Rajono biudžetas: ar svajonės virs realybe?

Savivaldybė dūzgia lyg bičių avilys – ruošiamasi tvirtinti pagrindinius metų veiklos dokumentus – strateginį 2018–2020 m. rajono planą ir šių metų biudžetą. Juos skubama priimti kuo greičiau, todėl vasario 8 d. šaukiamas neeilinis Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Savivaldybės administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė: „Šių metų biudžetas geras, tikimės, kad rajonui bus pervestas visas gyventojų pajamų mokestis, kuris šiemet suplanuotas.“Iš rezervo – aikštelės Gargžduose

Šią savaitę vykusiuose taip pat neeiliniuose keturių Tarybos komitetų posėdžiuose politikai su specialistais dėliojo paskutinius taškus iki lemiamo svarstymo. Rajono finansų prognozės geros: šiemet planuojamos pajamos, palyginti su pernai įvykdytomis, didėja 8,1 mln. eurų. O iš viso 2018 m. į rajono iždą turėtų suplaukti 52,3 mln. eurų pajamų – tiek pat planuojama ir išleisti. Pagrindinę pajamų dalį sudaro gyventojų pajamų mokestis ir valstybės dotacijos. Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitetas (pirmininkė Audronė Balnionienė) šią savaitę posėdžiavo du kartus: teikė siūlymus bei nagrinėjo naujus pakeitimus strateginio plano ir biudžeto sprendimų projektuose. Du kartus posėdžiavo ir Vietos ūkio bei kaimo reikalų komitetas (pirmininkė Regina Kernagienė).

Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitetas kaip ir kiti ketvirtadienį svarstė šiuos pakeitimus: iš numatyto Administracijos direktoriaus rezervo, kuris siekė 138 tūkst. eurų, planuojama skirti 30 tūkst. eurų automobilių statymo aikštelėms Gargžduose įrengti prie „Vaivorykštės“ gimnazijos, J. Janonio gatvės daugiabučių ir kt., 2 tūkst. eurų neįgaliųjų įvažos remontui, tad rezerve lieka 106 tūkst. eurų. Taip pat koreguotos kelių priežiūrai skirtos lėšos, 10 tūkst. eurų teks savižudybių, priklausomybių ir kt. prevencijos programai, 164 tūkst. eurų iš biudžeto bus skirta Dovilų etninės kultūros centro remontui, kad pajudėtų užstrigę remonto darbai, o Gobergiškės mokyklos pastato rekonstrukcija bus tęsiama jau ne iš biudžeto, o skolintų lėšų.

Siūlo kelti algas

Apsvarstytas raštu pateiktas Tarybos nario Aivaro Vasyliaus pasiūlymas Sendvario seniūnijai nupirkti traktorių su įranga aplinkos priežiūrai, tačiau tam nepritarta. Tarybos narė Birutė Alšauskienė priminė specialistams senus pažadus sutvarkyti dalį Kvietinių gatvės šaligatvio Gargžduose prie stadiono, taip pat nuvažiavimo į Minijos slėnį kelią. Pasak Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjo Algirdo Ronkaus, prašymų tvarkyti kelius, gatves yra labai daug, itin daug signalų gaunama dėl Danės gatvės Trušelių kaime remonto, nes ši gatvė yra magistralinė tarp naujų gyvenviečių ir jos būklė netenkina naujakurių.

Posėdyje aptartos ir socialinės paramos aktualijos. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotojos Jolantos Papievienės, būtina didinti V. Gaigalaičio globos namų darbuotojų atlyginimus, nes žemesniajai personalo grandžiai algos siekia vos per 400 eurų atskaičius mokesčius. Tai galima padaryti tik branginant paslaugas. Apie 70 proc. globos namų gyventojų sudaro klaipėdiečiai, kuriems priežiūrą iš dalies kompensuoja uostamiesčio savivaldybė. A. Balnionienė svarstė, kodėl V. Gaigalaičio globos namų aplinkos tvarkymo investicijos pradžioje nuo nedidelių žadėtų išlaidų išaugo iki pusės milijono eurų, darbai dar nebaigti.

Planuos atsargiau

„Šių metų biudžetas geras, tikimės, kad rajonui bus pervestas visas gyventojų pajamų mokestis, kuris šiemet suplanuotas. Kitais metais ryškaus padidėjimo nenusimato, tad per daug darbų nereikėtų šiemet prisiplanuoti“, – sakė Biudžeto skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė. A. Balnionienė tam pritarė, atkreipdama dėmesį, jog ir 2018 m. netrūksta šimtatūkstantinių projektų, kuriuos teks įgyvendinti 2019 m., tad ar vėl nepritrūks pinigų algoms kaip pernai, ar ne per daug svajonių? Posėdyje dalyvavęs Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas kalbėjo optimistiškai – kitais metais galima tikėtis maždaug 5 mln. eurų didesnių pajamų negu šiemet. Nors, pasak direktoriaus, iš jų 1 mln. eurų gali „prasikeisti“ ir dalis suplanuotų projektų gali „nuplaukti“, tačiau kitos svajonės, anot jo, yra netoli realybės.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content