Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos naujajame priestate augs ąžuolo stiprybės asmenybės

„Esame Klaipėdos krašto modernios tautos dalis“, – ši prasminga mintis tapo jungiančiąja gija Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleivių atliktoje meninėje kompozicijoje „Mano ir tavo istorija“, skirtoje naujo mokyklos priestato įkurtuvių šventei. Pasididžiavimo savo mokykla, savo Priekule, šišioniškių tarme ir Mažosios Lietuvos tradicijomis bei modernumo vėjais pamaryje motyvas buvo toks stiprus kaip ir ąžuolas priestato kieme: per visas statybas išsaugotas ir dar labiau sukerojęs.
Antradienį iškilmingoje ceremonijoje atidarytas naujas mokyklos priestatas. Jame ne tik įrengta aktų salė, bet ir keturios klasės.
Aktų salė ir 4 klasės
Ievos Simonaitytės gimnazijos ištakos siekia net 1594 metus, kai buvo įkurta Priekulės parapinė mokykla. Per šimtmečius buvusi savojo krašto šviesuliu, įveikusi skaudžius istorijos kirčius dabartinė šiuolaikiška ir auganti mokykla tapo Tūkstantmečio mokyklos programos įgyvendinimo pavyzdžiu. Klaipėdos rajono įvairių mokyklų vadovai, įkurtuvių šventėje sveikindami savo kolegas, akcentavo akivaizdų pokytį kuriant integralias, optimalias ugdymo sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti.
Dar dažais kvepiančio ir dideliais langais šviečiančio spalvingo priestato dydis – beveik 800 kv. m, aktų salė užima 280 kv. m plotą. Moderniai salei iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšų už 32 549 Eur įsigyta garso aparatūra, už 64 995 Eur – scenos užuolaidos ir kėlimo mechanizmai, vaizdo įranga kainavo 13 915 Eur, o dar tik į mokyklą keliaujančios kėdės aktų salei – 98 637 Eur. Į salės sceną be jokių sunkumų dabar galės patekti ir neįgalieji – čia padaryta patogi įvaža.
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos priestato statybos darbus atliko UAB „Stamela“. Darbų vertė – 1 621 103 Eur. Tai – Europos Sąjungos ir valstybės lėšos iš Tūkstantmečio mokyklų programos (Valstybės biudžetas finansuoja PVM).
Į naująjį priestatą galima patekti ir per vestibiulį iš senojo mokyklos korpuso, ir per dar vieną įėjimą iš stadiono pusės.
Įkurtuvių svečiams pasigėrėjimą kėlė statant priestatą išsaugotas vidiniame mokyklos kieme augantis ąžuolas, o prie jo dabar sukurta rekreacinė erdvė su lauko terasa. Joje akį traukia medinis gultas, išraižytas tautiniais motyvais.
Augantis mokinių skaičius
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijai dvidešimt metų vadovaujantis Antanas Alčauskis akcentavo, kad siekis mokyklai plėstis, turėti priestatą buvo puoselėtas įžvelgiant miesto vystymosi perspektyvas, stebint spartų mokinių augimo skaičių. Dar prieš dešimtmetį mokykla, turėjusi apie 500 moksleivių, dabar jau džiaugiasi 912. Čia dirba 73 pedagogai, 18 mokinio padėjėjų, 7 specialistai, 39 techninio personalo darbuotojai.
„Pastaruoju metu Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija sparčiai auga – mokinių čia vis daugėja. Šiuo metu jų mokykloje daugiau nei 900. Taigi buvo reikalinga tiek erdvi aktų salė, tiek daugiau klasių. Džiugu, kad dabar ir vaikai mokysis, ir pedagogai dirbs daug patogiau. Tikiu, kad salėje netrūks įdomių veiklų, projektų, kurie dar labiau burs visą gimnazijos bendruomenę ir praturtins ugdymo procesą. Gražiausių kūrybinių metų mokyklos bendruomenei“, – linkėjo ir visiems už sutelktas pastangas dėkojo Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė, anksčiau 19 metų pati dirbusi šioje mokykloje pradinių klasių mokytoja.

Šventėje rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pastebėjo, kad tokie įvykiai – modernaus mokyklos priestato pastatymas – rodo, kaip keičiasi švietimo situacija, o gyvenimas gerėja ir gražėja. „Bet mokiniams duokite ir druskos, ir pipirų, kad žinotų, jog ateityje gyvenimas galbūt ne visada bus gražus“, – savo išmintimi dalijosi S. Karbauskas.
Pasak Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, iš pradžių daug rajono mokyklų norėjo dalyvauti TŪM, tačiau „nugalėjo sveikas protas“. Dalyvauja trys rajono gimnazijos, jų veikla ir pasiekimai yra atviri, laikomasi tinklaveikos principo.
Prasminga meninė kompozicija
Įkurtuvėse kalbėdamas gimnazijos vadovas A. Alčauskis prisiminė, kad 2020 m. pagaliau gimė priestato projektas, kuris pajudėjo po poros metų pradėjus veikti TŪM programai. Džiaugiantis dabar jau pastatyta aktų sale ir keturiomis klasėmis, akcentuota, kad, įgyvendinat TŪM pažangos tikslus, gimnazijoje didžiulis dėmesys skiriamas kultūriniam ugdymui, kuris turi tiesioginę naudą mokinio akademiniams pasiekimams, jo pilnaverčiam ugdymuisi, dėmesio sutelkimui ir socialiniam emociniam elgesiui, skaitymo įgūdžiams ir visokeriopai žmogaus plėtotei.
Istorinės atminties išsaugojimas, žmogiškųjų vertybių puoselėjimas, pagarba Mažosios Lietuvos kultūrai ir jos metraštininkei I. Simonaitytei atsispindėjo gimnazijos lituanistės, Metų mokytojos Aurelijos Daugėlienės sukurtoje ir jos mokinių itin įtaigiai atliktoje meninėje kompozicijoje „Mano ir tavo istorija“. Pamario išskirtinumo akcentai įprasminti ir scenografijoje, ir naujosiose mokyklos erdvėse.
Kūrybiškai pedagogei, kuri scenoje nepamiršo nuoširdžiai padėkoti visiems, prisidėjusiems kuriant šventę, itin širdingai talkino Klaipėdos krašto tradicijų puoselėtoja, šišioniškių tarmės žinovė Virgina Asnauskienė, muzikos mokytoja Jolanta Petraitienė ir jos vadovaujamas moksleivių instrumentinis ansamblis, technologijų mokytoja Ernesta Jasulaitienė, šokių mokytoja Dalia Genčiuvienė.
Pamariu dvelkiančioje scenoje atgijo ir mokyklos, ir Priekulės istorija, skambėjo gražus lietuviškas žodis ir šišioniškių tarmė, jaudino Robertos Ignatavičiūtės gulbės šokis, aktyvino Miletos daina apie gražų rytą visiems sakant „labas“. Įspūdingą šventės programą baigė kartu su savo mokytoja J. Petraitiene muzikuojančių moksleivių būrys: čia skambėjo ir gitaros, ir ukulėlės, ir smuikas, ir akordeonas, ir būgnelis, taip pat derėjo „Keistuolių teatro“ daina „Žmonėms“. Juk gimnazijos šiuolaikiškas priestatas tam ir pastatytas: auginti ąžuolo stiprybės žmones Lietuvai.
Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.



