Neišsipildžiusi meilė virto persekiojimu, atvedusiu į teismą
Neseniai Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 1997 metais gimusiai uostamiesčio gyventojai L. E., kuri buvo pripažinta kalta dėl neteisėto žmonių persekiojimo. Jaunos moters aukomis tapo sutuoktinių pora, kurią ji nuolat terorizavo bemaž dvejus metus – rinko apie juos informaciją, šmeižė socialiniuose tinkluose bei rašinėjo poros draugams žinutes, kuriose kalbėjo apie vyro neištikimybę ir jos meilę jam.
Kaip informavo Klaipėdos apylinkės teismo teisėjo padėjėja, laikinai atliekanti teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene funkcijas, Monika Vismantė, tyrimo metu nustatyta, kad L. E., nepaisydama aiškiai žodžiu ir raštu išreikšto nukentėjusiųjų noro, be jokio teisėto pagrindo nuolat juos persekiojo. Ji aktyviai rinko asmeninę informaciją apie sutuoktinius D. S. ir S. S., socialiniame tinkle „Facebook“ skleidė tikrovės neatitinkančius gandus bei rašė žinutes visiems sutuoktinių draugams, teigdama, jog ji myli svetimą vyrą ir kad jis yra neištikimas savo žmonai.
Be to, svetimą vyrą nusižiūrėjusi L. E. iš įvairių telefono numerių daugybę kartų skambino ir rašė nukentėjusiesiems, juos šmeižė, reikalavo vyriškio bendrauti ir grasino jam susidoroti su sutuoktine.
Dėl to baudžiamąją bylą užsidirbusi klaipėdietė teisme apklausiama savo kaltę pripažino. Ji teigė, kad su S. S. susipažino 2021 metais darbe ir nusprendė jo žmonai „pasakyti tiesą“ apie tariamą vyro neištikimybę. Moteris aiškino, kad ją „užgraužė sąžinė“ ir todėl ji ėmėsi veiksmų. Ji patvirtino rašiusi žinutes D. S. ir daug kartų jai skambinusi, taip pat persiuntusi tariamas S. S. žinutes.
Išnagrinėjęs byloje surinktus įrodymus, teismas konstatavo, kad L. E. padarė jai inkriminuotą nusikaltimą. Nukentėjusiųjų pateikti įrodymai – SMS žinutės, elektroniniai laiškai, nuotraukos, jų pačių bei kaltinamosios parodymai – patvirtino sistemingą persekiojimą, asmeninės informacijos rinkimą, melagingos informacijos skleidimą ir nuolatinius skambučius bei žinutes. Teismas pažymėjo, kad šie veiksmai neigiamai paveikė nukentėjusiųjų socialinį gyvenimą ir emocinę būseną.
Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į padaryto nusižengimo pobūdį, trukmę ir intensyvumą. Nors kaltinamoji savo kaltę pripažino, teismas konstatavo, kad ji nuoširdžiai neatsiprašė nukentėjusiųjų ir kritiškai neįvertino savo elgesio. Byloje nebuvo nustatyta nei atsakomybę lengvinančių, nei sunkinančių aplinkybių.
Atsižvelgdamas į visa tai, teismas L. E. skyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Bausmės laikotarpiu ji įpareigota dalyvauti elgesio pataisos programoje, jai uždrausta bendrauti ir ieškoti ryšių su nukentėjusiaisiais bei artintis prie jų arčiau nei 100 metrų atstumu.
Be to, teismas patenkino dalį nukentėjusiųjų civilinio ieškinio ir priteisė iš L. E. kiekvienam iš jų po 1 200 eurų neturtinei žalai atlyginti bei po 350 eurų atstovavimo išlaidoms padengti.
Šis Klaipėdos apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.
Gintarė KARMONIENĖ