Patvirtintos Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklės. Perkeltus ir įvežtus kates, šunis ir šeškus registruoti bus paprasčiau

Aplinkos ministras patvirtino Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, kurios nustato vienodą gyvūnų augintinių, paženklintų Lietuvoje ir perkeltų ir įvežtų iš Europos Sąjungos valstybių bei trečiųjų šalių registravimo tvarką. Perkeltų ir įvežtų kačių, šunų ir šeškų registravimas pavestas veterinarijos gydytojams ir ženklintojams.

Taisyklėse nustatyta, kad ženklinant ir registruojant gyvūną augintinį jo laikytojui ar savininkui nereikės pildyti popierinio prašymo, duomenys bus įrašomi į Gyvūnų augintinių registrą. Po gyvūno augintinio įregistravimo, jo laikytojas ar savininkas, prisijungęs prie Gyvūnų augintinių registro per Elektroninius valdžios vartus, gali patikrinti gyvūno augintinio įregistravimo faktą, duomenis apie jį, gauti jo įregistravimo išrašą.

Palikta viena išimtis – popierinis prašymas galės būti pildomas iki 2025 m. liepos 1 d. tais atvejais, kai paženklintas ir registruotas gyvūnas perduodamas kitam savininkui.

Nuo 2025 m. liepos 1 d. Gyvūnų augintinių registre įregistruotą gyvūną augintinį perduodant kitam laikytojui ar savininkui, perduodantis laikytojas ar savininkas per 7 kalendorines dienas nuo perdavimo ir priimantis laikytojas ar savininkas per 14 kalendorinių dienų nuo įsigijimo turės pateikti duomenis Gyvūnų augintinių registrui taisyklėse nustatyta tvarka.

Jei yra keli gyvūno augintinio savininkai, į Gyvūnų augintinių registrą įrašomi savininko, kuris faktiškai laiko gyvūną augintinį, duomenys.

Apie visus taisyklių nuostatų neatitinkančius atvejus veterinarijos gydytojai ir ženklintojai, įregistravę ar paženklinę ir įregistravę perkeltą ar įvežtą katę, šunį ar šešką, turi informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą taisyklėse nustatytais būdais.

Veterinarijos gydytojams ir ženklintojams planuojama organizuoti mokymus, kuriuose jie bus išsamiai supažindinti su Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklių pakeitimais.

Tikimasi, kad Lietuvoje vis atsakingiau bus žiūrima į gyvūnų augintinių laikymą, laikytojai ir savininkai, kurie dar nepaženklino ir neįregistravo savo augintinių Gyvūnų augintinių registre, arba laiko paženklintus ir neįregistruotus kates, šunis ar šeškus, suskubs tai padaryti.

Šiuo metu Gyvūnų augintinių registre įregistruota apie 500 tūkst. kačių, šunų ir šeškų. Susipažinti su Gyvūnų augintinių registro statistika galima čia:

https://zudc.lt/gyvunu_augintiniu_registras/menesio-ataskaitos/

https://zudc.lt/gyvunu_augintiniu_registras/metines-ataskaitos/

Aplinkos ministerija primena, kad už taisyklių pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė.

Pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas, ar šunų, kačių ir šeškų laikytojai ir savininkai nustatyta tvarka yra paženklinę ir įregistravę laikomus gyvūnus augintinius, kontroliuoja savivaldybės.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo gyvūnų globėjų, gyvūnų augintinių veisėjų, gyvūnų globos namuose ir gyvūnų augintinių viešbučiuose laikomų kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo reikalavimų laikymosi priežiūrą.

Raginame gyvūnų augintinių laikytojus ir savininkus ženklinti ir registruoti laikomus kates, šunis ir šeškus, kad būtų užtikrinta gyvūnų augintinių gerovė ir kiekvienas gyvūnas turėtų namus.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių