Naujasis Gargždų seniūnas: „Esu labiau ūkiškas nei kabinetinis“

Valdemaras ŽIGUS Gargždų seniūno poste jau lygiai savaitė, tačiau jis – ne naujokas. Ketverius metus ėjo seniūnės patarėjo pareigas, tad miestą pažįsta kaip savo penkis pirštus.
Valdemaras sako, kad miestiečiai jį retokai matys su kaklaraiščiu, mat jis esąs ūkiškas žmogus, ne kabinetinis, o gatvės, parkai, skverai, jų priežiūra, greitas vyksmas atliepiant gyventojų poreikius – toks jo darbo metodas.
Konkurse pravertė patirtis
– Valdemarai, papasakokite apie save, miestiečiai nori pažinti savo seniūną.
– Esu kilimo iš Plungės. 2006 m. baigiau Plungės „Saulės“ gimnaziją ir įstojau į Lietuvos žemės ūkio universitetą, įgijau kraštotvarkos bakalauro laipsnį, o kryptis – žemėtvarka. Tad šis išsilavinimas man labai praverčia seniūnijos darbe.
Kai baigiau universitetą, porą metų dirbau statybos projektų vadovu. Nuo 2012 m. Gargžduose aštuonerius metus dirbau Nacionalinėje žemės tarnyboje. 2020 m. laimėjau konkursą į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių. Dirbau ten pusę metų, pamačiau, kad man turbūt ten ne vieta. Išėjau, o vėliau gavau pasiūlymą Gargždų seniūnijoje patarėjo pareigoms. Ketverius metus dirbau su puikia vadove Indre Žiediene, kuri nusprendė pasirinkti kitą kelią, kitą karjerą.
– Ryžotės dalyvauti paskelbtame konkurse Gargždų miesto seniūno pareigoms?
– Kiek žinau, konkursui dokumentus buvo pateikę 20 pretendentų, o apsisprendė dalyvauti bene 12 ir vietinių, ir nevietinių kandidatų.
Manau, kad tokių pareigų siekiantys turėtų būti „pačiupinėję“ tuos Gargždus. Kitu atveju sunku įsivertinti. Turiu ketverių metų darbo patirtį miesto seniūnijoje, pažįstu, bendrauju su miesto gyventojais, jau yra ryšys atsiradęs, žinau gargždiškių poreikius. Tai buvo stipri tęstinumo motyvacija dalyvauti konkurse.
– Kokių savybių reikia Gargždų seniūnui? Visgi šio miesto seniūnija – Klaipėdos rajono centras.
– Pasakysiu taip: būsiu labiau ūkininkas nei kabinetinis seniūnas. Žmonės mane dažniau galės pamatyti mieste su guminiais batais nei su kaklaraiščiu. Noriu viskuo pats įsitikinti, kaip darbai vyksta, dalyvauti darbų procesuose, įvertinti. Tas ūkiškumas turėtų padėti miestui keistis, augti, gražėti.
Aktualu – infrastruktūros darbai
– Kokia mieste Jums atrodo pati aktualiausia problema, kuri, kaip sakoma, smegenis graužia nuo ryto iki vakaro?
– Manau, kad ta vadinamoji kelių ir pėsčiųjų takų infrastruktūra. Kiekvienais metais mes negalime po kilometrą gatvių išasfaltuoti ar šaligatvių nutiesti. Miesto metinis biudžetas infrastruktūrai siekia apie pusę milijono eurų.
Žinoma, ilgesnėje perspektyvoje per 2–3 metus mieste akivaizdesnių permainų bus. Ypač centre, tad tikrai mus džiugins dar labiau prižiūrėtas, sutvarkytas, gražus miestas. Planuojame plėsti žaliąsias erdves, gėlynus. Keisis ir Savivaldybės aikštė, ir Rinkos aikštė bus ateityje sutvarkyta. Žinau, kad pastangos dedamos, kad keistųsi ir stovėjimo aikštelė prie Sveikatos centro.
– Ne kartą kalbėjome apie nesutvarkytus kiemus prie daugiabučių Klaipėdos gatvėje, pačiame miesto centre.
