Rajono seniūnijose – pavasarinis darbymetis

Nors orai šiluma nelepina, lauko darbai jau veja vienas kitą. Ne vienas skaitytojas skundėsi, kad keliuose po žiemos daug duobių. Domėjomės, ar Klaipėdos rajono seniūnijoms pakanka resursų, įrangos aplinkai tvarkyti. Kokia šv. Velykas puošiančių lauko dekoracijų seniūnijose kaina, ar jau planuojama, kokios gėlės, augalai skleisis seniūnijose šiltuoju sezonu? – tokius klausimus uždavėme kelioms seniūnijoms.
Jubiliejui – daugiau gėlių
Gargždų seniūnijos patarėjas Valdemaras Žigus „Bangą“ informavo, kad šiuo metu tvarkomas parkas ir renkami lapai. „Planuojame per balandžio mėnesį susitvarkyti išdaužas, atsiradusias miesto gatvėse po žiemos. Nusikasėme nuo kelkraščių žvyrą, likusį po gatvių barstymo. Planuojame miesto gatvių, šaligatvių šlavimą vakuumine mašina per ateinančias dvi savaites. Tvarkomės gėlynus. Vežame šakas. Prižiūrime žvyrkelius ir planuojame per balandžio mėnesį „pamaitinti“ žvyrkelius žvyru“, – dėstė V. Žigus.
Anot jo, technikos seniūnija turi pakankamai. Žmonių taip pat šiuo metu užtenka. Atsinaujino technikos parką, įsigijo prie traktoriaus priekabą su siurbliu lapams rinkti. Taip pat praeitą savaitę gavo sodo traktoriuką „Rider“, kuris bus naudojamas žaliųjų plotų priežiūrai, o žiemą šaligatviams valyti.
Gargždų seniūnijos patarėjas teigė, kad apželdinimo vizija yra numatyta, teliko sulaukti šiltesnių orų ją įgyvendinti. „Šie metai yra išskirtiniai Gargždų miestui dėl jubiliejinės sukakties, todėl ir miestas sužydės dar labiau. Vienmetės gėlės karaliaus loveliuose, betoniniuose vazonuose, gėlynuose. Dominuojančios spalvos – rausva, mėlyna, balta. Taip pat didelį dėmesį skirsime ir naujiems želdynams įrengti, medžiams sodinti“, – kalbėjo pašnekovas.
Paklaustas apie rajono centrą puošiančias gražias velykines dekoracijas, jis atsakė: „Dekoracijos tapo neatsiejama mūsų darbo dalis. Kiekvienais metais stengiamės sukurti vis kažką naujo. Tad ir per velykinį laikotarpį gargždiškius džiugins ryškiaspalvės dekoracijos. Prie to prisijungia visa Gargždų seniūnija, o kartais bendruomenės, organizacijos, kas labai džiugina. Dažniausiai dekoracijas gaminame iš gamtoje randamų gėrybių, tad ir kaina jų dažnai būna tiesiog laiko sąnaudos.“
Nugenėtos šakos – skautams
Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė patikino, kad vyksta pavasariniai darbai: „Tęsiame tradiciją jau 4 metus, kai apleistose teritorijose, kur nesuformuoti valstybiniai sklypai, vykdome tvarkymo darbus. Šiemet pradėtos tvarkyti erdvės Pamarių ir Turgaus gatvėse. Organizuojame šakų rinkimą iš Vingio parko, kur tradiciškai vyksta miesto šventė. Išvežamos šakos iš teritorijų, kuriose buvo vykdomi genėjimo darbai: Pangesų g. Pangesų k., Venckų gyvenvietėje apie vandenvietę, Pievų g. ir Turgaus g. Priekulės m.“
Pasak Priekulės seniūnijos seniūnės, apie 10 m3 atitinkamo diametro genimų šakų bus perduotos skautams, jų stovyklai įrengti Priekulės seniūnijos teritorijoje. Sąskrydis vyks liepos mėnesį, planuojamas dalyvių skaičius – apie 2 000 skautų iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.
Taip pat vykdomi lauko inventoriaus atnaujinimo darbai, reikia pakeisti medines suolų, stalų detales, patikrinti kabamųjų tiltų medinių detalių stabilumą ir pagal poreikį pakeisti medieną.
Seniūnė D. Bliūdžiuvienė džiaugiasi, kad pirmoji pasisiūlė savanoriauti Dituvos pagrindinės mokyklos bendruomenė – tvarkys senąsias Dituvos kapines.
2023 m., minint Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, seniūnija vykdys akciją „100 medžių Vingio parkui“. Šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai, ruošiama mediena kuolams, kurie reikalingi medeliams pririšti. Prireiks mažiausiai 200 kuolų. Prie šių darbų prisideda ūkininkas V. Klimovas, UAB „Metvora“, šiuo metu dar diskutuoja dėl medžių rūšių sodinimo, bus vykdomas pirkimas dėl jų įsigijimo.

Laukiama prekė – sunkvežimis
Kalbėdama apie techniką Priekulės seniūnijos seniūnė atkreipė dėmesį, kad labiausiai laukiama prekė – sunkvežimis, kurio pirkimas atliktas, sutartis pasirašyta. „Pradėjome jau vykdyti išdaužų tvarkymo darbus vietinės reikšmės keliuose su asfalto danga“, – akcentavo pašnekovė. Ji pridūrė, kad velykines dekoracijas gamina patys, išlaidos minimalios – dažams dekoracijoms atnaujinti ir gėlėms velykinėms kompozicijoms.
Erdvių apželdinimui bus reikalinga atlikti viešuosius pirkimus dėl vasarinių ir daugiamečių augalų įsigijimo. „Jau esame įsigiję mulčio gėlynų atnaujinimui prie koplyčios Stragnų II gyvenvietėje, dar bus perkami apšvietimo ir mažosios architektūros elementų įrengimo paslaugos ir darbai. Dėl viešųjų erdvių apželdinimo augalų parinkimo, matyt, didesnis krūvis teks seniūnijos želdinių specialistei“, – dėstė D. Bliūdžiuvienė.
Kretingalės seniūnijos sekretorė Birutė Gedrimaitė-Miliuvienė sakė, kad pagrindiniai pavasariniai darbai yra kelių priežiūra, greideriavimas, žvyravimas. Technikos ir resursų seniūnijai pakanka.
„Šiltajam sezonui tradiciškai puošiamės vienmetėmis gėlėmis prie automobilių stovėjimo aikštelės, gėlių kompozicijomis lauko stacionariuose vazonuose prie seniūnijos. Nuostabiai pražydo krokų pieva prie seniūnijos, kurią pasodinome kartu su Kretingalės bendruomenės nariais pernai rudenį“, – pasidžiaugė B. Gedrimaitė-Miliuvienė.
Planuose – obelaičių sodinimas
Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė taip pat antrino, kad pavasariniai tvarkymo darbai įprasti: šlavimas, grėbimas, genėjimas, šiukšlių rinkimas ir t. t. „Kol kas susitvarkome savo jėgomis – ir su aplinkos tvarkytojais, ir su turima technika. Velykinių akcijų nedarome, o gėlės išlieka maždaug tos pačios: našlaitės, pelargonijos, serenčiai, levandos, hortenzijos, smilgos ir pan.“, – kalbėjo L. Tučienė. Ji užsiminė, kad yra planuojama atnaujinti gyvenvietės sodą ir pasodinti naujų obelaičių išnykusiųjų vietoje.
Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.