Skip to content

Rinkimų metai

Tie metai krašte buvo paskelbti rinkimų metais. Šios į Rytus nuo Oderio stovinčios Pilies gyventojai turėjo išrinkti valdovą, tarybą ir atstovus prie imperatoriškojo sosto.
Kadangi piliečiai buvo neraštingi ir nieko doro išrinkti jie negalėjo, kandidatai prieš rinkimus buvo kviečiami pasikonsultuoti pas Jo Imperatoriškąjį Didenybę. Mat tik jis vienas žinojo, kas yra gera pilies gyventojams.
Panemunės žmones nuo seno pasikeisdami kas ketverius metus valdė penki krašto kunigaikščiai – Vytautas, Algirdas, Ramūnas, Eugenijus ir Viktoras. Tad šie šaunūs lietuvių motinų sūnūs pasibalnojo žirgus ir su gausia kandidatų palyda išjojo į Vakarų Europą dalyvauti Imperatoriaus taryboje.
Imperatoriškoji Didenybė buvo numatęs, kad pirmiausia išalkusiems piliečiams riteriams surengs iškilmingą vakarienę. Jos metu aukcione bus parduodamos Vakarų vertybės, o jas įsigijusiems riteriams bus suteiktos privilegijos ir indulgencijos.
Pirmiausia aukcione buvo pademonstruota teisė turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Šią teisę įsigijusiems dešinėje stovėjusiems riteriams iki gyvos galvos buvo padovanotos ganyklos Konarskio laukuose. Anie dar norėjo Konstitucinio teismo durininko vietos. Mat durininkas prižiūrėjo, kad į teismą patektų tik teisingos konstitucijos dvasios. Pagal tenykštę viduramžių tradiciją teisėjai būdavo nušviečiami teisingos dvasios ir priimdavo reikalingus sprendimus.
Kairėje stovėjusiems riteriams įsakmiai buvo patarta įsigyti pensinio amžiaus didinimo ir darbo kodekso liberalizavimo vertybes. Už tai buvo suteikta privilegija privatizuoti ESO ir ketverius metus valdyti elektros tinklus.
Neliko nepastebėtas ir tylusis kunigaikštis Ramūnas, stovėjęs visiems už nugarų. Jis gavo teisę be apribojimų supirkinėti valstiečių žemes. Už tai buvo įpareigotas ratifikuoti Stambulo konvenciją ir partnerystės įstatymą.
Vos perkopęs 5 procentų riterių turnyro barjerą kunigaikštis Eugenijus prašė, kad imperatorius jam suteiktų privilegiją valdyti jūrų uostą su ten esančiais druskų sandėliais. Už tai prisiekė privatizuoti „Regitrą“, Kelių ir Uosto direkcijas.
Matydamas tokį centre esančių riterių entuziazmą ir pasišventimą piliečių labui, Imperatorius leido jiems išlaisvinti bajorą Eligijų. Pastarasis buvo nepagrįstai kalinamas Marienburgo pilyje.
Vakaruose gerai žinomas, Briuselyje reziduojantis kunigaikštis Viktoras iškart paprašė paleisti Gapšį, pastarajam išmokėti kompensaciją ir paskirti ambasadoriumi Varšuvoje. Pats Viktoras įsipareigojo įkurti aukcioną, kuriame Vakarų europiečiai galėtų nusipirkti leidimų nesankcionuotai prekiauti su rusija.
Jo Imperatoriškoji Didenybė buvo labai patenkintas vakariene ir aukcionu. Būdamas labai pakilios nuotaikos, jis visiems to krašto kunigaikščiams suteikė privilegiją lošti Casino su Stepukoniu, statydintis po nacionalinį stadioną ir kartą per metus nueiti į kiną. Paskui leido burtų keliu pasirinkti, kurie tais metais bus dešinieji, o kurie kairieji, ir paleido namo.
Riteriai, apsipirkę Suvalkuose, per Seirijus ir Vilkiją grįžo į Panemunės pilį, paskelbė rinkimų programas ir visus pakvietė į demokratijos šventę.

Česlovas BURBA

Red. pastaba. Česlovas Burba – radijo žurnalistas, redaktorius, buvęs ilgametis LRT radijo laidos „Lietuvos diena“ vedėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *