Taryba apsisprendė: vietoj „Gintarėlio“ rekonstrukcijos – naujos statybos
Ketvirtadienį nuotoliu vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai. Apsvarstyta 28 klausimų darbotvarkė ir dvi informacijos. Vietos politikų sprendimus lydėjo LR Seimo rinkimų šleifas: politikų emocijos kunkuliavo ir ne kartą išsiveržė. Meras ramino Tarybos narius ir ragino elgtis etiškai.
Pradėjo sveikinimais
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas posėdį pradėjo sveikinimais: „Kadangi rinkimai – nesena aktualija, tai visos Savivaldybės tarybos vardu sveikiname Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje Seimo nariu išrinktą Petrą Gražulį. Noriu pasidžiaugti ar konstatuoti dešinių jėgų pergalę ir pastangas formuoti valdančiąją koaliciją. Linkiu, kad darbas su Seimu ir Vyriausybe būtų sklandus, kad mūsų interesai būtų tinkamai atstovaujami ir darbas būtų konstruktyvus.“
Jau anksčiau rašėme, kad Tarybos nariams Sigitui Karbauskui ir Viktorui Kurai iškilo grėsmė netekti mandatų dėl galimai sulaužytos priesaikos ir dėl jų galimai padarytų LR Konstitucijos nuostatų pažeidimų. Faktams ištirti rugsėjo mėnesį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo sudaryta komisija (pirmininkas – Tarybos narys Raimundas Daubaris), kuri iki spalio mėnesio Tarybos posėdžio turėjo pateikti išvadą Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai. Tačiau prašoma pratęsti terminą iki lapkričio 26 d., kuomet vyks kitas Tarybos posėdis. Tarybos narys Jonas Dromantas teiravosi, kam tas pratęsimas, juk komisijos darbas kaip ir baigtas, išvados parengtos. „Kadangi nesuspėjome išvados patvirtinti iki komitetų, tad ir prašome daugiau laiko“, – paaiškino minėtos komisijos pirmininkas R. Daubaris. Kontrolės komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius teiravosi, kas nuspręsta, tačiau R. Daubaris atsakė, jog bus pristatyta komitetuose ir kitame posėdyje. Meras taip pat siūlė nesvarstyti dabar išvadų, palaukti komitetų posėdžių, kuomet bus viskas išsamiai pristatyta. Termino pratęsimui pritarta vienbalsiai.
„Išdygtų“ Dariaus ir Girėno gatvėje
Tikslinant Klaipėdos rajono savivaldybės strateginį veiklos planą 2020–2022 m. daugiausia klausimų turėjo Savivaldybės tarybos narys Sigitas Karbauskas. Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėjai Raimondai Mc Geever teko detaliau paaiškinti ne vieną tikslinamą eilutę. Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas vylėsi, kad Tarybos nariai nesupyks ant Sigito, nes jis nedalyvavo komiteto posėdyje, matyt, dėl to ir klausimų daug.
Vis dėlto daugiausia diskusijų sukėlė Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Vaclovo Macijausko siūlymas pakeisti Žinių visuomenės programos punkto „Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ rekonstrukcija“ pavadinimą į „Lopšelio-darželio statyba Gargžduose“. „Komitete apie tai diskutavome, sprendimo nepriėmėme, bet mes turime eiti šia linkme. Dabar trūkstame apie 10–12 grupių, tai yra beveik viso darželio. Šis klausimas buvo svarstomas ir švietimo darbuotojų kolegijos atstovų susirinkime, aptarta valdančiosios daugumos, kad mes niekaip nesugebėsime renovuoti darželio turėdami tokį vietų skaičių. Neturime, kur jų iškeldinti rekonstrukcijos metu. Dariaus ir Girėno gatvėje laisvame sklype būtų galima pastatyti naują darželį, kuris galbūt ateityje, jei pradėtų laisvėti darželiai, galėtų tapti pradine mokykla, nes pradinukų skaičius didėja. Kito kelio nėra – tik didinti vietų skaičių. Dabar siūlome projektuoti ir statyti naują darželį (galbūt privačios partnerystės ar kitu keliu), o po to renovuoti esamus darželius, kurie tikrai neatitinka higienos normų ir kitų reikalavimų“, – kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas.
Siūlė perlipti ambicijas
Žodžio paprašęs R. Simonavičius pastebėjo, kad keisti Strateginį veiklos planą ir daryti pakeitimus čia ir dabar negalima, pakeitimai, anot jo, turėjo būti registruoti ne vėliau kaip 24 val. iki posėdžio. Jis prašė visų laikytis įstatymų. B. Markauskas replikavo, kad tai nėra esminis pakeitimas, sumos nesikeičia, tik eilutės pavadinimas. Tad Tarybos narių valia pritarti ar ne siūlymui. Meras pripažino, kad šis siūlymas galėjo būti svarstomas jau komitetuose, tiesiog pražiūrėta, laiku neįtraukta. Apsidrausdamas B. Markauskas paprašė pakomentuoti situaciją Teisės ir personalo skyriaus vedėją Vaidotą Jasą, kuris paaiškino, kad Tarybos nariai posėdžio metu turi teisę daryti pakeitimus sprendimo projekte: „Šiuo atveju siūlomas pakeitimas, tai, nemanau, kad įstatymas yra pažeidžiamas.“
Opozicijoje esantis Tarybos narys Martynas Pocius prisiminė, kad šiuo klausimu buvo diskutuota praėjusiais metais, Vietos ūkio ir kaimo reikalų komitetas vyko į vietą. „Tačiau dabar ši informacija – kaip iš giedro dangaus. Apie naujas statybas, kaip suprantu, jūs valdančioje daugumoje apsitarėte ir nutarėte. Ne taip turėtų viskas vykti. Vietos ūkio ir kaimo reikalų komitetas daugiau nebuvo įtrauktas, kaip suprantu, Švietimo komitetas jau rūpinasi statybomis. Liūdina. Duokite daugiau informacijos. Klausimas neišanalizuotas, dėl to kyla pasipriešinimas, opozicija apie tai nieko nežino“, – atvirai emocijas reiškė M. Pocius. Tačiau Tarybos narys Alfredas Šiaulys replikavo, kad niekas nebuvo slepiama, klausimas nėra iš debesų nukritęs, tad siūlė neatidėlioti ir priimti sprendimus. Taip pat opozicijoje esantis J. Dromantas vis dėlto siūlė perlipti ambicijas ir balsuoti už naująją eilutę. Jam antrino ir Jonas Dumašius, Ligita Liutikienė. „Nesu prieš naujo darželio statybas, tačiau pagalvokite apie „Gintarėlio“ ugdytinių tėvus, kuriems rekonstrukcijos reikės laukti dar 2–3 metus“, – pastebėjo S. Karbauskas. Meras oponavo, kad tėvams situacija dabar kaip tik bus aiškesnė: „Aiškus signalas, kur bus galima iškelti „Gintarėlio“ vaikus. Nereikės „kaišioti“ į kitus darželius, pažeisti higienos normas.“
22 Tarybos nariams balsavus už, 1 – prieš, 1 – susilaikius, 1 – balsavime nedalyvavus sprendimas dėl strateginio veiklos plano su pakeitimais priimtas.
Agnė ADOMAITĖ