„Skambant gitarai“ keis Keturių vandenų festivalis

„Tai aš“ kūrybinė grupė ir gargždiškiai kultūros darbuotojai.

 

Aštuntasis Gargždų kultūros centro dainuojamosios poezijos ir autorinės kūrybos festivalis „Skambant gitarai“ baigėsi. Šiemet gargždiškių publika išgirdo penkis koncertus, kurie, organizatorių sprendimu, buvo paskutiniai festivalio istorijoje. Kitų metų rudenį miestelėnų lauks visiškai pakeista festivalio strategija. Joje vyraus muzika, šokiai, teatras ir kinas.

Scenoje – dvi dešimtys atlikėjų

Spalio 1–25 dienomis Gargžduose vykęs dainuojamosios poezijos ir autorinės kūrybos festivalis „Skambant gitarai“ klausytojus pakvietė į penkis koncertus. Publikai koncertavo operos solistas Edmundas Seilius ir Baltijos gitarų kvartetas, klaipėdiškių jaunuolių muzikos grupė „Blue in groove“, dainuojamosios poezijos asai Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis, taip pat atlikėjas Simas Buziliauskas. Festivalį baigė Vilniaus mokytojų namų festivalio „Tai aš“ programa. Joje pasirodė aštuoni žymūs bei gabūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai.

„Programa tikrai pasiteisino. Žiūrovų sulaukėme nemažai, todėl akivaizdu, kad gargždiškiams tokių renginių reikia“, – įsitikinusi Gargždų kultūros centro renginių

Paskutinysis festivalis „Skambant gitarai“ laikomas pavykusiu. Jį uždarė Vilniaus mokytojų namų organizuojamas kasmetinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai aš“. Tačiau tiek šio festivalio, tiek „Skambant gitarai“ organizatoriai pripažįsta, kad autorinės kūrybos atlikėjų gretos mažos. Dėl to kitąmet Gargžduose startuos kitokio pobūdžio kultūros festivalis.

organizatorė Ieva Jašinskienė. Visgi šiemet festivalio programa buvo kuklesnė nei ankstesniais metais. Anot centro direktorės Birutės Oželienės, organizatorius ribojo biudžetas, tad apsispręsta kviesti mažiau, bet kokybiškesnę muziką grojančių atlikėjų. Iš viso penkių koncertų honorarams buvo skirta iki 9 000 Lt, įgarsinimui – 2 500 Lt, reklamai – iki 1000 Lt. Didžiąją dalį šios sumos, taip pat įgarsinimo išlaidas ir kt. padengė rėmėjų skirtos lėšos. „Bilietai į koncertus kainavo 5–10 Lt. Tai tikrai simbolinė suma – juk bilietai į tą patį Baltijos gitarų kvarteto koncertą Klaipėdoje kainavo nuo 35 Lt“, – pastebėjo renginių organizatorė Milda Žemgulytė.

Festivalio pagrindinis rėmėjas – Klaipėdos rajono savivaldybė, taip pat kavinė-viešbutis „Lijo“, viešbutis „Euterpė“, labdaros ir paramos fondas „Ateities banga“, V. Ilginio įmonė „Tik jums“.

Permainos – dėl autorių trūkumo

Kultūros centro kolektyvas kitąmet gargždiškiams siūlys kitokią festivalio koncepciją. „Ruošdamiesi festivaliui rimtai svarstėme, kad jis gali būti pas­kutinis. Manome, kad Gargždams reikia įvairesnių kultūros renginių, nes muzikos koncertų mieste ir taip netrūksta. Juolab kad turime pavasarį vykstantį Gargždų muzikos festivalį. Dainuojamosios poezijos ir autorinės kūrybos muzika yra specifinė, todėl surasti naujų šios srities talentų nelengva. Jų gretos nesiplečia taip greit, kaip norėtume. O gerbdami gargždiškius nenorime dubliuoti tų pačių muzikantų skirtinguose festivaliuose. Juolab – kasmet kviesti tuos pačius“, – kalbėjo I. Jašinskienė.

Kitą rudenį gargždiškius pakvies Keturių vandenų festivalis. Kaip ir „Skambant gitarai“, jis vyks keturias savaites, o kiek­viena iš jų bus skirta vis kitai meno rūšiai: muzikai, šokiams, teatrui ir kinui. „Kultūra – ne tik muzika. Šiuo metu centre dirbantis kolektyvas atstovauja būtent minėtoms keturioms sritims, tad, manau, bendromis jėgomis sukursime puikų produktą“, – viliasi renginių organizatorės.

Šiemet Gargždų kultūros centras kultūros gerbėjus kvies į dar kelis renginius. Lapkričio 14 d. vyks liaudiškos muzikos festivalis „Armoniką tik paėmiau“, gruodžio 4 d. – kalėdinės eglutės įžiebimo šventė, gruodžio 18 d. – kalėdinis koncertas, o gruodžio 20 d. – tradicinė prekybininkų mugė „Viskas, ko noriu per Kalėdas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių