Suomijoje sportavę daupariškiai laukia naujųjų draugų

Dauparų jaunimo klubo „Strategai“ nariai Guoda Steig-vilaitė ir Rokas Vaitkus Suomijoje, Simpele miestelyje, pažintinio vizito metu, kuris yra „Erasmus+“ programos dalis, gegužės mėnesį aptarė būsimos jaunimo mainų programos veiklą ir uždavinius. Pagrindinė tema – sportas.

„Erasmus+“ programos projekte CACAIY dalyvavo 15–17 m. paaugliai. Tad birželio viduryje 10 paauglių iš Dauparų ir aplinkinių kaimų išvyko į Suomiją. Programos dalyviams visos apgyvendinimo, kelionės, maisto išlaidos buvo apmokamos iš minėtos programos lėšų. Tai jau antra mainų programa, kurią vykdo Dauparų jaunimo klubas „Strategai“.

Daupariškiai Emilijus Rakauskas, R. Vaitkus, Adomas Zumbrickas, Linas Gečas, Dovydas Pranauskas, Laura Lankutytė, Deimantė Palekaitė, Viktorija Daukšaitė, Kamilė Leketaitė, Gerda Masiulytė ir jų vadovės Greta Srėbalienė bei G. Steigvilaitė iš Talino keltu išplaukė į Helsinkį, kur juos ir pasitiko projekto partneriai suomiai. Simpele miestelio puikiai įrengtose jaunimo erdvėse, kuriose yra virtuvė, biliardo stalas, vaizdo žaidimų konsolė, televizorius, susitikimo dalyviai pailsėjo po ilgos kelionės, aptarė taisykles, pareigas ir programą. Vėliau susipažino su šeimomis, kuriose lietuviai gyveno išvykos metu.

Kitą dieną projekto dalyviai miestelio mokyklos sporto salėje žaidė tinklinį, krepšinį, susipažinimo žaidimus, vakare patyrė irklavimo malonumą. Trečiąją dieną dalyviai įamžino šią mainų programą plakate, o po to ir ant šaligatvio. „From strangers to friends“ – tokia frazė, reiškianti „nuo nepažįstamų iki draugų“, buvo pagrindinė plakato mintis, kuri taip pat tapo vietinio laikraščio straipsnio antrašte. Vakare jaunimas žaidė boulingą, šaudė iš orinių šautuvų miestelio mokyk-loje esančioje šaudykloje.

Ketvirtąją dieną jaunuoliai apsilankė netoli esančiame miestelyje vaikų stovyk-loje, kur vyko vietos olimpinės žaidynės. Vaikai, susibūrę į komandas, varžėsi, kas toliau numes šiaudelį, stipriau nuspirs futbolo kamuolį, nueis kuo tiesesne linija užrištomis akimis ir kt. Vėliau tarp dalyvių prasidėjo susišaudymas. Neišsigąskite, nes jie tik žaidė dažasvydį. Pavargę po karštos dienos jie išsimaudė skaidriausiame ežere apylinkėje, pašokinėjo nuo tramplyno. O vėliau aplankė statulų parką Patsaspuisto. Šiurpokai atrodančias statulas savo rankomis visą gyvenimą kūrė vienas žmogus. Kūrėjas jau miręs, bet parką prižiūri savanoriai.

Penktąją dieną vaikai rungtyniavo, žaidė futbolą. Vėliau miestelio parke susirinko lėkščiasvydžio golfo trasoje. Greitai populiarėjančios sporto šakos Suomijoje taisyklių mokė profesionalas. Šis žaidimas žaidžiamas gana paprastai – žaidėjas turi įmesti lėkštę į krepšį. Vakarop rinkomės gaminti suomišką vakarienę. Vienas iš patiekalų buvo „Karelian pyragy“ – malonaus skonio pyragėlis su virtų ryžių įdaru. Suomių ir lietuvių kalbos turi panašių, reiškiančių tą patį, žodžių: kirvis, kortos, pyragas.

Priešpaskutinę dieną pažaidę suomišką beisbolą važiavo į artimiausią didelį miestą Imatrą. Pabuvojo jaunimo centre, pavakarieniavo pilyje-viešbutyje, kuris, manoma, kad yra apsėstas vaiduoklių. Likusį vakarą praleido vasarnamyje ant ežero kranto: ėjo į suomišką pirtį, maudėsi ežere, žaidė tinklinį, vakarojo prie laužo.

Paskutinės dienos rytą lipo į Haukkavuori kalną, nuo kurio viršūnės atsiveria įspūdingas kraštovaizdis: pavojingas skardis, apačioje srauni upė, neaprėpiami miškai ir nė trupučio civilizacijos. Vakare visi projekto dalyviai gavo marškinėlius, ant kurių draugai užrašė nuoširdžiausius palinkėjimus. Tai buvo kupinas emocijų, nuoširdumo vakaras. Vakarienei lietuviai pagamino šaltibarščių, kurie suomiams nepatiko, ir žemaičių blynų, kuriuos įvertino 5 balais iš 5. Visi atsisveikino šiltais apsikabinimais, tikėdamiesi, kad suomių jaunimas jau rugpjūtį atvyks į Dauparus.

Greta SRĖBALIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių