Taryba įveikė per pusšimtį klausimų ir išėjo atostogų
Ketvirtadienį perkūninis oras tvyrojo ne tik lauke, bet ir rajono Tarybos ankštoje bei tvankioje posėdžių salėje – kai kuriais klausimais įsivelta į tuščias diskusijas ir net apsižodžiuota dėl kondicionieriaus. Salėje posėdžiavo 26 politikai, trūko tik Andželos Šakinienės. Po pertraukos išvyko ir Dalija Šeporaitienė. Darbotvarkėje buvo surašyta 60 klausimų, įskaitant ir informacijas. Tačiau posėdis smarkiai į popietę neišsitęsė – dirbta be pietų pertraukos.
Komisijose – perstumdytos kėdės
Šeštasis šių metų Tarybos posėdis prasidėjo sveikinimais nusipelniusio Lietuvos rašytojo vardą gavusiam Tarybos nariui Albinui Klizui. Kolegas nustebino liberalas Algirdas Liaudanskis, į posėdį atsinešęs megafoną – toks buvo jo protestas prieš merą, kuris esą ilgai nejungia mikrofono, neleidžia kalbėti. Tačiau politikas atsineštu daiktu taip ir nepasinaudojo. Nemažai energijos politikams kainavo kėdžių perstumdymas trijose Tarybos komisijose, nes iš visų atsistatydino Tarybos narė A. Šakinienė. Pasak pačios politikės, tokių rokiruočių priežastis – pasikeitusi jos darbo specifika, padidėjęs užimtumas. Po karštų diskusijų į Strateginio planavimo ir Administracinių ginčų komisijas buvo deleguotas Egidijus Preibys, pastarosios komisijos pirmininku tapo Andrius Adomaitis, o į Antikorupcinę komisiją deleguotas Raimondas Simonavičius. Liberalų vietoje A. Šakinienės į Strateginio planavimo komisiją pasiūlytas kandidatas Vaclovas Macijauskas daugumos palaikymo nesulaukė.
Analizuos gydytojų poreikį
Jau rašėme, jog Gargždų ligoninė planuoja apmokėti gydytojo rezidento dermatovenerologijos rezidentūros studijų kainą. Per ketverius metus būsimojo ligoninės gydytojo specialisto mokslai kainuos 21 076 eurus. Taryba šiam ligoninės prašymui pritarė, nes šio gydytojo specialisto paslaugų poreikis yra didelis – šiuo metu dirbanti gydytoja suteikia per metus 1900 konsultacijų, gi eilės kitose gydymo įstaigose trunka po 2–3 mėnesius.
Svarstant šį ir kitus su ligonine susijusius klausimus Taryboje kilo diskusija, o kokia ligoninės ateitis, kaip bus apsirūpinta reikalingais specialistais, nes dabar jau ne vienas gydytojas yra pensinio amžiaus. Meras Vaclovas Dačkauskas pažymėjo, kad Gargždų ligoninė dirba stabiliai ir pelningai, vykdo sveikatos reformos reikalavimus, o Savivaldybė kaip steigėjas ligoninę rėmė ir rems. Iš rajono biudžeto finansuojamos Vaikų raidos centro, dienos chirurgijos ir kitos medicininės pagalbos paslaugos.
Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkė Audronė Balnionienė atkreipė dėmesį, jog reikėtų išanalizuoti gydytojų poreikį rajone bei galimybes, kaip juos pritraukti. Antai Paupių PSPC įsidarbinusiai jaunai gydytojai buvo skiriami buto nuompinigiai. V. Dačkauskas pasisakė priešingai: kol kas specialistų pakanka, medikai avyksta konsultuoti iš Klaipėdos, tad nebereikia išradinėti dviračio, kurti scenarijus, kaip prisivilioti jaunus medikus į rajoną. Tačiau po diskusijų vis tik nuspręsta surengti jungtinį komitetų posėdį ir, pasikvietus įstaigų vadovus, analizuoti specialistų parengimo poreikį ir galimybes.
