Pinigų dalybos kaitino strategus

Nors Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetas šiemet numatomas keliais milijonais didesnis, politinės aistros dėl lėšų skirstymo tebekunkuliuoja. Praėjusią savaitę posėdžiavusi Strateginio planavimo komisija dar kartą apsvarstė visas 9 Savivaldybės vykdomas programas. Daugeliui iš jų sumažino finansavimą.

Steigs universitetą

Vadinamajai švietimo programai apkarpytos mitybos išlaidos. Anot Administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, ne visi tėvai moka už vaikų maitinimą darželiuose visą maisto kainą. Turintiesiems lengvatų dalį sumos finansuoja Savivaldybė. Patirtis parodė, kad turinčiųjų lengvatų mažėja, tad ir finansavimą tikslinga sumažinti. Taip pat apkarpomos lėšos komandiruotėms, kvalifikacijai kelti, nes, pasak Administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėjos Irenos Gailiuvienės, pastarosios iki šiol nebūdavo visiškai išnaudojamos.

Pro politikų akis nepraslydo numatyti 5 tūkst. Lt Trečiojo amžiaus universitetui steigti Gargžduose. Kas tai? – teiravosi Tarybos nariai. „Šis universitetas bus skirtas vyresnio, pensinio amžiaus žmonėms, kurie nori aktyviai, turiningai leisti laisvalaikį, gilinti įvairių sričių savo žinias. Pastebėta, kad tokią auditoriją labiausiai domina sveikatos mokslai, sveikos gyvensenos propagavimas. Už universiteto veiklą bus atsakingi Klaipėdos rajono švietimo centro darbuotojai“, – „Bangai“ vėliau paaiškino A. Petravičius.

Teiravosi dėl priedo

53 400 Lt nubraukta iš Administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus kuruojamos ekonominio konkurencingumo programos. Sumažintos lėšos Dovilų ir Endriejavo miestelių bendrųjų planų parengimo projektui; dviračių takų specialiajam planui rengti. Tarybos narys Raimondas Simonavičius atkreipė dėmesį į numatytą finansavimą Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrui. Pernai iš Savivaldybės biudžeto buvo skirti 124,8 tūkst. Lt, o šiemet – 129,5 tūkst. Lt. „Gal čia priskaičiuotas jau ir 50 proc. priedas, kurio prašo direktorė?“ – teiravosi R. Simonavičius. „Lėšų daugiau, nes atsirado 0,25 etato ūkvedžiui J. Gižo etnografinėje sodyboje, – „Bangai“ vėliau paaiškino Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. – Kad aš paprašiau priedo, tiesa. Dirbu nemažai papildomo darbo. Be to, mano atlyginimas yra pats mažiausias Lietuvoje iš visų turizmo informacijos centrų direktorių, nors esu viena iš aktyviausiai dirbančių. Teuždirbu 1 500 Lt – gėda, kai eiliniai Savivaldybės specialistai gauna po 2 500 Lt.“

Politikas R. Simonavičius teiravosi ir dėl lėšų (37,2 tūkst. Lt), skiriamų didinti regiono pasiekiamumui oro transportu. „Kuo daugiau atvyks turistų, tuo bus daugiau naudos mūsų kraštui“, – buvo įsitikinęs Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas. Tad, jei Taryba pritars, apie 40 tūkst. Lt ir šiemet bus skirta Palangos oro uostui, organizuojančiam skrydžius populiaria Londono kryptimi.

Kovojo už Jakus

Aplinkos apsaugos programą kuruojantis Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Liepinis informavo, kad 15 tūkst. Lt metams reikės etatui Priekulės seniūnijoje. Jis numatytas želdinių priežiūros specialistui. Klausimų vėl turėjo Tarybos narys R. Simonavičius: „Jakų kaimo lietaus vandens surinkimo sistemoms įrengti nenumatyta nė lito, nors žmonės skęsta, o Kretingalei yra. Kaip galėtumėt paaiškinti?“ Anot mero V. Dačkausko, Kretingalė pasirinkta, nes ten problema irgi yra ilgalaikė ir labai opi. Vaikų darželis nuolat tvinsta. Siurblinė veikia, bet nespėja pumpuoti. Dėl to negalima laikyti nei daržovių, nei maisto produktų. Tarybos narys Jonas Dromantas šypsodamasis sarkastiškai pridūrė, kad Jakuose ta problema yra 5–6 metus, tad kai gatvė bus „išnešta“, tada iš ekstremalioms situacijoms numatytų lėšų bus sutvarkyta. „Jonas sako, Jonas žino“, – replikavo R. Simonavičius.

Lėšos bus atkuriamos

Socialinės paramos programa taip pat įsprausta į taupymo rėmus. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Dalios Gumuliauskienės, trijų įstaigų – Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centrų ir Klaipėdos rajono paramos šeimai centro – finansavimas yra numatytas tik trims metų ketvirčiams. Priemiestinių autobusų maršrutų subsidijavimas taip pat sumažintas (nėra lėšų IV ketv.). „Apkarpytas“ ir socialinių paslaugų pirkimas. „Iš šių lėšų apmokame už tuos asmenis, kurie gauna ilgalaikės socialinės globos paslaugas globos namuose“, – paaiškino D. Gumuliauskienė. Ji akcentavo, kad sumažintos lėšos bus atkuriamos. Tikimasi sutaupyti iš socialinių pašalpų. Mat jų gavėjų iki šiol mažėja. „Praėjusiais metais buvo išmokėta 1,2 mln. Lt mažiau socialinių pašalpų nei 2012 m. Tam įtakos turėjo užimtumo didėjimas, minimalios mėnesinės algos pakėlimas ir pan. Stebime, kad kol kas socialinių pašalpų gavėjų skaičiaus mažėjimo tendencija išlieka“, – dėstė Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Už visų 9 programų pakeitimus balsavo 7 Strateginio planavimo komisijos nariai, 2 susilaikė. Galutinį sprendimą priims Klaipėdos rajono savivaldybės taryba vasario 27 d. vyksiančiame posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content