Smūgių kumščiu kaina – negrįžtamai sužalota akis

Asociatyvi nuotr.: muštynėmis pasibaigęs vakarėlis vienam jo dalyviui kainavo regėjimą viena akimi, kitam – solidžią pinigų sumą.

Kur besaikės išgertuvės – ten dažniausiai ir didelės problemos. Geriausias to pavyzdys – bemaž prieš pusantrų metų nutikęs įvykis, kurio metu susipliekė du sugėrovai, tiksliau – vienas iš jų sumušė kitą. Muštynių pasekmės itin skaudžios – vienas iš vyrų, kuriam kelis kartus kumščiu smogta į veidą, viena akimi neteko regėjimo. Dėl šio įvykio 1987 metais gimusiam Klaipėdos rajono gyventojui Klaipėdos apylinkės teisme iškelta baudžiamoji byla dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.
Prarado regėjimą
Šiuo metu vaiko priežiūros atostogose esantis vedęs vyras, kuris anksčiau neteistas, į rimtus nemalonumus įklimpo 2023 metų birželio 4 dieną, kada, būdamas girtas, sunkiai sužalojo žmogų.
Teismas nustatė, kad teisiamųjų suole atsidūręs rajono gyventojas konflikto Radailiuose metu tyčia ne mažiau kaip du kartus kumščiu smogė nukentėjusiajam į veidą. Smūgių būta itin stiprių, nes jų metu užpultam vyrui sulaužytas žandikaulis, prakirstas kairės pusės antakis, padarytos žaizdos tos pačios pusės akies voke ir mėlynės tiek vienos, tiek kitos akies srityse.
Nors mėlynėmis ir kraujosruvomis „pasipuošė“ abi nelaimėlio akys, tačiau vis dėlto labiausiai nukentėjo kairioji – šia vyras po sumušimo nebemato. Ir tai nestebina, nes akis patyrė stiprią traumą, kurios metu sužalotas jos obuolys, padaryti kiti sunkūs sužalojimai, lėmę akies lęšiuko ir rainelės netekimą, glaukomą, viršutinio voko nusileidimą. Dėl to nukentėjusysis prarado per 30 procentų darbingumo.
Su nukentėjusiuoju susitaikė
Teisme atsidūręs Klaipėdos rajono gyventojas neneigė buvus muštynių. Paklaustas dėstė, jog iš pradžių su nukentėjusiuoju susiginčijo, tačiau netrukus žodinis barnis esą išsirutuliojo į fizinius veiksmus.
Prisimindamas įvykį vyras teigė kartą ar du sudavęs nukentėjusiajam į akies sritį. Kažko daugiau nepapasakojo, tik sakė, kad nuo pradžių palaikė ryšį su jo auka tapusiu vyru – lankė jį Kauno ligoninėje, atlygino dalį žalos, sumokėdamas pusšešto tūkstančio eurų, ir susitarė, kad likusią atlygins dalimis. Rimtų nemalonumų prispaustas vyras neginčijo ir byloje pareikštų civilinių ieškinių bei patikino, kad su „Sodra“ bei Klaipėdos teritorine ligonių kasa suderino, jog jų patirtą žalą taip pat padengs dalimis.
Kad kaltinamasis sumokėjo 5 500 eurų, posėdžio teisme metu patvirtino ir pats nukentėjusysis, kuris parodymus apie tragiškas pasekmes išprovokavusį įvykį davė dar iki tol, kol byla pasiekė teismą.
Tuomet pareigūnams jis aiškino, jog per kivirčą jam buvo du ar tris kartus smogta į akį. Dėl šio įvykio neva buvo iškviesta policija, o jis buvo pristatytas į Klaipėdos universitetinę ligoninę, iš kurios išgabentas į Kauno klinikas. Čia esą buvo atvykęs ir įvykio kaltininkas, su kuriuo susitarta dėl žalos atlyginimo.
Nukentėjusysis teigė manęs, jog su traumuota akimi viskas bus gerai, tačiau gydytojai šią viltį sudaužė pasakydami, kad šia akimi jis daugiau nematys.
Pretenzijų neturėjo
Tiesa, po patirto smurto nukentėjusysis ne pats pagalbą išsikvietė – apie tai, jog skubiai reikalinga pagalba sumuštam žmogui, policijai pranešė moteris. Ji nurodė, jog kraujuoja iš akies.
Atvykus pareigūnams, nukentėjusysis miglotai pasakojo, jog viename namelyje vyko pažįstamų išgertuvės, kurių metu vienas iš ten buvusių asmenų jam kumščiu trenkė į veido sritį. Kad išties būta smurto, pareigūnams abejonių nekilo, nes ant nukentėjusiojo veido buvo matyti sužalojimų bei kraujo. Dėl to vyras medikų buvo išvežtas į ligoninę.
O tuo tarpu policija, sekdama dar šiltomis įvykio pėdomis, atsidūrė prie nelaimėlio nurodyto namelio, kurio duris atidaręs vyriškis paaiškino, jog tikrai čia įvykęs konfliktas. Namelyje tebebuvo ir mušeika, kuris pareigūnams teigė, kad nukentėjusiajam neapsikentęs tvojo, nes šis jį žadino ir kitais būdais trukdė ilsėtis.
Vėliau, norint patikslinti aplinkybes, į komisariatą bandyta prisikviesti nukentėjusįjį, tačiau šis pareiškė, kad neturi galimybės atvykti, be to, tikino, jog su jį sumušusiu draugu susitaikė ir jokių pretenzijų jam neturi, tad tyrimo nepageidauja ir pareiškimo policijai nerašys. Tačiau galiausiai viskas išsirutuliojo taip, kad ši istorija baigėsi ne tik ikiteisminiu tyrimu, bet ir baudžiamąja byla teisme. Tai lėmė sveikatos sutrikdymo mastas.
Apribojo laisvę
Bylą po kaulelį išnarstęs Klaipėdos apylinkės teismas Klaipėdos rajono gyventoją pripažino kaltu dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Už tai jam skirta trečdaliu sumažinta metų ir keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, netaikant intensyvios priežiūros, bet įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu tęsti darbą arba būti užregistravus Užimtumo tarnyboje bei dalyvauti elgesio pataisos programoje.
Skiriant bausmę įvertinta tai, kad kaltinamasis padarė tyčinį sunkų nusikaltimą žmogaus sveikatai, tačiau visiškai prisipažino ir nuoširdžiai gailisi nusikaltęs, atlygino žalą nukentėjusiajam, susitarė dėl žalos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai bei Klaipėdos teritorinei ligonių kasai atlyginimo, turi šeimą, yra dirbantis bei teigiamai charakterizuojamas darbdavio.
Tame pačiame nuosprendyje išspręstas ir civilinių ieškinių klausimas: sugėrovą sunkiai sužalojęs vyras pagal susitarimą įpareigotas nukentėjusiajam dalimis iki 2026 metų birželio sumokėti likusią žalos dalį – 9 500 eurų, taip pat per dvejus metus padengti 1 874,49 euro siekiančią žalą „Sodrai“. Nepamiršta ir Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, kuriai nuteistasis per 60 mėnesių privalo sumokėti 7 807,23 euro.
Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Gintarė KARMONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content