Rajono švietimiečiai dalyvavo mitinge
„Mokytojo alga mažesnė už Seimo nario kanceliarines išmokas“, „Profesija – mokytojas, socialinė padėtis – ubagas“, „Nenorim pašalpos, norim algos“ – su tokiais užrašais ant plakatų trečiadienį žingsniavo pedagogai sostinėje organizuotame mitinge. Jame dalyvavo ir 50 mokytojų iš Klaipėdos rajono.
Džiaugėsi aktyvumu
„Iš Priekulės dideliu pilnu autobusu išvažiavome 5 val. 45 min., 11 val. buvome Vilniuje, 12 val. prasidėjo mitingas, kuris truko 2 val. Pavalgę išvažiavome namų link. Priekulėje buvome apie 21 val. Diena buvo labai intensyvi, pavargome, tačiau džiaugiamės, jog rajono mokytojai aktyviai dalyvavo, yra neabejingi švietimo problemoms“, – po kelionės vis dar užkimusiu balsu „Bangai“ sakė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) Klaipėdos rajono susivienijimo pirmininkė Birutė Vaičikauskienė.
Anot jos, Klaipėdos rajono pedagogų siekiai yra tokie pat, kaip ir visos Lietuvos mokytojų. Svarbiausia, kad būtų padidintas finansavimas švietimui. „Kai stinga lėšų, kenčia neformalusis ugdymas, ugdymo planas vykdomas apie 70–80 proc.“, – dėstė pašnekovė.
Jei situacija nesikeis, B. Vaičikauskienė teigė, jog Žemaitija streikuos: „Galbūt ne nuo rugsėjo, galbūt spalio 5 d. – Tarptautinę mokytojų dieną – mes vėl turėsim susitikt prie Vyriausybės.“
Paliko papildomas lėšas
Tą pačią dieną Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovus, su kuriais kalbėjosi apie švietimo sistemos finansavimo ir pedagogų atlyginimo klausimus. Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį, kad šiemet pirmąkart po kelerių metų pertraukos švietimo sistemai buvo paliktos dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus atsilaisvinusios papildomos lėšos – per 60 mln. litų. Taip pat buvo padidintas ir mokinio krepšelis. Susitikime sutarta, kad Švietimo ir mokslo ministerija, bendradarbiaudama su profesinėmis sąjungomis bei kitomis ministerijomis, parengs bendrojo ugdymo sistemos pertvarkos strateginį planą iki 2020 metų.
Anot Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Remigijaus Motuzo, 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) finansinėje perspektyvoje švietimui numatyta skirti daugiau nei 30 mlrd. litų. „Ši finansinė perspektyva nuo praėjusios skirsis tuo, jog lėšas skatinama nukreipti pirmiausia ne mokymosi infrastruktūrai, bet kokybei – taip pat ir mokytojų darbo sąlygoms gerinti“, – teigė R. Motuzas.
Susitikime su premjeru dalyvavo Lietuvoje viešintis Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto generalinis direktorius Martinas Romeris, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.