Nacionalinėje vokiečių kalbos olimpiadoje varžėsi per pusšimtį Lietuvos mokinių
Kovo 28–29 dienomis Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko 14–18 metų moksleiviams skirtas renginys „Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas“. Pasak Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA), konkurso tikslas – ne tik įvertinti ir apdovanoti mokinius už geras vokiečių kalbos žinias, bet ir atkreipti dėmesį į jų demonstruojamą platų akiratį, kūrybingumą bei komandinio darbo įgūdžius. Kasmet prie Nacionalinės vokiečių kalbos olimpiados partnerių prisideda Lietuvoje gerai žinomos įmonės, viena jų – ilgametė konkurso partnerė „Lidl Lietuva“.
Renginys „Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas“yra suskirstytas į tris etapus – mokyklų, miestų ir šalies. Organizatorių teigimu, šiemet miestų etape dalyvavo daugiau nei 300 moksleivių iš visos Lietuvos, o 60 jų iš dešimties savivaldybių pateko į šalies etapą.
A2, B1 ir B2 kalbos lygių kategorijose geriausiai pasirodę mokiniai tapo olimpiados nugalėtojais, pelnė aukščiausius įvertinimus ir prizines vietas. Be to, jiems atsiveria platesnės galimybės varžytis tarptautiniu mastu – 5 olimpiados laimėtojai pakviesti dalyvauti Baltijos šalių vokiečių kalbos olimpiadoje, kuri šiemet vyks gegužės 15–17 d. Estijoje.
Su „Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados ir konkurso“ nugalėtojais galima susipažinti čia.
Konkurso ir olimpiados dalyviai varžėsi rašymo, kalbėjimo ir kūrybinėse rungtyse. Jie demonstravo savo gebėjimus kurdami reportažą, esė, interviu, taip pat diskutavo įvairiomis temomis: nuo kalbų įvairovės aplinkoje iki dirbtinio intelekto ir tvarios mados. Projekto rungtyje mokiniai atliko komandines kūrybines užduotis – rengė pokalbių šou bei trumpus vaidinimus skirtingomis temomis.
Pasak olimpiados koordinatorės Vilmos Maniušienės, ši olimpiada – ne tik galimybė pademonstruoti savo vokiečių kalbos žinias, varžantis su visos Lietuvos germanistais, bet ir dar labiau įsigilinti į jos subtilybes.
„Susitikimas su žmonėmis, kurie yra tiesiogiai susiję su vokiečių kalbos ir kultūros puoselėjimu, dalyviams padeda pajusti, kad jie priklauso platesnei tarptautinei bendruomenei. Šios olimpiados metu mokiniai tobulina savo gebėjimus bendrauti ir bendradarbiauti vokiečių kalba, plėtoja kūrybines, sociokultūrines, akademines ir darbo pasaulio pažinimo kompetencijas. Tokiu būdu ši olimpiada ne tik stiprina kalbos įgūdžius, bet ir skatina vokiečių kalbos populiarumą bei kultūrinį dialogą Lietuvoje“, – sako V. Maniušienė.
Atveria platesnes karjeros galimybes
„Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis pažymi, kad vokiečių kalbos mokėjimas atveria platesnes galimybes Lietuvoje bei sukuria palankias sąlygas tarptautinei karjerai.

„Lietuvoje dar niekada nebuvo tiek daug Vokietijos. Tikime, kad ir Vokietijoje bus vis daugiau Lietuvos. Tarptautinė patirtis mums itin svarbi, todėl suteikiame administracijos darbuotojams įvairias galimybes išvykti ir įgyti profesinių įgūdžių užsienyje. Norintys gali išbandyti save ne tik trumpalaikėse komandiruotėse, bet ir dalyvauti ilgalaikėse darbo rotacijos programose. Kadangi viena pagrindinių krypčių yra Vokietija, vokiečių kalbos mokėjimas tampa reikšmingu pranašumu siekiant karjeros augimo ir tobulėjimo“, – tvirtina „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.
Pasak V. Maniušienės, mokant vokiečių kalbą, atsiranda platesnės galimybės rasti gerai apmokamą darbą, taip pat galima tikėtis greitesnės karjeros.
„Šiandien vokiečių kalbos mokėjimas Lietuvoje ne tik privalumas, bet ir svarbus įgūdis, padedantis pasiekti profesinių ir asmeninių tikslų globalizuotame pasaulyje. Lietuvoje, kur yra stiprūs ekonominiai ir kultūriniai ryšiai su Vokietija, Austrija ir kitomis vokiečių kalba kalbančiomis šalimis, vokiečių kalbos mokėjimas gali atverti duris į įvairias profesines galimybes. Vokiškai kalbančių specialistų neretai ieško gamybos, finansų, draudimo, technologijų ir inovacijų, IT bei turizmo sektoriuose“, – teigia olimpiados koordinatorė.
Vokiečių kalba svarbi ne tik Vokietijoje
Pasak V. Maniušienės, vokiečių kalba – viena pagrindinių Europos kalbų, kuria oficialiai kalbama ne tik Vokietijoje, bet ir Austrijoje, Šveicarijoje, Lichtenšteine, Liuksemburge bei kai kuriose Belgijos ir Italijos dalyse. Būtent dėl to šios kalbos mokėjimas atveria itin plačias karjeros galimybes.
„Vokietija yra didžiausia Europos ekonomikos ir pasaulinės prekybos lyderė, taip pat strateginė Lietuvos partnerė, su kuria dvišalis ir tarptautinis bendradarbiavimas vyksta, ko gero, visose, o šiuo metu ypač intensyviai krašto apsaugos, ekonomikos, politikos, kultūros, mokslo srityse. Vokiečių kalbos mokėjimas suteikia didelį pranašumą derybose ir partnerystėje su Vokietijos įmonėmis. Kiekvienoje srityje, ar tai būtų menas, ar verslas – kalba padeda pasiekti daugiau“, – pasakoja V. Maniušienė.

Ji tvirtina, kad vis daugiau organizacijų, mokyklų ir įmonių aktyviai skatina visuomenę atkreipti dėmesį į vokiečių kalbos svarbą. Pavyzdžiui, „Lidl Lietuva“ savo darbuotojams suteikia galimybę mokytis šios kalbos.
„Vokietija ir vokiečių kalba mums artima dėl „Lidl“ tinklo kilmės. Vertiname darbuotojus, gebančius ja kalbėti, tačiau taip pat pasirūpiname ir tais, kurie šios kalbos nemoka – mūsų administracijos darbuotojams, norintiems išmokti vokiečių kalbą, sudarome sąlygas bei suteikiame tam reikalingas priemones“, – sako „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas A. Bubnelis.
Pranešimas žiniasklaidai