– Žinau, kad Klaipėdos gatvėje renovuotų penkiaaukščių kvartalo kiemai akis bado. Vėlgi nepažadėsiu, kad rytoj poryt sutvarkysime, bet per kelerius metus vaizdas tikrai pasikeis. Kvartale yra didelė mašinų stovėjimo problema, ją reikės išspręsti. Šiuo atveju teks žaliuosius plotus mažinti, tačiau turėsime daugiau laimingesnių gyventojų, kurie galės saugiau, patogiau privažiuoti prie savo namų. Bet tai – penkmečio planuose. Tikiu, kad šių kiemų tvarkymo projektą realizuosime – šią problemą aptariame ir su rajono Savivaldybės vadovais.

Takas į piliakalnį bus
– Žmonės dažnai teiraujasi, kada bus sutvarkytas kelkraštis į Kalniškės (Gargždų) piliakalnį. Žinoma, tai ne seniūnijos valioje, nes tai yra „VIA Lietuva“ nepabaigti projekto darbai.
– Visas kelias, kuris eina nuo Dauparų iki Vėžaičių (tarp jų ir Klaipėdos, Tilto g.) priklauso ne Savivaldybei, o „VIA Lietuvai“, anksčiau Lietuvos automobilių kelių direkcijai.
Turėkime omenyje, Klaipėdos rajono savivaldybė savo biudžeto lėšomis prisideda prie to kelio taisymo, ko nedaro kitos savivaldybės. Tad su tokiu požiūriu tikrai esame pažangūs rūpindamiesi gyventojų gerove. Atkreipkite dėmesį, kad šioje gatvėje iki Minijos tilto pėsčiųjų takas ir kelio danga su Savivaldybės prisidėjimu sutvarkyta. Tačiau „VIA Lietuva“ dalyje iki Gargždų akmens tuometiniai rangovai nesugebėjo užbaigti projekto, „VIA Lietuva“ vėl iš naujo skelbė kelis konkursus. Laikas užsitęsė bene dvejus metus. Savivaldybė nuolat bendravo su „VIA Lietuva“, primindavo jų įsipareigojimus. Dabar „VIA Lietuva“ viešai pranešė, kad konkurso būdu rangovas išrinktas, tikėkimės, kad „VIA Lietuva“ darbus per metus baigs. Žmonės galės saugiai pasiekti piliakalnį, kurį gražiai prižiūri Vėžaičių seniūnija. Per Minijos upę mūsų seniūnijos ribojasi.
– Pervažiavus tiltą dešinėje, žemės trikampyje, stūkso kažkokios statybos liekanos. Toks vaizdas nepuošia miesto prieigų.
– Ten yra privatus sklypas, savininkas bando jį savo lėšomis pakelti, nes plotas per potvynius patenka į Minijos užliejamą teritoriją. Mes esame kalbėję su savininku, kad sklypas nebūtų lyg statybinių medžiagų talpykla, nes patenka į viešąją miesto prieigų erdvę. Tačiau tokią daubą užpilti, pakelti, išlyginti reikia tūkstančių kubų grunto. Tad procesas užtrunka.
Laisvalaikis – su šeima
– Kokie Jums atrodo gargždiškiai?
– Dauguma, su kuriais tenka bendrauti, myli savo miestą, nėra abejingi. Kai kurie turi visokių pastabų, bet stengiamės rasti bendrą kalbą. Suprantu, kad visi norime kokias nors problemas kuo greičiau išspręsti. Stengiuosi reaguoti neatidėliodamas rytdienai, jei tik yra galimybių.
Miestas tikrai turi viską, kad augtų ir klestėtų. Įvairių paslaugų, parduotuvių, kavinių, sutvarkytas senasis parkas, vasarą galima poilsiauti prie Dovilų karjerų. Dabar džiaugiamės atnaujintu Kultūros centru, ne už kalnų jau ir Daugiafunkcio centro atidarymas.
Man patinka, kad miestiečiai yra judrūs, nemažai važinėja dviračiais, eina pasivaikščioti, sportuoja viešose erdvėse įrengtuose aikštynuose.
– Kas jums yra atgaiva po darbų?
– Džiaugiuosi savo šeima. Kartu su žmona Lina, kuri dirba Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriuje, auginame septynmetį sūnų ir dvejų metų dukrytę. Sūnus yra „Bangos“ futbolo klubo auklėtinis.
Prieš pusmetį pradėjome gyventi savo namuose Dovilų seniūnijoje, o anksčiau 12 metų gyvenome Gargžduose.
– Koks yra Jūsų laisvalaikis?
– Nelabai jo ir lieka, kai po darbo grįžti, dar apie namus reikia apsitvarkyti. Tačiau atostogaudami visa šeima mėgstame keliauti, visi kartu pamatyti kažką naujo.
Kalbėjosi
Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.