Stoties pardavimui nepritarta
Kaip ir reikėjo tikėtis, Tarybos nariai karštai sureagavo į sprendimo projektą leisti privatizuoti Savivaldybės valdomą kontrolinį 51,85 proc. UAB „Stotis“ akcijų paketą. Šį pasiūlymą Tarybai pateikė Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. „Gal dar sugalvosime ir Gargždų muziejų į stotį perkelti?“ – ironizavo N. Galvanauskas. A. Liaudanskis, V. Macijauskas teigė, jog privatizavimas reikštų stoties netekimą, reikėtų statyti naują. Nes Savivaldybės pareiga užtikrinti susisiekimą, nors keleivių srautai yra ir sumažėję. Politikai pasigedo strategijos, variantų, kaip spręsti apšepusios stoties problemą. Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas stebėjosi, kodėl stoties pastatas laikomas negražiu, darkančiu miesto vaizdą. „Nugriauta sena pastogė, sudėti nauji langai, dabar tvarkoma perono danga. Kažkas pasakė, kad negraži, ir visi pasigavome tą mintį. Visai užtektų esamo pastato, nes keleivių mažėja, kas iš jūsų paskutinį kartą važiavote autobusu į Klaipėdą?“ – klausė A. Kampas. Anot jo, šiuo metu Gargždų stotyje yra 10 autobusų maršrutų ir tai ne kiekvieną dieną. A. Kampas tvirtino, jog Savivaldybės susirašinėjimas, derėjimasis su kitu stambiu stoties akcininku, taip pat galimais investuotojais vyko jau nuo 2011 m., tačiau jokio rezultato pasiekti nepavyko.
Protas neišneša, ką daryti
Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Jonas Dromantas stebėjosi, kam šovė į galvą pusvelčiui atiduoti tokį miestui svarbų objektą kaip stotis, nes akcijų kaina siekia vos per 20 tūkst. eurų. N. Galvanausko nuomone, stotį privatizuoti reikia, bet ne dabar, nes net įstatai pasenę, juos reikia keisti. Vietos ūkio ir gamtosaugos komiteto pirmininkė Regina Kernagienė siūlė sudaryti darbo grupę, pasitelkti specialistus ir galvoti, kaip sutvarkyti stotį pagal jau esamus pavyzdžius, kai miestų stotyse kartu įsikuria ir prekybos centrai. Darbo grupės sudarymui pritarė ir meras V. Dačkauskas.
„Taip, stotis, švelniai tariant, akis bado. Tačiau mano protas neišneša, ką daryti. Visi yra gudručiai pakalbėti, o kur konkretūs pasiūlymai?“ – reziumavo projektą teikęs S. Karbauskas. Taigi, Gargždų stoties pastato ir sklypo aplink privatizavimas nusikėlė neribotam laikui, kol darbo grupė, galbūt, atras saliamonišką sprendimą.
Išeina atostogų
Taryba išėjo atostogų – kitas posėdis bus tik rugpjūčio 31 dieną. Prieš tai politikai dar susirinks kartu pavakaroti, pasilinksminti, nes Savivaldybės administracijos direktorius S. Karbauskas Tarybos narius iš anksto pakvietė į bendrą vakarą su Administracijos darbuotojais, kuris vyks rugpjūčio 25 d. Drevernoje. Apie kitus Tarybos posėdyje priimtus sprendimus skaitykite artimiausiuose laikraščio numeriuose.
Tarybos posėdžio perliukai
- Nuo kada negalima siūlyti naujo nario į komisija? Nuo kada?! Nuo vakar.
- Pasitikiu ir tikiu – du skirtingi dalykai.
- Čia kalba vien tik suinteresuoti asmenys.
- Kokia nauda iš šios programos? Ar gavo kažką? Nieko negavo.
- Ta valdyba reikalinga kaip šunui penkta koja. Administracija viską nurodo, ką reikia daryti.
- Kažkaip keista – po mano pasisakymų visada nutraukiamos diskusijos.
- Linkiu metų pabaigoje bent išsimokėti atlyginimus. Apie kalėdines žąsis jau nebekalbu.
- Geriau pirkite viską firmoje „iCasting” – viskas bus greičiau kaip visada.
- Maigysite, trypsite mane ir mėgausitės.
- Kai būsi meras, galėsi tas nesąmones siūlyti.
- Žinai ką, eik tu š…! Iškepti galima, 30 laipsnių rodo, o tu neleidi kondicionieriaus įjungti.
- Paprašyk, kad tau pastatytų kondicionierių anapus lango!
- Kentėkime ir balsuokime!
- Aš paliksiu salę, jei mane toliau šaldysite!
- Popieriumi muša musę. Komentaras: smurtas artimoje aplinkoje!
- Yra tokia lietuvių liaudies pasaka, kad gandrai vaikus atneša. Tai tą, kas pasiūlė parduoti Gargždų autobusų stotį, tikrai gandras atnešė.
- Aš esu tas, kuris iš aukštai kritęs. Bet jūs, iš žemiau kritę, esate labiau susitrenkę kai ką.
- Šitą klausimą reikia atidėti, nes jis žalias. O gal jūs turite paruošęs raudoną?
- Jus dar paauginkite raumenis. Ne raumenis, o smegenis reikia auginti.
- Nuo jūsų komentarų man kyla kraujospūdis.