Shou Sugi Ban metodas – unikalus būdas papuošti bet kokį pastatą

Ugnimi apdorojamos medinės lentos pastaruoju metu muša populiarumo rekordus, kai kalbame apie fasadų, sienų, grindų ar terasų apdailos medžiagas. Šis natūralus medienos konservavimo ugnimi metodas, atėjęs pas mus iš Japonijos, turi daug privalumų, jau nekalbant apie unikalumą ir estetinę vertę. Kuo dar gali nustebinti Yakisugi technika, Vakaruose dažnai vadinama Shou Sugi Ban? Kokios yra degintos medienos savybės bei privalumai ir kur dažniausiai naudojama apanglėjusi mediena?

Gali atrodyti keista, kad ugnis gali būti naudojama medienos savybėms išsaugoti, tačiau senovinė japonų technika Shou Sugi Ban kalba pati už save. Šis metodas apima tokius procesus kaip medienos deginimą, jos atvėsinimą, valymą šepečiais ir apdorojimą įvairiomis priemonėmis. Tradiciškai Japonijoje šiam tikslui buvo naudojama kedro mediena. „Shou sugi ban“ reiškia „apanglėjusi kedro lenta“. Įdomu tai, kad tokiu būdu apdorota mediena yra atspari ugniai.

Shou Sugi Ban medienos deginimo technika (Japonijoje vadinama Yakisugi) sukuria neįprastą apanglėjusios medienos išvaizdą – pabrėžia natūralų medienos raštą. Degintų medžio lentų išvaizda skiriasi priklausomai nuo naudojamos ugnies stiprumo ir naudojamos medienos rūšies. Medienos apdeginimas ugnimi jokiu būdu nesusilpnina jos struktūros, priešingai – sustiprina ir apsaugo medieną nuo įvairių pažeidimų, todėl ši technika laikoma puikia medienos konservavimui.

Šis senovinis medienos apsaugos ugnimi būdas – draugiškas aplinkai – sparčiai populiarėja Vakaruose, o tuo tarpu ir Lietuvoje. 

Taigi, kokios medienos rūšys tinka Shou Sugi Ban metodui? Be Japonijoje naudojamo raudonojo kedro, deginimui tinka ir pušys, eglės, maumedžiai, liepos, ąžuolai bei klevai, netgi tujos. Tačiau kietesnės medienos naudojimas dar negarantuoja deginamų lentų patvarumo.

Tokiu principu paruošta mediena yra tinkama naudoti tiek interjero, tiek eksterjero reikmėms, nes medienos deginimo efektas yra ne tik praktiškas, bet ir itin dekoratyvus bei estetiškas. Negana to, apdorojimas ugnimi leidžia ne tik išryškinti gražią medienos spalvą ir struktūrą, bet ir puikiai apsaugo nuo įvairių aplinkos veiksnių žalingo poveikio.

Kur yra naudojama deginta mediena?

Iš pradžių namams statyti buvo naudojamos lentos, apdirbtos Shou Sugi Ban metodu. Šiandien jomis yra apdailinami fasadai, statomos tvoros, terasos, pavėsinės, dekoruojamos sienos, klojamos sodo ir namų grindys, degintos lentos gali būti naudojamos net stogams! Negana to, tai puiki medžiaga dailylentėms. Koks pastarųjų pasirinkimas, galite sužinoti čia: https://sugibanwood.com/degintos-medienos-dailylentes/. Be to, dėl unikalios medienos tekstūros degintos lentos yra naudojamos ir ypatingiems baldams bei unikalioms interjero detalėms kurti.

Kur dažniausiai yra naudojamos degintos medinės lentos?

Tokia mediena dažniausiai yra pasirenkama vidaus apdailai – tiek gyvenamiesiems, tiek komerciniams, pvz., viešbučiuose, restoranuose ar biurų pastatuose. Degintomis lentomis paprastai yra išklojamos grindys, puošiamos sienos bei lubos. Šios lentos puikiai tinka Wabi-Sabi (kuris taip pat yra kilęs iš Japonijos) arba moderniam stiliui. Tačiau geriausia jas derinti su ryškesnėmis, prislopintomis spalvomis, kurių dėka pasieksite harmonijos efektą ir neužgošite kambario.

Tačiau neretai ją renkasi ir pastatų fasadui. Bet koks pastatas akimirksniu turės savitą charakterį, jei jį puoš bent menkiausia degintos medienos dalis. Keletas unikalių akcentų ir jūsų namas ar komercinis pastatas bus gražiausias mieste. Daugiau informacijos rasite įmonių, siūlančių degintas medienos lentas, internetinėse svetainėse.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content