Stovyklų medžioklė prasideda – kelialapius kompensuoja Savivaldybė
Neabejojama, kad karantinas smogė psichinei ir fizinei mokinių sveikatai, nuotolinis ugdymas niekada neatpirks gyvo bendravimo, tiesiogiai perteikiamų žinių. Viliamasi, kad padarytą žalą bent šiek tiek kompensuos vasaros stovyklos.
Registracija į stovyklas, kurių kelialapius iš dalies kompensuoja Klaipėdos rajono savivaldybė, vyks gegužės 31 d. – birželio 4 d. 15 val. Svetainė – https://apklausa.klaipedos-r.lt/.
Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stovyklose visada tvyro ypatingai draugiška, pozityvi atmosfera. Užfiksuotos akimirkos dar ilgai džiugina širdį.
Skyrė 35 tūkst. Eur
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Gudzevičienė informavo, kad šiemet iš Savivaldybės biudžeto, kaip ir pernai, vaikų vasaros stovyklų finansavimui skirta 35 tūkst. eurų. Sulaukta 32 stovyklų organizatorių paraiškų. Jos įvertintos teigiamai, tėvai artimiausiu metu galės registruoti vaikus per elektroninę sistemą. Iš viso stovyklose per vasarą galės ilsėtis beveik tūkstantis vaikų.
Šiemet vaikams Savivaldybė finansuos 40 proc. kelialapio kainos, kuris neturi viršyti 35 eurų dienai stovykloje su nakvyne, o jautresnėje socialinėje situacijoje esantiems vaikams – 90 proc. kelialapio kainos. Toks pat principas galioja ir stovykloms be nakvynės, jų kaina neturi viršyti 25 Eur dienai. „Anksčiau suma buvo skiriama paslaugos teikėjui ir jis pats skaičiuodavo, kokią likusią kelialapio kainą turi sumokėti tėvai. Dabar aiškiai nustatyti procentai“, – sakė V. Gudzevičienė. Nauja ir tai, kad Savivaldybė iš dalies finansuoja vienam vaikui iki 10 kalendorinių dienų, praleistų stovykloje (-ose), nepriklausomai nuo jų tipo.
Anot Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės V. Gudzevičienės, stovyklų organizatoriai kartojasi, didžioji dauguma pateikusiųjų paraiškas yra tie patys kaip ir pernai. Tik 3–4 nauji paraiškų teikėjai. Pašnekovė akcentavo, kad bus skelbiamas ir antras kvietimas stovyklų organizatoriams, stovykloms kompensuoti numatyta 45 tūkst. Eur suma ir iš valstybės biudžeto. Praėjusiais metais taip pat buvo du kvietimai. „Neramu tik dėl to, kiek dar tęsis karantinas, yra daug nežinomųjų ypač dėl stacionarių stovyklų“, – pastebėjo V. Gudzevičienė.
Sveikatos apsaugos ministras – valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys nustatė sveikatos saugos reikalavimus vaikų vasaros stovykloms. Vaikų vasaros stovyklose vienoje grupėje galės būti iki 15 vaikų. Vienam vaikui turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 m² plotas. Numatytas grupių izoliacijos principas: kad vaikai nuolatos dalyvautų tos pačios grupės veiklose, stovyklos veiklos būtų vykdomos taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų kontakto. Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, negali būti organizuojamas. Po kiekvieno maitinimo bendra maitinimo organizavimo patalpa išvėdinama ir išvaloma.
Netikėtas akibrokštas
Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė Skaidra Karalienė „Bangai“ sakė, kad stovyklas organizuoja nuo 1996 metų. Patirties turi ir išmano savo veiklą. Savivaldybė dalį kelialapio sumos kompensuoja kiekvienais metais, tačiau yra buvę, kai finansavimas buvo nutrūkęs.
„Mūsų stovykla „Marių vėjai džiaugsmo ritmu“ Drevernoje susidomėjimas yra didžiulis, tėvai teiraujasi jau nuo ankstyvo pavasario. Tačiau mums buvo netikėtas akibrokštas bendra registracijos sistema, kurioje tėvai savo atžalas galės registruoti į bet kurią stovyklą. Mūsų auditorija labiau tikslinė, orientuojamės į Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytinius. Ši stovykla jiems kaip atpildas, apdovanojimas už visų mokslo metų darbą, numatytos edukacijos taip pat orientuotos būtent į mūsų ugdytinius“, – akcentavo S. Karalienė. Dabar, anot jos, susidaro tokia situacija, kurioje svarbu, kas pirmesnis užsiregistruos. Be to, paprastai 8 vietos yra skiriamos socialiai jautrių šeimų vaikams iš Lapių, dabar nuogąstaujama, kad šios galimybės gali nelikti. S. Karalienė apgailestavo, kad įvedant bendrą registracijos sistemą nebuvo konsultuojamasi su stovyklų organizatoriais.
