Nuteistas vyras, bandęs papirkti policijos pareigūną

Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu užbaigė bylą dėl bandymo papirkti policijos pareigūną ir teismo paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės vengimą. Už tai baudžiamąją atsakomybę užsitraukęs ir, išnagrinėjus bylą, nuteistas 1977 metais gimęs vyras sulaukė gana solidžios bausmės – jam „išrašyta“ 5 000 eurų bauda, ketveriems metams atimta teisė vairuoti ir konfiskuotas turtas.
Siekė išsisukti nuo atsakomybės
Bylos duomenimis, šių metų balandžio 5 dieną maždaug 22.20 valandą Klaipėdos mieste buvo sustabdytas „Volkswagen Sharan“. Prie jo vairo – 1977 metais gimęs vyriškis, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, neturi teisės vairuoti – ši iš jo atimta dar 2023 metais. Suvokdamas, kas gresia važinėjant be teisių, vyriškis bandė išvengti baudžiamosios atsakomybės – iš pradžių, policijos pareigūnui prisistatant ir reikalaujant pateikti vairuotojo pažymėjimą, jis pamelavo, kad jo pažymėjimas galioja, tikėdamasis, kad pareigūnas patikės.
Vėliau, kai pareigūnas, patikrinęs duomenis, išsiaiškino, jog sustabdytasis yra praradęs teisę vairuoti, ir informavo apie būsimą administracinio nusižengimo protokolą bei automobilio konfiskavimą, kaltinamasis griebėsi nelegalaus plano. Sėdėdamas automobilyje, jis pasiūlė pareigūnui 500 eurų kyšį sakydamas, jog reikia kažką daryti. „Važiuoti į vokiečius reikia. Žiūrėkit – turiu aš čia 500, palydėkit mane iki to kelto“, – lemeno jis, tikėdamasis susitarti. Tačiau vien žodžiais viskas neapsiribojo – vairuotojas padavė policininkui perlenktas penkias kupiūras: dvi po 100 eurų, dvi po 50 eurų ir vieną 200 eurų kupiūrą.
Vyresnysis tyrėjas į kyšio pasiūlymą sureagavo nedelsdamas – išlaipino vyrą iš automobilio ir įsodino į tarnybinio automobilio laikino sulaikymo kamerą.
Tad „Volkswagen“ vairuotojui buvo iškelta baudžiamoji byla ne tik dėl to, kad vairavo mašiną, nesilaikydamas 2023 metų teismo sprendimo ir tokiu būdu vengdamas atlikti baudžiamojo poveikio priemonę, bet ir dėl bandymo papirkti valstybės tarnautoją.
Kaltės nesikratė
Į rimtus nemalonumus įsisukęs vyras nebandė išsukti savo uodegos – visiškai pripažino kaltę ir paaiškino, kad tą vakarą planavo keltu išvykti į Vokietiją. Pamatęs jį sekantį policijos automobilį, suprato, kad bus stabdomas. Taip ir nutikus vyro galvoje užgimė planas – priėjusiam pareigūnui jis pamelavo, jog jo vairuotojo pažymėjimas galioja. Tikino taip pasielgęs tikėdamasis, kad policijos pareigūnas patikės juo ir jo pateikto vairuotojo pažymėjimo netikrins. Tačiau taip manyti buvo naivu.
Tada vairuotojui gimė nauja mintis – bandyti su pareigūnu „susitarti“. Tyrėjui nuėjus į tarnybinį automobilį tikrinti dokumento, jis iš kelnių kišenės ištraukė 500 eurų ir laukė, kol jis grįš. Kai pareigūnas grįžo, sukrapštytą pinigų sumą vairuotojas jam pasiūlė kaip kyšį, neva nesitikėdamas, kad šis „taip rimtai“ sureaguos. Tačiau vos tik eurai atsidūrė policininko rankose, pastarasis vyrą iš automobilio išlaipino ir įsodino į tarnybinio automobilio laikino sulaikymo kamerą.
Kyšio davimas ir vengimas atlikti baudžiamojo poveikio priemonę vyrui užtraukė griežtą bausmę. Bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apylinkės teismas kaltinamajam skyrė 5 000 eurų baudą, uždraudė vairuoti kelių transporto priemones ketverius metus, taip pat nusprendė konfiskuoti automobilio „Volkswagen Sharan“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 900 eurų – ir pareigūnui duotus 500 eurų.
Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, turi teisę per keturiolika dienų nuo dokumento nuorašo gavimo paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Išnagrinėjęs bylą, teismas gali paskirti kitokio pobūdžio ar dydžio bausmę. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudos, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir taps neskundžiamas.
Gintarė KARMONIENĖ