Svetainių kūrimo būreliai vaikams – ugdome ne tik kūrybiškumą, bet ir verslumą
Šiame technologiniame amžiuje, internetinę svetainę turi daugelis vartotojų – ar tai būtų internetinė parduotuvė, kūrybinis darbų portfolio ar įvairias istorijas pasakojantis tinklaraštis. Skirtumas tarp jų tik tas, kaip jų kūrėjai geba rasti geriausius programinius ir dizaino sprendimus šioms tapti tikrai įdomiomis ir traukiančiomis apsilankyti vietomis. Tiesa ir ta, kad svetaines kurti ne tik profesionalūs programuotojai, bet ir vaikai. Apžvelkime visus privalumus, kuriuos vaikams teikia internetinių svetainių kūrimas.
Mokėjimas kurti internetines svetaines ir supratimas kokios galimybės slypi už jų, tampa vienu svarbiausių įgūdžių skaitmenininiame pasaulyje. Šiame kontekste vaikai, ugdydami šį gebėjimą, gali ne tik atrasti naujas galimybes, bet ir įgauti vertingų žinių apie duomenis, veiksmų sekas ir logiką, kurios bus naudingos visą gyvenimą. Be šių kelių asmpektų, vaikai iš internetinių svetainių gali išmokti dar ir kitų puikių dalykų.
Pirmiausia, internetinių svetainių kūrimas skatina kūrybiškumą ir saviraišką. Vaikai, kurdami savo svetaines, turi galimybę pasirinkti, apie ką nori rašyti, kaip atrodys jų svetainės dizainas ir kokius turinio elementus jie nori įtraukti. Šis procesas leidžia jiems išreikšti savo mintis, idėjas ir pomėgius bei paversti juos matomus pasauliui. Tai ne tik ugdo kūrybiškumą, bet ir padeda vaikams atrasti savo aistras ir talentus. Dizainu paremtas mąstymas koncentruojasi ne į alternatyvų pasirinkimą, bet į naujų galimybių projektavimą. Papildomai, mokiniai analizuodami kitas savetaines mokysis ir idėjų semsis iš kitų kūrėjų, o tai gerokai praplės akiratį.
Antra, mokymasis apie svetainių kūrimą ugdo techninius įgūdžius – išmokstama pagrindinių programavimo kalbų, tokių kaip HTML, CSS ir „JavaScript“, kurios gali būti naudingos ne tik svetainių kūrime, bet ir kitose techninėse srityse. Šie įgūdžiai turi ilgalaikę vertę, nes technologijos nuolat tobulėja, o skaitmeninė kompetencija tampa vis svarbesnė įvairiose profesijose.
Trečia, internetinių svetainių kūrimas padeda vaikams geriau analizuoti bei spręsti problemas ir šį gebėjimą nuolat pritaikyti ateityje. Taip nutinka, nes svetainių kūrimo procese dažnai ištinka įvairių dizaino ir kitų techninių problemų. Svetainių kūrimo būreliai vaikams suteikia galimybę pasitelkus kritinį mąstymą ir komandoje esančius resursus,iškilusias problemos paversti vertingomis pamokomis.
Be to, internetinių svetainių kūrimas suteikia vaikams galimybę dirbti komandoje ir bendrauti su kitais. Praktiniuose projektuose įtraukiami bendraklasiai padeda dalintis ne tik idėjomis, bet ir atsakomybėmis ir kartu siekti bendro tikslo. Tai ne tik skatina socialinius įgūdžius, bet ir padeda suprasti komandinių darbų svarbą, kuri yra itin vertinga bet kurioje profesinėje veikloje. Žinojimas, kad visada gali sulaukti pagalbos skatina eiti į priekį ir ieškoti sprendimų net kebliausiose situacijose.
Mokymasis kurti svetaines turi daug privalumų, kurie prisideda prie vaikų asmeninio ir profesinio vystymosi. Pirmiausia, tai yra būdas skatinti verslumą ir kūrybiškumą. Vaikai, mokydamiesi kurti svetaines, gali praktiškai taikyti savo idėjas, generuoti naujas, kurti turinį ir dizainą, pritaikytą konkrečioms auditorijoms. Tokia veikla skatina vaikus galvoti kaip verslininkus – planuoti, analizuoti ir spręsti problemas, susijusias su jų svetainių kūrimu bei vystymu. Be to, šios žinios gali būti pagrindu tolimesniam jų domėjimuisi technologijomis ir IT sritimi.
Galiausiai, mokydamiesi kurti internetines svetaines, vaikai įgauna supratimą apie interneto saugumą ir etiką. Jie mokosi, kaip saugiai bendrauti ir dalintis informacija internete, suvokia privatumo svarbą ir geriau supranta, kaip elgtis skaitmeninėje erdvėje. Tai padeda ugdyti atsakingus skaitmeninius piliečius.
Apibendrinant, mokymasis kurti internetines svetaines yra ne tik įdomus ir kūrybingas procesas, bet ir naudingas vaikams ilgalaikėje perspektyvoje. Šis įgūdis suteikia galimybę ugdyti techninius, kūrybinius ir socialinius gebėjimus, kurių reikia šiuolaikinėje visuomenėje. Gerai išmanant internetinių svetainių kūrimą, vaikai galės sėkmingiau orientuotis skaitmeniniame pasaulyje ir pasinaudoti šiuo įgūdžiu įvairiomis kryptimis ateityje.
„CodeAcademy Kids“ svetainių kūrimo būreliai
Paaugliams, norimtiems išmokti programuoti ir savo idėjas paversti realybe, „CodeAcademy Kids“ siūlo svetainių kūrimo būrelį, naudojant tokias programavimo kalbas kaip „Python“ ir „Flask“. Pagrindinį dėmesį skirsime ne tik programavimo kalboms, bet ir išsamiam internetinių svetainių technologijų pažinimui, naudojant tokius interneto svetainių statybos blokaus kaip HTML, CSS ir „JavaScript“.
Atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis, moksleiviai taip pat susipažins su svetainių kūrimo principais, dizainu ir vartotojų sąsajos galimybėmis. Mokymosi metu pažvelgsime į duomenų bazės valdymo pasaulį, kuriame mokiniai išmoks kurti vartotojų formas ir saugoti bei valdyti duomenis serverio pusėje.
Praktinių projektų metu mokiniai mokysis ir taip svarbios empatiškos lyderystės bei darbo komandoje. Kurdami svetaines kartu ir atskirai, paaugliai mokysis geriau išklausyti, suprasti ir atskirti komandinio darbo svarbą nuo savo asmeninių ambicijų. Kurdami realaus laiko duomenimis grįstas aplikacijas, tobulinsime savo žinias, o
finaliniame projekte, paaugliai turės galimybę pritaikyti duomenų bazės valdymo, API integracijos, vartotojo sąsajos dizaino ir interaktyvumo žinias, kurdami kompleksinę svetainę, kurią pristatys mokslo metų pabaigoje.
Norintiems savo žinias pakelti į dar aukštesnį lygį, „CodeAcademy Kids“ rasite ir būrelį apimantį ne tik svetainių kūrimą, bet ir kosmoso tyrinėjimą bei kibernetinę saugą. Programa skirta moksleiviams, norintiems ne tik išmokti programuoti ir kurti svetaines, bet susipažinti su kibernetinio saugumo praktikomis ir kosmose naudojamais pažangiaisiais robotais.
Užsak.