Saulės energijos kaupikliai – būdas sutaupyti daugiau

Išlaidos būsto išlaikymui vis labiau auga, todėl gyventojai priversti ieškoti įvairių taupymo sprendimų. Vienas jų gali būti saulės energijos kaupikliai, vadinamosios saulės baterijos. Ne visi susimąsto, tačiau saulės elektrines turintieji gyventojai, naudodami šiuos įrenginius, gali sutaupyti dar daugiau.

Kokią funkciją atlieka saulės energijos kaupikliai?

Trumpai tariant, elektros energijos kaupiklis atlieka baterijos funkciją – jis sukaupia ir saugo perteklinę elektros energiją. Patogu tai, kad kaupiklyje esančią energiją galite panaudoti pagal poreikį, net ir tada, kai saulės elektrinė dėl oro sąlygų negamina elektros energijos, pavyzdžiui, naktį. Tai užtikrina nenutrūkstamą elektros tiekimą namams.

Žinoma, saulės elektrinės efektyvumo svyravimus kompensuoti galima ir prisijungus prie tinklo, tačiau toks perteklinės energijos kaupimas nėra nemokamas. Nors ilgam laikotarpiui kaupiklis nėra geresnė alternatyva, trumpesniais periodais jis puikiai atliks savo užduotį ir padės nemažai sutaupyti.

Kitas svarbus aspektas – elektros tiekimo be pertrūkių užtikrinimas. Saulės energijos kaupikliai šiuo atžvilgiu suteikia autonomiją ir gali aprūpint namus elektros energija net tada, kai jos nėra tinkle (taip gali nutikti, pavyzdžiui, dėl remonto darbų ar oro sąlygų).

Kaip išsirinkti energijos kaupiklį?

Saulės energijos kaupikliai gali skirtis savo parametrais, todėl geriausia pasitarti su specialistais. Taip pat būtina įvertinti, ar naudojamas keitiklis turi technines galimybes kaupiklio prijungimui į sistemą, gali prireikti ir specialių priedų. Reikia įvertinti ir į elektros tinklą perduodamos perteklinės elektros energijos kiekį, parinkti įrengimo vietą kaupikliui ir, priklausomai nuo pasirinktos įrangos, užtikrinti jai reikalingus parametrus, pavyzdžiui, aušinimo.

Populiariausi yra ličio jonų kaupikliai, kurie gali būti įvairios galios. Svarbu tinkamai įvertinti, kokia galia reikalinga, nes nuo to priklauso ir įrangos kaina. Jei kreipsitės į specialistus, jie padės įvertinti, kiek energijos suvartoja jūsų namuose naudojami elektros įrenginiai ir pasirinkti tokį kaupiklį, kuris geriausiai atitiks poreikius ir užtikrins autonomiją, kai tiekti elektros iš tinklo nebus galimybės.

Elektros energijos kaupiklių įrengimas

Vadovaujantis gamintojų nurodymais ir saugos reikalavimais, reikia atsakingai parinkti vietą, kur gali būti montuojami saulės energijos kaupikliai. Vienas iš pasirinkimų – tvirtinimas ant sienos arba statymas ant grindų. Nors ličio jonų kaupikliai yra kompaktiškesni, jie visgi sveria nemažai, o jų svoris priklauso nuo daugybės veiksnių. Švino rūgšties baterijos dažniau naudojamos negyvenamosios paskirties patalpose, joms reikės daugiau vietos. Montuojant būtina atsižvelgti ir į gamintojo nurodytus temperatūrinius režimus, kai kuriais atvejais gali prireikti ir aušinimo sistemos.

Nors saulės energijos kaupikliai vis labiau populiarėja ir padeda gyventojams sutaupyti, jų montavimas kelia daug klausimų. Savo esme kaupiklis nėra sudėtingas įrenginys, tačiau jis susijęs su elektros energija, tad geriausia jo montavimo darbus patikėti profesionalams, turintiems tinkamų žinių ir patirties.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content