Anot pašnekovės, daug nerimo kelia ir karantinas, atitinkami reikalavimai, kad vienoje grupėje gali būti ne daugiau kaip 15 vaikų. „Visų reikalavimų techniškai įgyvendinti nelabai įmanoma. Apskritai pateikti nurodymai neatitinka stovyklos dvasios. Tik įsivaizduokite: diskoteka, pašoka viena 15 vaikų grupė, po to – kita 15 vaikų grupė. Paradoksas, juk stovykloje siekiame bendrystės, o pagal reikalavimus visur turėtume riboti bendravimą“, – pastebi S. Karalienė. Ji pasakojo, kad patys pedagogai stovykloje dirba 24 val. per parą nemokamai. „Nuostabu stebėti, kaip atsiskleidžia vaikai, išlaisvėja, pasikeičia neatpažįstamai – tai didžiausias džiaugsmas“, – neabejoja ji.
Lengvina finansinę naštą
Asta Pilipuitienė, „EKO saulės kūlverstukai“ stovyklos organizatorė, labai teigiamai vertina Savivaldybės prisidėjimą prie kelialapių kompensavimo. „Ne visi tėvai turi galimybę išleisti vaikus į stovyklas, tad finansinės naštos palengvinimas svarbus. Juk sutaupytus pinigus galima skirti kitoms veikloms, pavyzdžiui, nuvežti vaiką į baseiną. Tėvai teiraujasi, ar bus kompensuojama stovykla, tad labai džiaugiuosi, jog galiu atsakyti teigiamai. Jau kokius ketverius metus gaištu laiką, rašau paraiškas vien dėl to, kad tėveliams būtų pigiau. Iš savo pusės padarau viską, ką galiu“, – sakė A. Pilipuitienė. Pagal paraišką „EKO saulės kūlverstukai“ numatytos keturios pamainos, kelialapio kaina vaikui 115 Eur, 40 proc. nuo šios sumos kompensuos Savivaldybė.
Gargždiškė Silvija Šilinskė sakė, jog sūnus Kajus kiekvienais metais dalyvauja VšĮ „Gargždų futbolas“ organizuojamose stovyklose. „Pernai pirmą kartą buvo išvykęs su nakvyne į Platelius, anksčiau dalyvaudavo stovyklose tik dienomis. Futbolą lankantys vaikai labai laukia šių stovyklų, jau dabar klausinėja, kada bus. Tai turiningas laikas su draugais“, – neabejoja S. Šilinskė. Anot jos, labai gerai, kad Savivaldybė kompensuoja dalį kelialapio kainos, tai aktualu visiems tėvams, ypatingai auginantiems daugiau vaikų.
Vaikų vasaros poilsio programų teikėjų sąrašas:
1. Vasaros futbolo stovykla, VšĮ „Gargždų futbolas“;
2. Kūrybinė vaikų stovykla, UAB „Lėlių fabrikas“;
3. Robotikos stovykla „Jaunojo išradėjo kelionė“, VšĮ „Robotikos studija“;
4. „Mano vasara“, VšĮ „Pajūrio Valdorfo bendruomenė“;
5. „Sveika, graži, aktyvi“, VšĮ „Mindify“;
6. „Bricks4kidz edukacinė stovykla su LEGO“, VšĮ „Edukaciniai renginiai“;
7. Kūrybinė-pažintinė dienos stovykla „Gentainiai“, bendruomenė „Priekulės ainiai“;
8. „Jaunųjų kuršių stovykla 2021“, sporto klubas „Kuršis“;
9. „Karatė vasaros stovykla 2021“, kiokušin karatė klubas „Tigras“;
10. „EKO saulės kūlverstukai“, Astos Pilipuitienės MB;
11. Vaikų užimtumas vasarą, VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras;
12. VIP stovykla „Būk madingas“, Šokių studija „Imperium“;
13. Vasaros stovykla Smiltynėje sporto ritmu, Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga sporto centras;
14. Aktyvaus laisvalaikio ir sporto stovykla, asociacija „Puolimas“;
15. „Tina Dance“ šokių ir sporto stovykla, VšĮ „Tina Dance“;
16. „Marių vėjai džiaugsmo ritmu“, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras;
17. „Sveika vasara 2021“, Lapių pagrindinė mokykla;
18. „Šimtas žingsnelių…“, Kretingalės pagrindinė mokykla;
19. „Visų mokslų raktas – klaustukas“, Ketvergių pagrindinė mokykla;
20. „Jaunieji turistai“, Dovilų pagrindinė mokykla;
21. „Mūsų dienos kaip šventė“, Plikių pagrindinė mokykla;
22. „Pažink žemės gelmes“, Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla;
23. „Pasaulis mano kieme“, Endriejavo pagrindinė mokykla;
24. Vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasaros takeliu“, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija;
25. „Sveikinu, vasara“, Vėžaičių pagrindinė mokykla;
26. „Vasarėle, sušildyk mus“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija;
27. Šokio ir meno stovykla, laisvoji mokytoja Sandra Golovnia;
28. „Vasaros karatė stovykla 2021“, laisvasis mokytojas Darius Glodenis;
29. „Tenisas profesionaliai“, laisvasis mokytojas Darius Romančikas;
30. Gamtos stovykla „Geras“, laisvoji mokytoja Julija Baranova;
31. Vaikų stovykla „Sveika, vasara“, laisvoji mokytoja Anžela Poškienė;
32. „Jaunųjų tenisininkų ugdymas, meistriškumo kėlimas“, laisvoji mokytoja Jolanta Romančikienė.
Agnė ADOMAITĖ
Organizatorių nuotr.
Vaikų stovykla Kaune ir Vilniuje https://intellectus.lt/dienos-stovykla/