Norite pirkti jau pastatytą namą? Ką reikia žinoti?
Užuot praleidę metus ar dvejus naujo namo statybai ir statybvietėje, pažiūrėkite į jau pastatytus būsto variantus. Surinkus tinkamas parinktis, visus įsigijimo formalumus, įskaitant persikraustymą, galima atlikti per mėnesį. Yra tik viena bėda: reikia atidžiai ir nuodugniai įvertinti planuojamo įsigyti būsto techninę būklę. Žinoma, apsispręsti kartais galima pasikliauti vien išvaizda, pardavėjo garantija. Bet ką daryti, jei problema namuose slypi ten, kur mes nematome plika akimi?
Taigi, kaip sužinoti, ar parduodamas namas buvo tinkamai pastatytas ar suremontuotas?
Kilus bent menkiausiam įtarimui, kad apžiūrimas būstas gali būti netinkamai apšiltintas, atlikite apžiūrimo būsto energetinį auditą arba jei būstą apžiūrėsite šaltuoju metų laiku, tereikia termo kameros, kad būtų galima patikrinti, įvertinti jūsų namų šiluminę būklę.
Jei manote, kad jūsų mėnesio šildymo sąskaita šiek tiek didesnė nei įprastai ir tai nėra didelė problema – klystate. Energijai neefektyvūs namai yra ne tik didesnių sąskaitų už šildymą šaltinis. Šalčio tiltelių aplink langus ar jungtis sukeliami nesandarumai ne tik padidina šildymo išlaidas, bet ir gali sukelti pelėsį, kuris gali sukurti pavojingą patalpų mikroklimatą ar konstrukcijų gedimus. Tai ne tik kenkia sveikatai, bet ir gali gerokai sutrumpinti pastato eksploatavimo laiką, todėl jį reikia dažniau remontuoti, o pasirinkus namą iš tinkamų statybinių medžiagų sutaupysite, nereikės remontų. Daugiau informacijos rasite čia.
Neskubėkite kviesti eksperto anksčiau laiko, to gali ir visai neprireikti, nes net jūs galite įžvelgti kai kuriuos pastato trūkumus
Akivaizdu, kad žvelgiant į pamatus, apie jų šilumos ir vandens izoliaciją nelabai ką galime pasakyti. Norint išspręsti kai kurias problemas reikia kasti apie 60cm, jei yra rūsys ir pan., kad tik įvertintume pagrindo izoliacijos ir hidroizoliacijos būklę. Bendra namo izoliacija turėtų būti derinama su kitomis pastato konstrukcijomis.
Kur sutelkti dėmesį žiūrint į pastato sieną?
Būtinai atkreipkite dėmesį, ar nėra tamsėjimo, drėkinimo ar pelėsio požymių. Dažniausiai tai rodo nepakankamą izoliaciją arba joje esančius tarpus, per kuriuos prarandama šiluma ir vieta žiemą greitai atšąla. Žinoma, galima pasitikrinti, ar šiltinimas vis dar yra, ir net nesunkiai nustatyti jo storį, nebent tai būtų trijų sluoksnių mūro siena ar sienoje yra oro tarpų.
Žema temperatūra, drėgmė ir ventiliacijos trūkumas gali sukelti pelėsių susidarymą. Kol jis pasiekia šaltą aptvarą, drėgmės perteklius kondensuosis ant jo paviršiaus, o kartais net ir pačioje aptvaroje. Paveldimus pelėsius sunku išnaikinti buitinėmis priemonėmis ar maskuojant, tačiau priežasties pašalinti nepavyksta. Palankioje aplinkoje pelėsis gali plisti, neigiamai paveikti barjerus ir turėti pasekmių žmonių sveikatai.
Užsak.