Nešiojamas kompiuteris: kaip išsirinkti tokį, kuris tarnautų ilgai?

Ne visi turi pakankamą biudžetą ar vietos stacionariam žaidimų kompiuteriui, tačiau neverta skubėti nusiminti jei asmeninis biudžetas yra kiek per mažas. Su kiekviena diena tobulėjančių technologijų ir vis didėjančio žaidimų pramonės populiarumo dėka, kompanijos rado puikų sprendimą, tai – nešiojamas žaidimų kompiuteris. Visgi, kokį modelį verta rinktis? O gal verčiau įsigyti atskirus nešiojamo kompiuterio komponentus ir prietaisą sudėti ar bent jau patobulinti patiems? Rinkoje vyrauja didelis pasirinkimas, todėl žaidėjai gali rinktis iš daugelio alternatyvų atsižvelgiant į asmeninį biudžetą, poreikius ir galimybes.
Nešiojamas žaidimų kompiuteris: kodėl verta rinktis?
Visų pirma, svarbu suprasti tai, kad 60 kadrų per sekundę spartą bei HD vaizdo grafiką galima pasiekti ne vien su stacionariais žaidimų kompiuteriais. Tačiau svarbu aiškiau apibrėžti tai, kas yra žaidimų kompiuteris. Šio tipo kompiuteris, nepaisant to, stacionarus ar nešiojamas, pasižymi pažangesnių specifikacijų komponentais, kurie užtikrina galingesnį prietaiso našumą ir geresnę žaidimų kokybę. Trumpai tariant, kompiuterio komponentai yra esminis faktorius, atskiriantis žaidimų kompiuterius nuo likusių.
Nešiojamas kompiuteris žaidimams tampa vis dažnesne alternatyva, kadangi šie modeliai pasižymi mobilumu bei reikalauja mažiau išlaidų. Be to, šie prietaisai suvartoja ženkliai mažiau energijos resursų, todėl šis pasirinkimas ypač aktualus tiems, kurie puoselėja tvarumą ar nori tiesiog sutaupyti.
Kaip pasirinkti tinkamus kompiuterio komponentus?
Nemaža dalis žaidėjų renkasi patys surinkti kompiuterį iš pavienių įsigytų komponentų. Šį sprendimą lemia tai, kad tokia alternatyva ženkliai pigesnė nei naujo, jau surinkto kompiuterio pirkimas. Norint užtikrinti sklandų bendros sistemos našumą, rekomenduojama pirmenybę teikti procesoriui, GPU, RAM ir atminties talpai. Šie kompiuterio komponentai turi tiesioginės įtakos PC našumui, todėl galite žaisti žaidimus aukštesniu FPS dažniu ir mėgautis aukšta vaizdo grafikos kokybe.
Žaidimų kompiuteriui surinkti dera įsigyti komponentus, kurių techniniai parametrai aukštesnei nei vidutiniai. Geriausia rinktis mažiausiai 5 branduolių procesorių, ne mažiau 8 GB talpos operatyviąją atmintį (RAM), naujesnės kartos vaizdo plokštes, ir, norint išlaikyti spartų kompiuterio našumą, patartina investuoti į didesnės talpos SSD kietuosius diskus. Svarbiausia pasidomėti kiekvieno kompiuterio komponento modelių savybėmis, kokie modeliai geriausiai užtikrina efektyvią žaidimo patirtį ir ar parinkti modeliai dera tarpusavyje bei telpa į kompiuterio korpusą.
Ar galima optimizuoti turimą nešiojamą kompiuterį?
Jei namuose turite nešiojamą kompiuterį ir norite jį optimizuoti geresnei žaidimų patirčiai, tikėtina, kad šis siekis yra įgyvendinamas. Svarbu būti susipažinusiam su turimu modeliu bei žinoti jo technines smulkmenas, kaip, pavyzdžiui, ar tam tikros dalys nėra integruotos į sistemą, kadangi šių negalima pakeisti kitais to pačio tipo komponentais. Įsitikinus, kad kompiuterio dalis galima keisti, galite prietaisą optimizuoti ir pritaikyti naujesniems kompiuteriniams žaidimams.
Vėlgi, dažniausiai atnaujinamos kompiuterio dalys – operatyvioji atmintis (RAM), procesorius (CPU), vaizdo plokštė (GPU), aušintuvai ir kietieji HDD ir SSD diskai. Visi šie komponentai tiesiogiai veikia kompiuterio našumą bei lemia ar prietaisas susidoros su HD vaizdo žaidimais, išnaudojančiais didesnius resursus. Renkantis kompiuterio dalių modelius, verta pasidomėti ir tuo, ką siūlo populiariausi gamintojai, kadangi šiuolaikiniai komponentai, pritaikyti žaidimams, parduodami ne tik galingų specifikacijų, bet ir su papildomais techniniais parametrais, kurie išplėtoja tiek žaidimų patirtį, tiek bendrą kompiuterio funkcionalumą.
Kompiuteriai, jų dalys, priedai ir daugiau
Norintieji įsigyti nešiojamų žaidimų kompiuterių ar jų komponentų gali pasinaudoti žemomis kainomis eneba.com svetainėje. Šioje internetinėje parduotuvėje nauji ir naudoti nešiojami kompiuteriai žaidimams parduodami konkurencingomis kainomis, o modelių pasirinkimas auga kasdien. Šių prekių katalogas įtraukia įvairių gamintojų modelius, jų tarpe populiariuosius „Dell“, „MSI“, „Acer“, „Asus“, „Lenovo“, „HP“ bei daugelį kitų žinomų prekės ženklų. Be to, optimizuodami savo kompiuterį, nebereikalingas naudotas dalis galite parduoti toje pačioje platformoje ir taip susigrąžinti dalį pajamų.