Parama smulkiajam verslui: kaip balsuoti?
Klaipėdos rajono savivaldybė finansiškai remia naujai besisteigiančias ar savo veiklą plečiančias įmones, verslininkus. Tam yra patvirtinta Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programa. Siekiama padidinti rajono gyventojų verslumą.
Kiek ir kam paramos skirti, sprendžia komisija (pirmininkė – Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Anžela Šakinienė).
Ragino nekurti precedento
Ketvirtadienį posėdžiavusiai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai buvo siūloma pakeisti minėtos programos tam tikrus punktus. Jais remiantis parama vienam prašymo tiekėjui (siekiančiam finansavimo verslumą skatinantiems renginiams, konkursams ir mokymams, kurie būtų skirti Klaipėdos rajono gyventojams, Klaipėdos rajono verslui skirtoms verslo misijoms organizuoti bei verslumą skatinantiems leidiniams leisti) per finansinius metus galės viršyti 20 proc. visų programos lėšų. Taip pat siūlyta komisijos nariams suteikti galimybę elektroniniu paštu pareikšti savo nuomonę dėl posėdyje svarstomų klausimų.
Tarybos Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Jonas Dromantas kolegas ragino nesukurti precedento. Esą leidus pareikšti nuomonę elektroniniu būdu dėl šios programos, vėliau gali atsirasti pageidavimų rengti ir komiteto posėdžius nuotoliniu būdu.
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas jam pritarė: „Tai, ko pasiekiame susirinkę į posėdžius, diskutuodami ir ieškodami sprendimų, neįmanoma perkelti į elektroninę erdvę, nors puikiai gebame naudotis šio amžiaus technologinėmis galimybėmis.“
Taupytų laiką ir lėšas
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Rasa Petrauskienė vis dėlto ragino neužtrenkti durų galimybėms: „Neįvedame privalomos tvarkos organizuoti posėdžius internetu, tiesiog atveriame galimybę, kuria bus galima pasinaudoti siekiant priimti greitą sprendimą. Jaunimo reikalų taryba šį metodą naudoja seniai, ir jis yra pasiteisinęs. Eiliniai klausimai ir siūlymai apsvarstomi internetu, tačiau, žinoma, renkamės ir į posėdžius.“ Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Martynas Pocius pastebėjo, jog nuomonės pateikimas elektroniniu būdu sutaupytų Tarybos narių laiką ir biudžeto lėšų. Dabar kartais tenka susibėgti ir dėl penkių minučių. Juk yra daug ir biurokratinių sprendimų.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė akcentavo, kad šiais konkrečiais pakeitimais nėra įvedamas dalyvavimas nuotoliniu būdu, Taryba tai seniausiai patvirtinusi, čia tik reglamentuojama, kad jei negali atvykti, Tarybos narys savo nuomonę turi galimybę atsiųsti pasirašęs elektroniniu parašu.
Paskelbus balsavimą 24 Tarybos nariai pritarė šiai naujovei, 1 buvo prieš, 1 susilaikė.
Numatyta 17 000 Eur
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas „Bangą“ informavo, kad 2018 m. programos vykdymui numatyta skirti 17 000 Eur, iš kurių iki rugpjūčio 31 d. panaudota 6 991,00 Eur. Buvo pasirašytos 5 paramos skyrimo sutartys. Skirta parama Evelinai Rimašauskienei, vykdančiai individualią veiklą pagal pažymą, MB „Indelis medyje“, UAB „Gargždų butai“, UAB „Dėmesio srautas“, UAB „BFP Group“.
Rankų gamybos veltinio darbais prekiaujanti E. Rimašauskienė kūrybines dirbtuvėles ir parduotuvę yra įsirengusi Gargždų kavinės-restorano „Lijo“ pastate. „Labai smagu, kad galėjau pasinaudoti Savivaldybės finansine parama smulkiesiems verslininkams. Buvo minčių priimti dar vieną žmogų, tačiau vis dėlto finansinių resursų tam nepakako, tačiau paramą panaudojau nuomos mokesčiams, taip pat įsigijau vilnos. Anksčiau iš veltinio daug ką gamindavome namuose, tačiau įsikūrus Gargždų centre labai išsiplėtė klientų ratas, džiaugiamės, jog mus palaiko vietiniai žmonės. Turime nuolatinių klientų, kurie vertina mūsų produkciją. Iš veltinio galime nuvelti ir šlepetes, ir kepures, ir žaislų, ir dar daug įvairiausių dalykų“, – vardijo pašnekovė.
Agnė ADOMAITĖ
E. RIMAŠAUSKIENĖS archyvo nuotr.