Psichinės būklės gerinimas ir laikas sau – itin svarbus

VšĮ „Revilita“ įvairių dailės ir keramikos terapijos užsiėmimų ciklą užbaigė praktiniu patyriminiu seminaru-diskusija „Psichinės sveikatos stiprinimas, galimos priemonės ir būdai“. Renginio dalyviams akcentuota laiko skyrimo sau, atsipalaidavimo ir emocinės sveikatos stiprinimo svarba kasdienybėje.
Į ketvirtadienį vykusį renginį, pasak VšĮ „Revilitos“ vadovės Rekvitos Bagdonienės, užsiregistravo daugiau nei 60 žmonių, teko net stabdyti registraciją. „Užsiėmimus pradėjome nuo gegužės mėnesio, turėjome 2 keramikos terapijos ir 3 dailės terapijos užsiėmimus. O į šį renginį kvietėme specialistus, kuriuos pažįstame, kad žmonėms informacija būtų įdomi ir naudinga“, – akcentavo R. Bagdonienė.
Ji teigė siekianti, kad seminaro-diskusijos dalyviai išsineštų naujų žinių apie atsipalaidavimo būdus, kaip svarbu skirti laiko sau, savo asmeninei emocinei sveikatai: „Mūsų tikslas yra skleisti žinią apie psichinės būklės svarbą. Džiaugiuosi tais, kurie šiandien atėjo, vadinasi, jiems reikia tokių žinių. Mažinkime stresą kartu – mūsų emocinė būklė yra itin svarbi. Kaip jaučiamės patys, jaučiasi ir mūsų aplinka. Stresą jaučiame visur: darbe, namuose, bet turime išmokti su juo tvarkytis.“
Pirmąjį pranešimą – „Psichinės sveikatos situacija Klaipėdos rajone ir Lietuvoje“ – skaitė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovė. Ji pristatė sergančiųjų depresija, nuotaikų kaitų sutrikimais skaičius, miego būklės svarbą, vartojančiųjų narkotikus problemą, asmenų, besikreipiančių į psichiatrus, savižudybių skaičiaus augimą. Ji įvardijo, kad daugeliui faktorių įtakos turėjo COVID-19 pandemija, tad prastėjo žmonių psichinė būklė, dažniau kreipiamasi į specialistus, tačiau išauga ir įvairių problemų, su kuriomis susiduria visuomenė, skaičius. Seminaro dalyviai diskutavo, kad žmonės vis dar jaučia baimę, gėdą lankytis pas specialistus ir „turėti“ įrašą apie nustatytą ligą, taip pat sunku patekti pas psichologus, psichiatrus.

„Mažinkime stresą kartu – mūsų emocinė būklė yra itin svarbi. Kaip jaučiamės patys, jaučiasi ir mūsų aplinka. Stresą jaučiame visur: darbe, namuose, bet turime išmokti su juo tvarkytis“, – akcentavo R. Bagdonienė.


Ergoterapeutė, biomedicinos mokslų daktarė Giedrė Kavaliauskienė pristatė „Psichikos sveikatos stiprinimo galimybes sensoriniame sode“ ir akcentavo gamtos, kaip gydomosios priemonės, svarbą. Muzikos terapijos specialistas Linas Švirinas praktiškai supažindino dalyvius su „Afro būgnų ratu“, kineziterapeutė, hipoterapijos specialistė Giedrė Radzevičienė pasakojo apie hipoterapijos principus psichinei ir fizinei sveikatai stiprinti. Sveikatos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė, mindfulness terapijos mokytoja Milda Cibulskytė pranešime akcentavo dėmesingumo, įsisąmoninimo ir atjautos svarbą tvarkantis su sunkiomis emocijomis, o LSMU ir VDA magistrantė, dailės terapeutė Vida Kuznecovienė pasakojo apie dailės terapiją psichikos sveikatai stiprinti.
Seminaro-diskusijos dalyvė Rūta anksčiau lankėsi ir kituose projekto užsiėmimuose, o atsiradus laiko, siekė dalyvauti ir šiame renginyje. „Esu onkologinė ligonė, todėl reikia save „sugaudyti“, grįžti į tokią save, kokia buvau, kas kartais neišeina. Grįžimas į gamtą svarbus, nors, atrodo, būname daug laiko lauke, tačiau nedetalizuojame tam tikrų gamtos akcentų. Reikia sustoti, pabūti. Per bėgimą, skubėjimą, darbus užsimiršta gamtos svarba kasdienybėje. Tad kiekvienas toks renginys – laiko skyrimas sau, naujų žinių gavimas, pabendravimas su kitais dalyviais išeina į naudą“, – džiaugėsi Rūta ir pasakojo, kad ši informacija aktuali tiek jai, tiek jos šeimai.
Renginys „Psichinės sveikatos stiprinimas, galimos priemonės ir būdai“ yra paskutinis seminaras Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos projekte „Psichinės sveikatos stiprinimas taikant meno terapiją“, kurį organizavo VšĮ „Revilita“.

Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės ir „Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių