Nuo sausio 1 d. registracijos mokesčio nebereikės mokėti už paveldėtus automobilius
Nuo sausio 1 d. automobilių registracijos mokesčio, viršijus nustatytą išmetamo CO2 ribą, nebereikės mokėti už paveldėtas transporto priemones. Tokia išimtis atsiranda įsigaliojus Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo pataisoms.
Kaip žinia, registracijos mokestis taikomas tik lengviesiems automobiliams, kai jų nustatomo CO2 kiekis viršija 130 g/km. Jį reikia sumokėti registruojant automobilį pirmą kartą, taip pat visais atvejais, kai keičiasi jo valdytojas.
Yra numatytos ir tam tikros išimtys, kai mokesčio mokėti nereikia. Jis nėra taikomas laikinai registruojamoms (iki mėnesio) iš Lietuvos išvežamoms transporto priemonėms, istoriniams automobiliams, kuriems yra išduoti istoriniai numerio ženklai, taip pat transporto priemonėms, kuriose yra sumontuota neįgaliesiems skirta įranga. Mokesčio mokėti nereikia ir už tuos registruojamus automobilius, kurių valdytojai nesikeičia (išsimokėjus lizingą, keičiant asmens pavardę, užsisakant registracijos liudijimo dublikatą vietoj prarasto ar sugadinto ir pan.).
Na, o nuo naujų metų atsiranda nauja išimtis. Registracijos mokesčio jau nebereikės mokėti ir transporto priemonės paveldėjimo atvejais, t. y. kai į registracijos liudijimą bus įrašomas naujas valdytojas prieš tai buvusio valdytojo mirties atveju.
Ką svarbu žinoti transporto priemonių paveldėtojams?
Mirus transporto priemonės valdytojui, informacija apie tai „Regitrą“ pasiekia automatiškai. Nuo šių duomenų gavimo dienos yra skaičiuojamas 14 dienų terminas. Jei per šį terminą dėl automobilio registracijos nesikreipė jo paveldėtojas, yra sustabdomas leidimas dalyvauti su juo viešajame eisme, kol nėra aiškus už jį atsakingas asmuo.
Atsižvelgiant į tai, kad turto paveldėjimo dokumentų tvarkymas užtrunka ilgiau, būsimi paveldėtojai iš karto po automobilio valdytojo mirties gali tapti laikinais, t. y. iki 1 metų, transporto priemonės valdytojais, kol bus atliktos visos paveldėjimo procedūros.
Registruojant automobilį laikinai, paveldėjimo dokumentų „Regitrai“ pateikti nereikia. Laikina registracija skirta tam, jog asmuo turėtų pakankamai laiko susitvarkyti paveldėjimą. Įregistravus automobilį laikinai bus išduotas naujas registracijos liudijimas su terminuota registracijos data – 1 metams nuo duomenų apie transporto priemonės valdytojo mirtį gavimo dienos.
Laikina registracija užtikrina, jog paveldėtojas galėtų naudotis transporto priemone ir taip būtų žinomas už ją atsakingas asmuo. Na, o vėliau per 1 metus paveldėtojai turi kreiptis dėl savininko deklaravimo kodo (SDK) gavimo ir nuolatinės registracijos jau pateikiant paveldėjimo dokumentus.
Detalesnę informaciją apie tai, kokius žingsnius reikia atlikti paveldėjus transporto priemonę, galima rasti „Regitros“ interneto svetainėje ČIA.
„Regitros“ informacija