugumo sąlygas. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė pasakojo, kad pagal poreikį ir iki šiol vyko gyvos konsultacijos, pavyzdžiui, tiems, kas ruošiasi chemijos egzaminui, menų ir kt. Tačiau dabar prasidės kitas etapas, kai kitų dalykų mokytojai irgi siūlys konsultacijas. Pagal poreikį bus sudėliotas tvarkaraštis ir mokiniai galės registruotis, tai svarbu, jog nebūtų viršytas nustatytas asmenų skaičius. Anot gimnazijos direktorės, kontaktinis ugdymas – ir džiaugsmas, ir baimė, nauja atsakomybė, kad nebūtų židinių, kad būtų užtikrintas mokinių, mokytojų saugumas. „Su techniniu personalu pakartojome pagrindines taisykles. Taip pat įvesime registracijos žurnalą, kuriame registruosis kiekvienas atėjęs mokinys ir savo parašu patvirtins, kad yra sveikas, nejaučia jokių simptomų. Galbūt tai skatins elgtis atsakingiau“, – viliasi „Vaivorykštės“ direktorė.


  • „Karantinas tęsiasi, sergančiųjų ženklaus mažėjimo nėra, todėl jokio atsipalaidavimo negali būti. Nuo mokinių elgesio važiuojant autobusu, laikantis asmens higienos reikalavimų, pietaujant mokyklos valgykloje ar bendraujant su seniai matytais klasiokais taip pat priklausys, ar galėsime šiuos mokslo metus užbaigti mokydamiesi mokykloje“, – akcentavo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas A. Petravičius.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content