Rajono politikai pripažįsta ketvirtąją valdžią
Kaip nacionalinėje žiniasklaidoje linksniuojamos Seimo narių pavardės, taip rajoninėje – vietos politikų. Kartais už priimamus sprendimus jie yra kritikuojami, kartais giriami – visko būna. Tad „Bangą“ pasiekiantis grįžtamasis ryšys taip pat banguoja: tai ištrykšta pykčio pliūpsniais, tai padėkos žodžiais.
Šįkart, švęsdami „Bangos“ laikraščio įkūrimo 70-ąsias metines, rajono politikų paprašėme atvirai išsakyti savo nuomonę apie vietinę spaudą šiuolaikinės žiniasklaidos kontekste.
Neturi žymesnės konkurencijos
Ketvirtą kadenciją Klaipėdos rajono savivaldybėje mero pareigas einantis Vaclovas Dačkauskas įsitikinęs, kad vietinis laikraštis, būdamas arčiausiai skaitytojo ir pateikdamas informaciją apie kasdienio gyvenimo įvykius, ir toliau išliks patraukliu žinių šaltiniu apie mus supančią artimiausią aplinką. „Jis gali sėkmingai ir efektyviai konkuruoti su įvairių lygių ir rūšių žiniasklaida. Svarbu yra tik viena – žengti koja kojon su nuolat besikeičiančiu gyvenimu“, – akcentavo rajono vadovas.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pripažino, kad tiek nacionalinė, tiek rajoninė žiniasklaida, nors pasitikėjimas ja banguoja, yra išsaugojusi ketvirtosios valdžios titulą. „Žinoma, ji dažnai yra privačių leidėjų rankose. Kiekvienam yra svarbu išgyventi, tad kartais reikia ir pataikauti. Ar tai matosi? Kartais matosi. Materialiniai dalykai yra nesvetimi ir žiniasklaidai“, – svarstė Administracijos direktorius. Jo nuomone, politikams svarbu šmėžuoti visuomenės informavimo priemonėse, juk pastarosios formuoja viešąją nuomonę. Tačiau kas per daug, tas nesveika. Kas antrame puslapyje pasirodantis to paties politiko veidas gali sukelti priešingą žmonių reakciją: atmetimo. „Klaipėdos rajono laikraštį „Banga“ vertinu normaliai. Žinoma, mūsų rajone „Banga“ neturi žymesnės konkurencijos, tad gyvuoja truputį kitomis sąlygomis, juk kituose rajonuose yra ir po kelis spaudos leidinius. Priešrinkiminiu periodu vieniems atrodo, kad „Banga“ ant to, ar ano „pavarė“, tai šiek tiek jautriau sureaguoja. Jei reikėtų vertinti objektyvumą, tai skirčiau 4 balus su pliusu iš 5. Tačiau objektyvumo egzaminą ne visada ir politikai išlaiko“, – pripažino S. Karbauskas.
Užaugo kartų kartos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Rasa Petrauskienė: „Kaip kasmet laukiame šv. Kalėdų, džiaugdamiesi puošiame eglutę, su meile gaminame 12 patiekalų Kūčių stalui, taip ir mūsų mėgstamo laikraščio „Banga“ kolektyvas, vadovaujamas puikios redaktorės Vilijos Butkuvienės, su dideliu atsidavimu savajam darbui, pagarba skaitytojui, objektyviai ir operatyviai pateikdamas naujienas, jau 70 metų Gargždų krašto gyventojus džiugina vis nauju laikraščio numeriu.“ R. Petrauskienė akcentavo, kad kartų kartos mūsų krašte užaugo su „Banga“ rankose. „Man ji – objektyvios ir nešališkos žurnalistikos pavyzdys, į kurį derėtų lygiuotis kitoms, netgi kur kas didesnėms žiniasklaidos priemonėms. Šios gražios sukakties proga noriu palinkėti, jog išlaikytumėte šį lygį ir dar daugel metų mus džiugintumėte, skleisdami tiesos ir objektyvumo bangas. Aukšto giedro dangaus jūsų kūrybinei minčiai, suteiksiančiai mums taip reikalingą pažinimo džiaugsmą“, – vietinei spaudai linkėjo politikė.
Pozityvumo sklidina buvo ir Darbo partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Andžela Šakinienė: „Klaipėdos rajono laikraštis ,,Banga“ skrieja inovatyviais angelo sparnais su prasmingomis idėjomis, geromis ir teisingomis naujienomis, tolerantišku bendravimu, pagalba kitiems… Linkiu, kad šie sparnai su Dievo pagalba tik stiprėtų.“
Vertina už pozityvumą
Pozityvumas, nesivaikymas kriminalų vien dėl populiarumo – tokias Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ ypatybes išskyrė Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos opozicijos pirmininkė Audronė Balnionienė. „Į mano rankas patenka nemažai Vakarų regiono leidinių. „Banga“ yra geras laikraštis, svarbiausia – pozityvus. Jei ir pateikiami bendruomenių rūpesčiai, bėdos, tai koncentruotai aiškiai. Juk niekam ne paslaptis, kad žiniasklaida yra viešosios nuomonės formuotoja. Tą patį įvykį galima aprašyti įvairiais rakursais. Rajono laikraštyje mažai to negatyvo – tas džiugina, juk ir taip pakanka tamsių spalvų. Orientuojamasi į didelį skaitytojų būrį: nuo ūkininkų iki kultūrininkų ir pan.“, – savo įžvalgomis dalijosi A. Balnionienė.
Įsiterpus žiniasklaidai – lūžis
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Žemaičių frakcijos pirmininkas Raimondas Simonavičius patikino, kad žiniasklaida, be jokios abejonės, yra ketvirtoji valdžia. „Tiek nacionalinės, tiek regioninės visuomenės informavimo priemonės turi vieną tikslą – informuoti, iškelti visas negeroves į paviršių. Juk tiek priimant sprendimus, tiek sprendžiant aktualius gyventojų klausimus susiduriama su kai kuriomis peripetijomis: norima padėti draugui, pažįstamam partiečiui ir t. t. Susiformavęs ilgametis daugumos ir mažumos principas kartais neleidžia pasiekti rajono gyventojams naudingų pokyčių. Tačiau ir mažųjų partijų atstovai, ir pavieniai Tarybos nariai teikia protingų pasiūlymų. Deja, jie ne visada būna išgirsti, lūžis neretai įvyksta tik įsiterpus žiniasklaidai“, – teigė pašnekovas.
Jo nuomone, „Bangai“ yra svarbiausia išlikti tokiai pat stabiliai, nuo nieko nepriklausomai: „Jūsų laikraštis, kiek matau, nepriklausomas, jis nerašo vien gerai, informuoja, kas vyksta, kaip yra.“