• 14 rugpjūčio, 2022
|

Rugsėjį – ypatingas policijos dėmesys pažeidėjams

Rugsėjo 1-oji moksleivius grąžina ne tik į mokyklas, bet ir į kelius. Todėl vairuotojai raginami atsargiau elgtis kelyje ir nepamiršti, kad kuprines ant pečių vėl užsidėję vaikai rugsėjo mėnesį bus labiau išsiblaškę. Pačius moksleivius, jų tėvus bei mokyklinių autobusų vairuotojus perspėja policijos pareigūnai. Rudenį griežtinama alkoholio vartojimo bei saugaus eismo kontrolė.

Lietuvos policijos departamentas informuoja, kad rugsėjo mėnesį Lietuvoje bus vykdoma keletas prevencijos priemonių, susijusių su saugaus eismo taisyklių laikymusi, viešosios tvarkos pažeidimų užkardymu bei alkoholio prevencija.

Primenama, kad šiemet Lietuvos keliuose jau žuvo 14 nepilnamečių, t. y. 6 daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. 4 nepilnamečiai žuvo dėl savo neatsargumo kelyje, 3 žuvusieji – dviratininkai. Reaguodama į nuolatinę eismo nelaimių statistiką, policija rugsėjo mėnesį numato rengti reidus. „Rugsėjo 1–12 dienomis policijos pareigūnai budės prie bendrojo lavinimo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Čia bus organizuojami trumpalaikiai reidai tikrinti toms transporto priemonėms, kurias vairuoja moksleiviai. Su ugdymo įstaigų administracijomis sutarta užtikrinti, kad mokyklinių autobusų vairuotojai ar moksleivius į mokyklas atvežantys asmenys griežtai vykdytų KET 15 punktą, reglamentuojantį keleivių vežimo reikalavimus“, – informavo Giedrius Gumuliauskas, l. e. p. Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas.

Taip pat numatomi maršrutinių autobusų ar kitų transporto priemonių, kuriomis mokiniai pristatomi į ugdymo įstaigas, vairuotojų blaivumo tikrinimai. Policijos pareigūnai atkreips dėmesį į vaikų vežimą automobiliuose, todėl vairuotojai turėtų prisiminti – keleiviams irgi būtina segėti saugos diržus, o vaikams, neturintiems reikiamo amžiaus, – sėdėti specialioje kėdutėje.

„Kaip ir kiekvieną rudenį, ypatingą dėmesį skirsime pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolei. Primename, kad artėja tamsusis paros metas, kada būtina segėti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus“, – priminė G. Gumuliauskas.

Mokslo metų pradžią susiruošę švęsti moksleiviai irgi bus kontroliuojami. Nepilnamečių reikalų inspektorės bei apylinkėse dirbantys pareigūnai dar labiau griežtina viešųjų erdvių priežiūrą, kuriose gali būti linksminamasi ar vartojamas alkoholis. Pareigūnai ruošiasi tikrinti ir privačias patalpas (pirtis, pobūvių sales ir kt.), kuriose pamėgęs rinktis jaunimas. Primenama, kad už girto pasirodymą viešoje vietoje arba alkoholio vartojimą nepilnamečiams ar jų tėvams gresia baudos. Jų sulauks ir parduotuvės, kuriose alkoholis ir tabakas bus parduodami nepilnamečiams. Policija pasiruošusi tikrinti tiek parduotuves, tiek jų prieigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių