Sukaktis

Švytinti Vėžaičių pagrindinė tebesikremta dėl vidurinės praradimo


Grafas Volmeris prieš 90 metų Vėžaičiuose 70 piemenų įsteigęs pradedamąją klasę pastūmėjo vėžaitiškius švietimo keliu. Šiandien moderni ir rekonstruota Vėžaičių pagrindinė mokykla rajone yra unikali tuo, kad perėjo visus struktūrinius etapus. Praėjusiame šimtmetyje iš pradinės mokyklos išaugusi net iki vidurinės, dvidešimt pirmajame amžiuje buvo priversta žengti žingsnį atgal – tapo pagrindine.


Praėjusį penktadienį baigdama sukakties renginių savaitę iškilminga švente „Laiko ratu“ mokykla svečius sujaudino mokinių talentais, tėvų dėmesiu, pedagogų pasišventimu.


Svečiai žavėjosi programa


Į iškilmingą minėjimą gausiai sugužėję buvę mokiniai, tėvai, pedagogai, Seimo, Klaipėdos apskrities administracijos, rajono Savivaldybės ir Tarybos atstovai nuo pirmos minutės buvo apgaubti dabartinių moksleivių dėmesiu, o įžengę į sporto salę, kurioje vyko iškilmės, aiktelėjo nuo netikėto grožio – palubėje suposi šimtai iš popieriaus iškarpytų paukščių.


Lietuvos valstybės himnas, mokyklos vėliava, į salę vyšninės spalvos uniformomis žengiantys moksleiviai, pasipuošę mokytojai sujaudino sukakties minėjimo svečius. Keletą akimirkų salė plojo stovėdama, o paskui išvien su mokyklos bendruomene iš širdies užtraukė „Mūsų dienos – kaip šventė“.


„Puikiai pasirodė!“ – net Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas nepagailėjo komplimentų šventės meninei programai, kurios įgyvendinimu itin rūpinosi Vėžaičių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Diana Butkutė. Vakaro vedėjais kartu su ja buvo dešimtokas Dovydas Gerulaitis bei tėvų komiteto narė Asta Gilvonauskienė. Tai aiškiai simbolizavo mokykloje įtvirtinamą moksleivių, pedagogų ir mokinių bendrystę.


Meninėje programoje modernių technologijų pagalba, sportuojančių, dainuojančių, šokančių, vaidinančių įvairių klasių moksleivių iniciatyva atsispindėjo 90-ies metų mokyklos šviečiamoji veikla ir tautinė kultūra.


Mokyklos direktorė Saulė Rudaitytė nuoširdžiai padėkojo rajono vadovybei už konkrečią pagalbą, pasveikino sukakties proga visą mokyklos bendruomenę, pagerbė veteranus ir pasišventusius mokytojus bei darbuotojus.


Moksleiviai – mokyklos patriotai


Dešimtokai Tomas Eitutis, Saulius Sasnauskas, Laima Bernotaitė, Dovydas Gerulaitis „Bangos“ korespondentei prisipažino, kad kartu su pedagogais rengdami šventę norėjo nustebinti, net šokiruoti savo gebėjimais svečius. Vyriausieji mokyklos moksleiviai įsitikinę, jog jiems tai pavyko. Šią, jau kasdienę savaitę, mokykla ūžia nuo šventinių įspūdžių. „Mes tikrai turime ne mažiau idėjų nei gimnazijų ar vidurinių mokyklų mokiniai. Mums apmaudu, jog Vėžaičiuose jau nebėra vidurinės ir teks mokytis Gargžduose. Neretai miesto mokyklose atėję moksleiviai iš pagrindinių yra nustumiami į šalį. Jų iniciatyvų niekas nepaiso, tačiau atėjusi mokytis į vidurinę mokyklą aš nežadu nusileisti ir stengsiuosi išsaugoti savo aktyvią poziciją“, – kalbėjo L. Bernotaitė.


Nors dešimtosios klasės mokymosi vidurkis ir nėra itin aukštas – per 7 balus, tačiau moksleiviai teigia esantys vieningi ir jie diktuojantys savo valią mokyklos mažumai, kuri galbūt niekina ir mokslą, ir visuomeninę veiklą. „Žinoma, kartais įdedama daug jėgų, vyksta gerų, prevencinių renginių, tačiau kažkas iš mokinių vis vien prasikiša ir, atrodo, kad visos pastangos nuėjo vėjais“, – realybės neslėpė T. Eitutis.


Mokyklos prezidentūros narė Ineta Gilvonauskaitė įsitikinusi, jog mokyklos jubiliejaus minėjimas suvienijo visą bendruomenę: šventės idėjos plaukė ir iš mokinių, ir iš pedagogų, ir iš tėvų. Jai labiausiai patiko mokytojo Virginijaus Jonausko sukurtas filmas apie mokyklą.


Kasdienybėje – lėšų stoka


Vėžaičių pagrindinės mokyklos direktorė S. Rudaitytė, atsikvėpusi nuo šventinių rūpesčių, neatsikrato sunkmečio kasdienybės problemų. Pagal protu nesuvokiamą naująją moksleivio krepšelio skaičiavimo metodiką mokykla šiemet neteko per 200 000 litų. Tokia pat lemtis ištiko dar 14 šalies pagrindinių mokyklų. Toks drastiškas lėšų sumažinimas pedagogų vertinamas kaip mokyklos žlugdymas. Vėžaitiškiams teko apie 50 proc. „karpyti“ neformalųjį ugdymą, 30 proc.- pasirenkamuosius dalykus, atsisakyti kvalifikacijos kėlimo, spaudinių ir t. t. „Iki metų pabaigos mums vis tiek dar trūksta 9 000 litų“, – informavo mokyklos vadovė.


Nors šventinėje 90-mečio programoje nuolat skambėjo leitmotyvas, esą „Mokykla – tai pasakų šalis“, direktorė karčiai pastebėjo, jog Vėžaičių vidurinės mokyklos reorganizavimas į pagrindinę neigiamai atsiliepė visam ugdomajam procesui. Vadovės nuomone, pamažu blėsta tiek mokytojų, tiek mokinių tobulėjimo motyvacija. 2003 metais už 1 800 000 litų atlikta mokyklos renovacija, graži išorė ir modernumas „neatpirko“ praradimo – vidurinės mokyklos statuso.


Kolegas sukakties proga sveikinusi buvusi Vėžaičių mokyklos pedagogė, dabar „Minijos“ vidurinės mokyklos mokytoja Regina Racevičienė po šventinių svečių kalbų, kuriose skambėjo pagyrimai pagrindinei, ironiškai ir garsiai ištarė, jog nedėkoja tiems, kurie iš Vėžaičių atėmė vidurinę.


Klaipėdos rajono savivaldybės padėkos raštais Vėžaičių pagrindinės mokyklos 90-mečio proga apdovanoti Vėžaičių pagrindinės mokyklos darbuotojai: Saulė Rudaitytė, Diana Butkutė, Virginijus Jonauskas, Irena Liebienė, Ramunė Pozingienė, Kęstutis Syminas ir Virginija Šatkuvienė.


Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių