Sugyventinę skriaudusiam vyriškiui – nuosprendis

Nors už smurtą šeimoje gresia rimti nemalonumai, akivaizdu, kad kai kuriems piliečiams tai – nė motais. Vienas tokių – anksčiau jau teistas, niekur nedirbantis Klaipėdos rajono gyventojas, kuris į teisiamųjų suolą šįkart sėdo už tai, kad ne sykį skriaudė savo sugyventinę. Nors vyras pripažino tik kartą, jo žodžiais, užgavęs moterį, teismas tuo nepatikėjo ir už visus tris smurto atvejus 85 paroms jį pasiuntė į belangę.
Neigė mušęs
Teismas nustatė, kad 39-erių Klaipėdos rajono gyventojas ranką prieš negalią turinčią savo gyvenimo draugę pakėlė tris kartus. Pirmasis konfliktas įvyko tarp praėjusių metų birželio 20 ir 24 d., tikslios datos ir laiko ikiteisminio tyrimo metu nepavyko nustatyti. Tačiau išsiaiškinta, kad namuose, esančiuose Lankučių kaime, konflikto metu vyras sugyventinę sugriebė už rankų ir stipriai suspaudęs suko. Nuo tokių vyriškio veiksmų nukentėjusiosios žastuose liko mėlynės.
Antrąkart vyriškis prieš sugyventinę smurtavo tų pačių metų birželio 24 d. naktį. Tada jis kelis kartus jai trenkė į veidą, dėl ko atsirado poodinės kraujosruvos kairės akies vokuose. Nespėjus šioms išnykti, birželio 27 d. vakarą vyras vėl pyktį liejo ant savo moters – stvėrė už rankos ir stipriai suko, taip sukeldamas skausmą.
Tokie veiksmai be pasekmių neapsiėjo – smurtautojui, kuriam jau yra tekę ragauti valdiškos duonos, buvo iškelta baudžiamoji byla. Atsidūręs kaltinamųjų suole vyras neigė skriaudęs savo sugyventinę. Teigė, kad tik sykį, kai namuose nebuvo elektros ir buvo tamsu, užgavęs draugę. Tačiau ikiteisminio tyrimo metu vyras piešė visai kitokį įvykių paveikslą – prisipažino gyvenimo draugę skriaudęs visus tris kartus ir neslėpė, jog tuomet buvo išgėręs, o tada jis esą būna piktas ir konfliktiškas.
Teisme šių parodymų mušeika išsižadėjo ir ėmė suokti, kad ikiteisminio tyrimo metu tyrėjas užrašė ne tai, ką jis pasakojo. Esą apklausos metu buvo neblaivus, todėl taip ir gavosi. Su nukentėjusiąja vyras pasakojo laikinai gyvenęs ir vien dėl to, kad pati moteris to norėjo, nors jis neva iškart buvo pasakęs, kad iš to nieko gero nebus.
Tiesa, vyras neneigė, jog yra ne kartą buvę, kad jis paėmęs sugyventinę už rankos išvesdavo, tačiau to jis nelaiko smurtu. Esą tik norėdavo, kad jos nebūtų šalia jam „baliavojant“, nes moteris jam neva darydavusi gėdą.
Skriaudikui atleido
Nukentėjusioji teismo posėdžio metu atsisakė duoti parodymus, tačiau ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, jog su sugyventiniu sutaria pakankamai gerai, o barniai tarp jų neva kyla, kai vyras išgėręs, mat tada jis tampa agresyvus ir konfliktiškas. Moteris tada prisiminė ir visus tris smurto prieš ją atvejus, tačiau dėl jų vyriškiui jokių pretenzijų neturėjo ir tikino jam atleidusi.
Liudyti teisme buvo iškviesta ir nukentėjusiosios močiutė, kuri globoja psichinę negalią turinčią anūkę, jos užaugintą nuo mažų dienų. Moteris tikino, jog apie tai, kad anūkė skriaudžiama sugyventinio, sužinojo iš kaimynės. Pati anūkė niekada tuo nesiskundė. Tylėjo ir tada, kai akys buvo „išgražintos“ mėlynėmis, sakė, kad pati susižalojo, girta virtusi ir atsitrenkusi į stalą, nors už sienos gyvenanti kaimynė teigė girdėdavusi, kaip moteris būdavo mušama. Būtent šios kaimynės močiutė ir paprašė, kad ši iškviestų policiją, vos tik išgirs triukšmą, ką moteris ir padarė. Sugyventinio skriausta moteris atvykusių pareigūnų prašė ją gelbėti, nes neva draugas ją užmuš. Ji buvo parvežta pas močiutę, tačiau, pasak jos, praėjus kelioms dienoms moteris viską pamiršo ir vėl pradėjo kalbėti, kad myli sugyventinį ir nori pas jį sugrįžti.
Šioje byloje – į vietą vykusio pareigūno ir policiją iškvietusios kaimynės parodymai. Pastarajai yra tekę skirti sugyventinius, kai vyriškis skriausdavo savo draugę.
Išnagrinėjęs visą bylos medžiagą Klaipėdos apylinkės teismas gyvenimo draugę mušusį vyrą pripažino kaltu. Už tai, kad jis tris kartus vienokiais ar kitokiais veiksmais smurtavo prieš savo moterį, teismas jam skyrė subendrintą 85 parų arešto bausmę, kurią teks atlikti Šiaulių kalėjime.
Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų apeliaciniu skundu jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.
Gintarė KARMONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content