Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų

Jaunuomenė išbandė ir aktyvų dažasvydžio žaidimą.

Kur geriau leisti vasarą, jei ne stovyklaujant? Pasirinkę aktyvesnį laisvalaikį 30 Gargždų atviro jaunimo centro (GAJC) lankytojų dalyvavo trijų dienų gamtinėje išvykoje, kur patyrė naujų įspūdžių, džiaugsmų ir atrado viduje pasislėpusius talentus.

Tyrinėjo vandens kliūtis

Kaip „Bangai“ pasakojo GAJC jaunimo darbuotojas Aidas Kryževičius, patyriminė stovykla organizuota Veiviržėnų slėnyje. „Orientavomės tiek į fizinį aktyvumą, tiek į kūrybinį mąstymą bei komandinio darbo ir supratimo užduotis“, – akcentavo organizatorius.

Pirmoji diena pradėta nuo susipažinimo žaidimų ir sporto klubo „Kuršis“ organizuoto žygio. „Aplankėme Veiviržėnų apylinkėse esančius slėnius. Jaunimas turėjo iššūkį įveikti vandens kliūtį žygiuodami per upėje esančius akmenis, išmoko persikelti naudodamiesi virve. Tai iš jaunimo pareikalavo nemažai jėgų“, – minėjo A. Kryževičius pridėdamas, kad vakarą visi kartu leido prie laužo.

Kitą dieną organizatoriai ėmėsi komandos formavimo žaidimų. „Jie padeda jaunimui pajusti, kad kiekvieno individualus mąstymas ir asmeninė nuomonė ne visada padeda komandai pasiekti komandos tikslą“, – akcentavo jaunimo darbuotojas. Tądien vyko ir UAB „Trys drakonai“ organizuotas dažasvydžio turnyras. „Žaidimas leidžia pajusti adrenalino, savisaugos ir azarto jausmus. Jaunimas sakė, kad kiekviena mėlynė ir nubrozdinimas vertas patirtų emocijų, – kalbėjo A. Kryževičius. – Vėliau vykęs talentų vakaras padėjo atskleisti užslėptus talentus, o kiti pasitelkė kūrybiškumą ir praskaidrino visiems vakarą.“

Trūksta socialinio kontakto

Paskutinį vakarą jaunimas susidraugavo, išsilaisvino tiek, kad lietus nesutrukdė linksmai praleisti laiko, nes patys organizavo šokį po atviru dangumi. „Pabaigoje skyrėme laiko aptarti, ką naujo patyrėme, atsisveikinti, apsikeisti kontaktais, sutvarkyti stovyklos aplinką“, – teigė GAJC darbuotojas.

A. Kryževičius minėjo, jog tokiose stovyklose mato labai didelę prasmę ir naudą jaunimui, nes šiais laikais dažnas būna paskendęs informaciniame pasaulyje, nė karto nestovyklavęs, neužkūręs laužo ar nemiegojęs palapinėje: „Tai parodo socialinio gyvenimo problemas ir spragas bendraujant su žmonėmis. Būtent patyriminės stovyklos leidžia jaunimui išeiti iš jų komforto zonos ir pamatyti, kiek daug nuotykių galima patirti gamtoje.“

GAJC l. e. direktoriaus pareigas jaunimo darbuotoja Deimantė Venckutė kalbėjo, jog tokiose stovyklose grįžtame į savąjį „aš“ – reikia rūpintis tuo, kaip įsirengti vietą, kurioje miegosi, kaip upėje nusiprausti ar išsiplauti indus, ką daryti, kad laužas neužgestų. „Tai jauniems žmonėms suteikia ne tik patirtį, savarankiškumo įgūdžius, bet ir padeda suvokti komandinio darbo svarbą, jie pailsi nuo mus taip supančio informacinio pasaulio“, – teigė darbuotoja.

Dalyvis Neilas Venckus pasidalino, jog stovykloje patyrė daug gerų emocijų, susipažino su draugiškais žmonėmis. „Man labai įsiminė dažasvydis bei žygis. Vadovai buvo nuostabūs, todėl nebuvo nė vieno nuobodaus momento“, – džiaugėsi Neilas ir sakė, jog prisijungtų dar kartą. Ovidijus Oželis pridėjo, jog stovyklos įspūdžiai yra nuostabūs, išvyktų vėl, nes tai geriau nei įprastos vasaros dienos. Stovyklautoja Andrėja Šimonytė kalbėjo, jog kitais metais, jei vyks stovykla, užsiregistruos pirmoji.

Dar viena stovykla vyks rugpjūčio 24–28 dienomis Drevernoje „Mobili vasara 2020“. Išvyka organizuota Jaunimo reikalų departamento prie SADM projekto „Ištrūk“ finansuojamomis lėšomis.

Robertas MACIUS

Gargždų atviro jaunimo centro nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių