Naujakuriai užplūdo komisariatą

Jau antrą savaitę Klaipėdos rajone nerimsta serijinės vagystės. Kelias dienas vagys šeimininkavo naujakurių kvartaluose Triušelių kaime, o trečiadienį apvogtus namus rado Derceklių kaimo („Dituvos“ sodininkų bendrijos) gyventojai.

Gegužės 21 d. į Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos rajono policijos komisariatą kreipėsi du šeimininkai, radę apvogtus savo namus Triušelių kaime. Klaipėdiškis P. O. nurodė, kad atvykęs į savo įrengiamą namą rado įsilaužimo žymių ir pasigedo turto. Išlaužus lango rėmą pavogtas apšiltinimo kolektorius ir elektriniai įrankiai. Padaryta 600 Eur žala. Tokį pat nuostolį patyrė ir kaimynas E. B., tą patį rytą irgi radęs išlaužtą lango rėmą.

Praėjusį šeštadienį Triušeliuose apvogtas gyvenamasis namas. Šeimininkė A. G. namo grįžo anksčiau nei planavo – apie 16 val. Tačiau vagys jau buvo spėję dingti. Jie į vidų pateko atidarę miegamojo langą. Pavogta įvairių aukso ir sidabro dirbinių, nešiojamasis kompiuteris „Asus“, moteriškas raudonos spalvos dviratis „Panther“. Žalą šeimininkai dar tikslino.

Klaipėdos rajono PK viršininkas Raimondas Vaitkevičius patikslino, kad šios vagystės įvykdytos besikuriančiuose moderniuose naujakurių kvartaluose. Bėda ta, kad visi apvogti namai nebuvo signalizuoti, todėl vagys galėjo šeimininkauti per daug neskubėdami. „Nepamenu atvejo, kada būtume tyrę vagystę iš signalizuoto namo. Sudėjus langus name iškart reikėtų įsirengti signalizaciją, bet žmonės pataupo. Jei matytų, kad namas saugomas, į jį niekas net nesikėsintų“, – įsitikinęs komisaras.

Signalizacijos nebuvo ir Derceklių kaime apgadintame sodo namelyje. Antradienį popiet į „Dituvos“ sodininkų bendriją atvykęs sklypo šeimininkas V. Ž. rado išdaužtus namelio ir šiltnamio stik­lus, sulaužytas duris ir išmėtytus daiktus. Nuostolis – 450 Eur.

Tą patį antradienį vakare į namus Dercekliuose grįžusi J. J. irgi patyrė šoką. Išdaužę stiklą vagys pasiėmė motorinį pjūklą „Partner“ ir elektrines gyvatvorės žirkles „Bosh“. Žala – 190 Eur.

Dėl šių vagysčių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Policijos pareigūnai įtariamųjų kol kas nėra nustatę.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Klaipėdos rajono PK užregistruotos 25 vagystės įsibraunant į gyvenamąsias patalpas.

Parengė Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių