„Obuolio dieną“ – gardus bendrystės vėrinys
Į obuoliais pakvipusį Gargždų jaunimo parką šeštadienį buvo kviečiama švęsti tradicinę, jau tryliktus metus vykstančią „Obuolio dieną“. Pastaroji su šūkiu „Atgal į praeitį“ šiemet kvietė nusikelti į 1990-uosius metus ir veriant bendruomeniškumo karolius įverti ir praeities vertingų akcentų, žaismingumo. Originalios kompozicijos, paveikslai iš rudens gėrybių ir, žinoma, gardžiausi pyragai, koncertai viliojo mėgautis spalvingiausiu metų laiku.
Skyrė 8 000 Eur
Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė „Bangai“ pasakojo, kad obuolių šventė vyksta jau 13 metų. „Tai tradicinė rudens šventė, kurios visi laukia, žino, kad bus. Mes, kaip organizatoriai, bandome keisti tematiką, paįvairinti. Šiemet grįžtame į praeitį – 1990-uosius metus“, – pasakojo pašnekovė. Dalyvauti „Obuolio dienoje“ Gargžduose buvo apsisprendę 14 bendruomenių, 5 įstaigos, tačiau ne visos renginio dieną atvyko. Tad obuolių paveikslų, rudens kompozicijų buvo mažiau nei planuota.
Anot V. Skuodienės, „Obuolio diena“, pirmąkart vykusi kitoje vietoje – Gargždų jaunimo parke – buvo finansuota iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto, skirti 8 000 Eur. Daugiausia lėšų reikėjo skirti garsui, apšvietimui, atlikėjams. Scenoje pasirodė atlikėja Gintarė Karaliūnaitė, grupė „16 HZ“. Gerą nuotaiką kūrė ir Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus folkloro ansamblis, Gargždų kultūros centro folkloro ansamblis „Cyrulelis“, Gargždų „Kranto“ progimnazijos studija „Bangelės“. Šventėje buvo ir Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos bibliobusas, tad norintieji galėjo patenkinti ir savo literatūrinius poreikius, įvertinti bibliobuso galimybes.
Skaniausi pyragai – medsėdiškių
Kokia šventė be konkursų? Vyko gardžiausio pyrago ir gražiausio obuolių paveikslo rinkimai. Pyragus ir paveikslus vertino kompetentinga komisija. Aidint gausiems aplodismentams paskelbta, kad gardžiausius pyragus iškepė Medsėdžių kaimo bendruomenė, o gražiausią paveikslą iš rudens gėrybių sukūrė Trečiojo amžiaus universiteto kolektyvas. Gargždų miesto bendruomenė visus dalyvavusius taip pat apdovanojo už gražių erdvių kūrimą, už pyragus. Išskirtinį prizą – prijuostę ir VšĮ „Revilitos“ obuolio skiltelės formos lėkštelę įteikė Medsėdžių kaimo bendruomenei, kurios stalas buvo ypatingai gausus. „Gaila, kad šventėje ne visos bendruomenės galėjo dalyvauti, nes buvo užkviestos į Pėžaičiuose vykusią šventę“, – pastebėjo Vida Anužienė, Gargždų miesto bendruomenės pirmininkė.
Kiemeliuose – geros nuotaikos pliūpsnis
Pyragų kepimas, kompozicijų kūrimas buria žmones, bendruomenes, tad šventėje išties nestigo gražių kiemelių, kur nuolat blykčiojo fotoaparatų blykstės, nes dažnas norėjo įsiamžinti šalia sukurtų kompozicijų. Gargždų miesto bendruomenės revizijos komisijos pirmininkė Violeta Tabokienė priminė, kad būtent Gargždų bendruomenė inicijavo pirmąją tokio pobūdžio šventę, o po to – ir Gargždų kultūros centras. Mes esame pradininkai, tad dalyvaujame šventėje ir džiaugiamės“, – užtikrino V. Tabokienė.
