Skaitmeninė kultūros ateitis: ambicingas veiksmų planas

Kultūra, kaip gyvas ir nuolat kintantis visuomenės atspindys, šiandien žengia dar vieną reikšmingą žingsnį skaitmenizacijos link. Siekdama išsaugoti, skleisti ir aktualizuoti Lietuvos kultūros paveldą bei šiuolaikinį kūrybinį turinį, Kultūros ministerija parengė Kultūros turinio skaitmeninimo ir jo panaudojimo 2025–2027 m. veiksmų planą, kuriame numatytos aiškios ir ambicingos skaitmeninimo kryptys, atitinkančios tiek nacionalinius prioritetus, tiek globalias kultūros politikos tendencijas, praneša Kultūros ministerija.
Šis dokumentas yra nuosekli anksčiau patvirtintų Kultūros turinio skaitmeninimo ir jo panaudojimo gairių tąsa. Jame apibrėžtos aiškios kryptys, kaip skaitmeninė kultūra gali tapti prieinama, įtrauki ir vertę kurianti visai visuomenei.
„Kiekvienai inovatyviai idėjai įgyvendinti reikalinga ne tik stipri vizija, bet ir aiškūs žingsniai, kuriais išsikeltas tikslas siekiamas. Tad šis ateinantiems dvejiems metams parengtas veiksmų planas sudarys sąlygas užtikrinti atraktyvaus ir patrauklaus skaitmeninio turinio išsaugojimą ir reprezentavimą bei kultūrinio identiteto stiprinimą Lietuvos ir pasaulio skaitmeninėje erdvėje“, – teigia kultūros viceministrė dr. Ingrida Veliutė.
Skaitmeninė transformacija jau seniai peržengė technologijų sritį ir tapo neatsiejama nuo kultūrinės tapatybės, įtraukumo bei viešųjų paslaugų kokybės. Skaitmeninio kultūros turinio svarba ypač išryškėjo pandemijos metais ir toliau auga, keičiantis vartotojų elgsenai, informacijos vartojimo būdams bei edukacijos formoms.
Pagrindinis plano tikslas – užtikrinti ilgalaikę, tvarią kultūros išteklių skait­menizaciją ir jų prasmingą panaudojimą švietimo, mokslo, turizmo, kūrybinių industrijų bei laisvalaikio srityse. Skaitmeninis kultūros turinys ne tik saugo mūsų istorinę atmintį, bet ir tampa aktualiu žinių šaltiniu šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje.
Tarp pagrindinių plano uždavinių – kokybiško ir visiems prieinamo skait­meninio kultūros turinio kūrimas bei apsauga nuo neteisėto naudojimo ar dezinformacijos. Be to, ypatingas dėmesys skiriamas vartotojų poreikių analizei, platformų modernizavimui bei paslaugų kokybės gerinimui. Tai reikšmingi žingsniai, užtikrinantys, kad tiek moksleivis, tiek tyrėjas ar kultūros entuziastas turėtų galimybę pasiekti turtingą Lietuvos kultūros paveldą vienu paspaudimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content