Pledai – stilinga interjero detalė, kuriai nereikia „vergauti“
Pirkdami šį namų tekstilės gaminį padarysite teisingą sprendimą, jei pasirinksite ne tik estetiškai patrauklų, bet ir nesudėtingai prižiūrimą pledą. Žinant, jog pledai internetu vilioja ne tik paprastu įsigijimo procesu, bet ir asortimento įvairove, progų „paslysti“ yra ne viena. Nebent laiku atliekate „namų darbus“ ir žinote, iš kokių šios kategorijos prekių rekomenduojama rinktis.
Norint, jog vaikiški pledai, naudojami miegamajame, puošiantys svetainę ar kitą funkciją atliekantys pledai, pagaminti iš skirtingų rūšių audinių, neprarastų savo estetinės išvaizdos bei praktinių savybių po pirmojo skalbimo, tereikia atidžiai peržvelgti produkto etiketėje pateiktą informaciją.
Kaip skalbti?
Rankomis
Ilgo plauko pledai ar pledai, dekoruoti papildomomis detalėmis (pavyzdžiui, kutais), kurie skalbimo mašinoje gali prarasti pirminę estetinę išvaizdą, turėtų būti skalbiami rankomis.
Jei, perskaitę šią rekomendaciją, norisi dūsauti, prisiminkite, jog merino vilnos pledai, kaip ir įprastos vilnos pledai, nors su skalbimo mašinomis ir „nedraugauja“, tačiau pasižymi išskirtine vilnos savybe „֧atstumti“ kvapus bei nešvarumus. Vadinasi, vilnos pledai, net ir intensyviai naudojami, ilgiau išsaugo nepriekaištingą švarą bei aromatą be drėgno valymo būtinybės.
Taigi, ant pledo etiketės išvydę rekomendaciją skalbti rankomis, atsiraitokite rankoves: pasiruoškite šiltą (ne karštą!) vandenį ir švelnios sudėties skalbimo priemonę. Išmaišę skalbiklį vandenyje, įdėkite pledą į vandenį ir leiskite jam šiek tiek pamirkti. Vietas, kuriose yra dėmelių, gali tekti patrinti šiek tiek ilgiau. Jei dėmės įsisenėjusios, galite naudoti ir specialų dėmių valiklį (aišku, prieš tai įsitikinus, ar šis yra tinkamas konkrečiai medžiagai).
Gręžiant pledus, pagamintus iš jautresnio, delikataus audinio, derėtų šį veiksmą atlikti labai švelniai. Pirmiausia, ištraukę pledą iš vandens, leiskite nubėgti jo pertekliui. Tada gręžkite, tik tai darykite ne įprastu būdu, tai yra sukdami audinį, bet jį spausdami.
Skalbimo mašinoje
Idealu, jei pledai kūdikiams (kurių, kaip žinia, nuo dėmių apsaugoti beveik neįmanoma) ar kiti dažnai naudojami pledai gali būti skalbiami skalbimo mašinoje. Tada belieka vadovautis konkretaus gaminio priežiūros rekomendacijomis, jei šių nėra – bendrais pledų skalbimo patarimais.
- Sausas pledas, įdėtas į skalbimo mašiną, neturėtų užimti daugiau nei du trečdalius jos būgno. Priešingu atveju nukentės tekstilės gaminio skalbimo kokybė.
- Uždėję popierinę servetėlę ant sudrėkinto pledo, įsitikinkite, ar šis nedažo. Atsiradus bent minimalioms dažų dėmėms ant servetėlės, pledą skalbimo mašinoje skalbkite vieną.
- Bene svarbiausia pledų, kaip ir kitų tekstilės gaminių skalbimo taisyklė – tinkama vandens temperatūra, kuri neturėtų būti aukšta.
- Pledų skalbimui rinkitės švelnaus skalbimo programą.
- Naudokite švelnios sudėties skalbiklį, papildomai nepilkite jokio minkštiklio.
- Naudokite nedidelį kiekį skalbiklio, kitaip šį blogai išskalavus, pledas neteks savo minkštumo.
- Vos tik pasibaigus skalbimui, išimkite pledą iš skalbimo mašinos. Net ir būdamas vos drėgnas, paliktas skalbimo mašinoje ilgesnį laiką, pledas gali deformuotis.
Kaip džiovinti?
Kai kurie, pavyzdžiui, medvilniniai pledai, gali būti džiovinami elektrinėje džiovyklėje: tiesiog pasirinkite švelnią, audinį tausojančią džiovinimo programą.
Kaip jau buvo minėta, drėgnas pledas gali deformuotis. Siekiant to išvengti, pledą derėtų džiovinti ne pakabintą, bet patiestą plokštumoje, pavyzdžiui, ant pastatomos džiovyklės ar tiesiog grindų (ant jų padėjus kitą audinį). Pledas, jei nėra pakankamai vietos, gali būti džiovinamas ir kelis kartus perlenktas. Kai šis apdžius ir taps gerokai lengvesnis, galima, nesibaiminant deformacijos, baigti džiovinimą įprastu būdu, tai yra pakabinus.
Rinkitės ne tik kokybišką, stilingą, bet ir lengvai prižiūrimą pledą. Ypač, jei šis skirtas vaikams ar dažnai atliks savo tiesioginę funkciją. Net jei pledo nenaudojate, reguliariai išpurtykite, išvėdinkite ir džiovinkite pakabinę prieš saulę. Kaip žinia, saulės „vonios“ – geriausia būdas išvengti bakterijų bei sunaikinti jau esamas.
Užsak.