Geros nuotaikos šventėje nestokojo Trečiojo amžiaus universiteto kiemelis, čia užsukusiems nuo gardumynų akys raibo, tik spėk viską išragauti.
Gargždų miesto seniūnijos kiemelio kompozicijoms sukurti pajėgos buvo suvienytos iš anksto, arkos pynimas prasidėjo dar ketvirtadienį. „Ši arka tarsi portalas į praeitį, atsisėdi ir nuskrendi. Norėjome sukurti tokią kompoziciją, kurioje žmonėms būtų smagu įsiamžinti. Autorės – mūsų apželdinimo specialistės Sandra Armalienė, Diana Sobolevskienė, Norgailė Verbaitė. Kiti pyragus kepė“, – šypsodamasi ir besidžiaugdama nuveiktais darbais kalbėjo seniūnė Indrė Žiedienė.
Medsėdžių seniūnaitė Laima Vainienė pasakojo, kad sukūrė obuolių kompoziciją, skirtą karaliui Mindaugui, dėl to yra pavaizduota karūna. Paveikslo autorė – Sandra Vainiūtė.
„Kad tokių švenčių reikia, liudija išpuošti bendruomenių kiemeliai, kvepiantys gardžiausi pyragai. O dar nuostabus ir oras“, – džiaugėsi šventėje dalyvavęs Liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyrius, kuris pateikė ir savo obuolių paveikslo kompoziciją. „Iš obuolių suformavome krepšelį, o jame – ramių tonų pievų gėlės“, – sakė Audronė Balnionienė ir Aušra Gudauskienė.
Ir dėkojo, ir kvietė aukoti
Tarp šventės dalyvių – ir karo pabėgėliai iš Ukrainos. Nevyriausybinės tarptautinės organizacijos „Asterics“ vadovė Angelika Ibrahimova „Bangai“ kalbėjo, kad lygiai taip pat ruošėsi šiai šventei, ir nuostabią kompoziciją sukūrė, ir gardžiausių pyragų prikepė. „Norime lietuviams padėkoti už paramą mums tokiu sudėtingu metu. Jau rugsėjo 17 d. 12 val. „Lijo“ konferencijų salėje vyks padėkos renginys, kuriame padėkosime geradariams“, – sakė Angelika ir jau lietuviškai ištarė: „Dėkojame Jums.“ Ukrainiečių kiemelyje buvo ir iš kovinių veiksmų zonos pas žmoną grįžęs Nikolajus, kuris atvirai sakė, kad fronte yra juntamas pasiryžimas kovoti iki pergalės. Tačiau, žinoma, kova ilga ir varginanti.
Gražius savo užmojus šventėje pristatė ir Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos „Caritas“. Pastarojo vadovė, vicemerė Violeta Riaukienė, kviesdama visus pasivaišinti pyragais, kartu ragino ir paaukoti „Caritui“. Už surinktas lėšas norima nusipirkti autobusiuką, kuriuo galėtų vykti pas žmones, kuriems reikalinga ne tik materialinė, bet ir dvasinė pagalba. „Tai didelis tikslas, surinkti tiek lėšų nėra paprasta, tad norime skleisti šią žinią, kad vis daugiau žmonių jungtųsi prie gerumo akcijų. Turėdami autobusiuką, galėsime atlikti dar daugiau gerų darbų“, – teigė V. Riaukienė. Ji sakė, jog būna, kad reikia vežti baldų, pavyzdžiui, nukentėjusioms nuo gaisro šeimoms, o nėra kuo. Lygiai taip pat reikėjo padėti ukrainiečiams, tačiau neturint transporto yra sunku. „Neturime, kaip atvežti. Lygiai taip pat atokiau gyvenantys senoliai laukia kad ir Agotos duonos. Daug daugiau sumanymų galėtume įgyvendinti, jei tik turėtume transportą“, – įsitikinusi V. Riaukienė.
Agnė ADOMAITĖ
Autorės ir
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.