Pakavimo juostos – jų tipai ir kaip jas naudoti

Pakuojant sunkius, nestabilius ar trapius krovinius, reikia pasirūpinti įvairiomis apsaugos priemonėmis, kad transportuojamas krovinys saugiai keliautų. Bet vien gražiai sukrauti dėžes vieną ant kitos neužtenka – krovinį reikia ir sutvirtinti. Tokiu atveju reikalingos pakavimo juostos, kurias reikia apjuosti aplink krovinį, užveržti ir užtvirtinti. Kadangi ne visos juostos yra vienodos, šiame tekste apžvelgiamos populiariausios pakavimo juostos ir kokiais atvejais geriausia jas naudoti.

Asociatyvi nuotrauka: canva.com

Plastikinės PET juostos

Juostos dažniausiai būna plastikinės arba metalinės. Plastikinės PET (poliesterinės) pakavimo juostos naudojamos tiek apjuosti kartonines dėžes ant padėklų, tiek surišti medieną, stiklą ir kitus gaminius. Ji dažnai naudojama, kai krovinys gan lengvas, bet kuo juosta platesnė ir storesnė, tuo daugiau kyla ir jos trūkio riba. Galite rasti PET juostų, kurios turi ir 500 kg trūkio ribą, tad tokios juostos susitvarko net ir su sunkesniais kroviniais. Temperatūra ir UV spinduliai PET pakavimo juostą mažai veikia, tad ji tinkama naudoti lauke. Išsirinkus didelį PET juostos ruloną, patogiausia jį vežti specialiame vežimėlyje.

Plastikinės tekstilinės PET juostos

Kiek kitokia yra plastikinė tekstilinė PET (WG) pakavimo juosta. Ji geriausiai tinka, jei reikia apvynioti apvalų ar tiesiog ne kvadrato ar stačiakampio formos krovinį. Ji taip pat tinka, jei reikia juostos būtent atliekų presams. Ši juosta yra itin plona, kiek permatoma ir lengvai lankstosi, bet vis tiek išlieka tvirta. Šio tipo juosta yra lengviausia iš minėtųjų, bet jos trūkio riba nėra menka ir gali varžytis su įprasta PET pakavimo juosta. Nors ji lengvesnė už kitas, bet nešioti ją rankomis būtų sunkoka, tad ir ją geriausia vežiotis vežimėlyje.

Plastikinės PP juostos

Plastikinės PP (polipropileninės) juostos puikiai tinka norint prie padėklo pritvirtinti ar perrišti lengvus krovinius. Jos būna gan siauros ir pagal jų matmenis turi 109–413 kg trūkio ribą. Ši juosta ypatinga ir tuo, kad tam tikri tiekėjai siūlo ne tik įprastas baltas ir juodas juostas, bet ir įvairių spalvų ar net su jūsų pageidaujamais užrašais, pavyzdžiui, su įmonės pavadinimu. Jei sutvirtinsite krovinį tokia pakavimo juosta, kuri turi jūsų užrašus, niekas nesumaišys jūsų krovinio su kieno nors kito.

Metalinės juostos

Itin sunkiems, stabiliems kroviniams, kurie turi keliauti toli ar būti perkrauti keletą kartų, geriausiai tinka metalinės pakavimo juostos, kurios gali siekti net apie 40 mm pločio ir 1 mm storio, o jų trūkio riba pagal plotį ir storį gali siekti net 2 910 kg. Dėl tvirtumo ši juosta kiek brangesnė už kitas. O galvojant apie tai, kaip patogiai nešiotis šią juostą, tikrai reikia specialaus vežimėlio, nes metalinės juostos disko svoris būna 550–750 kg.Asociatyvi nuotrauka: canva.com

Kaip surišti krovinį pakavimo juosta?

Tad kaip šias pakavimo juostas panaudoti? Pakuojant siuntinius ar tvirtinant kelis siuntinius kartu reikia prakišti pasirinktą juostą iš apačios ir viršuje sudėti vieną juostos galą ant kito.

Tada dažniausiai prireikia keleto įrankių, kol pasiekiamas tvirtas rezultatas. Pavyzdžiui, pasitelkiant užtrauktuvą, į jį įdedami susikirtę juostos galai ir įtempiami taip, kad juosta negalėtų judėti nuo krovinio. Tada įtemptą juostą reikia užfiksuoti, pavyzdžiui, uždėti skardeles ir kitu įrankiu jas užspausti. Galiausiai telieka nukirpti viršuje likusį juostos galą, jei jis per ilgas.

Šis būdas veikia bet kokiai pakavimo juostai, bet PET ir PP juostos gali būti tvirtinamos ir vielinėmis spynelėmis. Apsukus pakavimo juostą aplink siuntinį, viršuje reikia padaryti kilpą iš vieno iš juostos galų ir užmauti ją ant spynelės. Į kitą pusę spyneles užmaunama kilpa iš kito juostos galo. Patraukus abu galus, juosta kiek įtempiama rankiniu būdu ir tada reikia naudoti užtrauktuvą, kuris dar labiau įtempia juostas, kad šios nenuslinktų nuo krovinio.

Asociatyvi nuotrauka: unsplash.com

Norint, kad krovinys būtų dar saugesnis, verta naudoti plastikinius ar kartoninius kampučius ant krovinio kampų. Juostą reikia įtempti ant jų, taip apsaugant gaminio kampus nuo smūgių transportavimo metu ir nuo pačios juostos, kuri įsitempusi gali po smūgių per daug spaustis į krovinį.

Taip pat reikia nepamiršti krovinius užtvirtinti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Naudojant padėklą, kuris suteikia stabilumo, krovinį pakavimo juostomis reikia pritvirtinti ir prie jo. Jei tvirtinate daug dėžių kaip vieną krovinį, sudėkite jas stulpeliais ar jas sunerkite. Nepalikite nelygaus viršaus ir nestatykite dėžių piramidės forma, nes tokie kroviniai bus nestabilūs net naudojant ir pakavimo juostas.

Pabaigai

Tam, kad tiek lengvi, tiek sunkūs kroviniai būtų gerai apsaugomi transportavimo metu, verta naudoti pakavimo juostas. Teisingai uždėjus ir įtempus ant krovinio juostas, šis nejudės ir neišsidalins. O jei pakuoti tenka daug, yra įrankių, kurie palengvina šį darbą: vieni yra visi reikiami įrankiai viename, o kiti dar ir sutvirtina krovinį už jus, paspaudus vieną mygtuką.

Gabija NARBUTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content