Neteisėtai medžioklinius arbaletus laikęs vyriškis nuo bausmės atleistas

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismo nuosprendžio spalio 24 dieną sulaukė 1975 metais gimęs Vėžaičių seniūnijos gyventojas, kuriam teisme teko aiškintis, kaip jo gyvenamojoje vietoje, o tiksliau – garaže, atsirado du medžiokliniai arbaletai, jiems skirtos strėlės ir jų priedai.
Atėjo vieno, rado kita
Anksčiau neteistas Klaipėdos rajono gyventojas su neteisėtai laikomais nešaunamaisiais ginklais policijos pareigūnams įkliuvo šių metų vasario 14 dieną. Tačiau ginklai į jo namus atkeliavo kiek anksčiau – sausio mėnesį, kai, kaip matyti iš bylos medžiagos, jis parsivežė juos iš sesers namų.
Teismas nustatė, kad vyriškis, kuriam iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais, neturėdamas leidimo, neteisėtai įgijo neregistruotus pramoninės gamybos medžioklinius „Predator“ ir „Hunter elite“ modelių arbaletus, 5 jiems skirtas strėles su antgaliais ir dar 3 strėlių antgalius. Visa tai jis laikė savo gyvenamojoje vietoje iki tos dienos, kol koją į kiemą įkėlė policijos pareigūnai.
Čia jie atkeliavo ne atsitiktinai, o norėdami atlikti kratą, siekdami surasti įrankius ir priemones, skirtas kastetų gamybai. Apie tai, kad Vėžaičių seniūnijoje gyvenantis vyras galimai pagamino draudžiamą ginklą, sužinota atliekant kitą ikiteisminį tyrimą, kuris inicijuotas po to, kai dar pernai Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai vieno rajono gyventojo namuose rado kastetą, kurį, pagal gautus duomenis, neva sumeistravo ne kas kitas, o spalio 24 dieną nuosprendį dėl neteisėto arbaletų ir jo priedų laikymo išgirdęs vyras.
Išgelbėjo laiduotojas
Apklausiamas teisme pastarasis nesigynė jam mestų kaltinimų ir sutiko papasakoti, kaip neleistini daiktai atsirado jo namuose. Anot teisiamojo, svečiuojantis sesers namuose, ši jam parodė mirusio vyro turėtus arbaletus ir paprašė pasidomėti, ar galima juos laikyti namuose. Pamatęs ginklus, jis neva nutarė juos pasiimti į namus, ką ir padarė.
Parsivežęs arbaletus, sakė padėjęs juos ūkiniame pastate vaikams nepasiekiamoje vietoje ir laikė, kol jų nepaėmė kratą dėl kitų daiktų namuose atlikę policijos pareigūnai.
Kadangi kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai, davė parodymus ir sutiko, kad kiti įrodymai nebebūtų narpliojami, byloje nutarta atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą, tad kiti su šia istorija susiję asmenys nebuvo apklausti.
Kaip žinia, sutrumpintas įrodymų tyrimas kaltinamiesiems garantuoja trečdaliu mažesnę bausmę, tačiau Klaipėdos rajono gyventojas jos apskritai išvengė. Nuo pasekmių dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais jį išgelbėjo laiduotoja sutikusi būti sutuoktinė. Ji už savo vyrą bus atsakinga 1 metus.
Tame pačiame teismo nuosprendyje pasisakyta ir dėl arbaletų, strėlių ir jų priedų – nei į Vėžaičių seniūnijoje gyvenančio vyro, nei į jo sesers namus jie nebegrįš, mat teismas nusprendė juos konfiskuoti. Tiesa, šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų apeliaciniu skundu jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Gintarė KARMONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių