Rajono pienininkai demonstravo laidotuves

Trečiadienį Vilniuje tarp poros tūkstančių protestuojančių žemdirbių dalyvavo ir beveik pusšimtis pieno gamintojų iš Klaipėdos rajono. Smulkiųjų ir stambesnių ūkių savininkai atsidūrė ant bedugnės krašto dėl itin smukusių žaliavinio pieno supirkimo kainų. Protestuotojai reikalavo kompensuoti patirtus nuostolius, atsistatydinti žemės ūkio ministrę ir kita.

Rajono pieno ūkių savininkai ir jų šeimos nariai nuoširdžiai pasiruošė protestui Vilniuje. Gedimino prospektu jie žygiavo persirengę juodmargėmis. „Gyvų neleido atsivežti, todėl teko patiems apsirengti karvių kostiumais“, – sakė dalyvė, ekologinio pieno ūkio atstovė Vida Gedmintienė iš Balsėnų.

Persirengėliai nešė stilizuotą karvę ir karstą, simbolizuojantį pienininkystės laidotuves. Juk sumažėjus supirkimo kainoms, kilo reali grėsmė sunykti pieno sektoriui. Ūkininkai dalyvavo gedulingoje eisenoje, o kai kas iš dalyvių grojo gedulingą maršą.

„Protestuoti atvyko tie, kuriems skaudu dėl smukusių pieno supirkimo kainų. Iš to nebeįmanoma išgyventi – palaiko pajamos už veršelius, brokuotas karves, – kalbėjo V. Gedmintienė. – 2003 m. įvykiai parodė, jog būtina kažką daryti, kad valdžia atkreiptų dėmesį į krizę pieno sektoriuje.“

Pasak pašnekovės, protesto dalyviai buvo vieningi, susikaupę, todėl protestas vyko sklandžiai. „Džiugu, kad mus palaikė vilniečiai – ragino kovoti už pieno supirkimo kainas, savo teises. Pikto vilniečio nesutikome“, – teigė ūkininkė.

V. Gedmintienė apgailestavo, jog protesto nematė Europos Komisijos narys, atsakingas už žemės ūkį, Ph. Hoganas, kuris ketvirtadienį lankėsi parodoje „Agrobalt“ Kaune.

Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas kalbėjo, jog anksčiau buvo tikėta, kad daug ką galima pakeisti mitingais. Dabar atsirado suvokimas, jog tai tik viena iš valdžios spaudimo priemonių.

Žemdirbių delegacija lankėsi pas premjerą, kuris pažadėjo prašyti Europos Komisijos pinigų kompensuoti ūkininkų patirtus nuostolius. „Mums svarbiausia, kad būtų kompensuota ne iš nacionalinio biudžeto, bet europinėmis lėšomis. Yra tikimybė, jog taip ir bus, – viltingai kalbėjo B. Markauskas. – Be to, pažadėta patobulinti Seimo priimtą pieno supirkimo įstatymą, kad būtų reglamentuota, kokią pieno produktų kainos dalį turi gauti gamintojas, perdirbėjas ir prekybos tinklai. Tai nelengva dėl pieno produktų gausos. Nuo Seimo politinės valios priklausys, ar užteks ryžto paliesti prekybos tinklus.“

Protestuotojai nusprendė prie Žemės ūkio ministerijos pastatytoje palapinėje budėti 30 parų, kol sulauks sprendimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content