Taryba pykosi, barėsi, tačiau išplaukė vienu laivu

Ketvirtadienio Savivaldybės tarybos posėdyje lyg vasariškos audros sūkuryje griaudėjo ir žaibavo – pylėsi kaltinimai nepagrįstais skundais ir šmeižtais, tendencingumu, politinės kultūros stoka. Įdomus sutapimas, jog tą pačią dieną Seime politikai išdėjo vienas kitą dar riebesniais žodžiais. Ar tai reiškia, kad ir politikams jau verkiant reikia atostogų? Kitas Tarybos posėdis bus rugpjūčio pabaigoje, o tarpusavio aistroms užgesinti Tarybos nariai draugiškai po posėdžio išplaukė papramogauti į marias Drevernos puošmena – senoviniu kuršių laivu.

„Nušvilpė“ 9 000 eurų premijas

Prieš atostogas Tarybai teko nemažai paplušėti – apsvarstyti 53 darbotvarkės klausimai, išklausytos 6 informacijos, priimti sprendimai. Posėdyje nedalyvavo Tarybos nariai Martynas Pocius ir Andželika Šakinienė, o vėliau išvyko Raimondas Simonavičius. Meras Vaclovas Dačkauskas su gėlių puokšte pasveikino naująją Šiūparių pagrindinės mokyklos direktorę Viliją Rimkuvienę. Taryba pritarė visiems „Bangoje“ jau aprašytiems švietimo klausimams pagal darbotvarkę, daugiau diskusijų kilo dėl Metų mokytojo vardo premijos skyrimo nuostatų. Mat Tarybos narys Aivaras Vasylius pasiūlė kelias nuostatų korekcijas: skirti ne 1500 (3 premijas po 500) eurų, o 9000 eurų premijų fondą, paskirstant premijas pagal vietas: pirmąją vietą laimėjęs mokytojas gautų 5000, antrąją – 3000, trečiąją – 1000 eurų. Taip pat jis pasiūlė, kad kandidatus galėtų siūlyti paslaugų gavėjai – moksleiviai ir jų tėvai, o geriausius pedagogus atrinktų esą ne vien tik politizuota komisija, o internetu galėtų balsuoti visi. Tačiau posėdyje ši idėja sukėlė prieštaringų diskusijų. Tarybos narys Jonas Dromantas sakė, jog garbė neturi būti matuojama pinigais, o tokios sumos sukeltų pavydą pedagogų bendruomenėje. Nerijus Galvanauskas, Vaclovas Macijauskas siūlė, kad rinkimuose būtinas platesnis visuomenės, mokinių ir mokytojų dalyvavimas.

Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė pastebėjo, jog nėra daug savivaldybių, kurios mokytojams skirtų tokias premijas, jų dydis sukasi maždaug apie 500 eurų. „Mokytojas – mokinys – tėvai yra nepertraukiamas ryšys, todėl kada mokytojo kandidatūra bus svarstoma mokyklos taryboje, visi paslaugų gavėjai dalyvaus rinkimuose, nors ir netiesiogiai. Nereikėtų versti mokytojus varžytis ir dėl vietų“, – sakė N. Gotlibienė. Visus taškus ant „i“ sudėliojo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė: „Tai yra toks pirmas žingsnis, pagarbos ženklas mokytojams, nes jų indėlis į vaikus nepamatuojamas. Juk ne dainos konkursas, kad reikėtų tokius rinkimus, kaip siūloma, rengti. Pati ugdymo įstaiga išsirinks, bus sudaryta komisija iš Švietimo skyriaus specialistų, ir jokių problemų nebus“, – sakė V. Riaukienė. Už tai, kad kasmet skirti Metų mokytojo vardo trims premijoms po 500 eurų, balsavo tik 15 Tarybos narių iš 25 dalyvavusių.

Kaltino susitarimais ir šmeižtais

Iš darbotvarkės Taryba išbraukė klausimą dėl gyvūnų ženklinimo reikalų, nes žinia, Seimas šią tvarką išvis panaikino. Be diskusijų pritarta suteikti įvairias lengvatas gyventojams pagal jų pareiškimus, taip pat kelioms projektų paraiškoms dėl eismo saugumo priemonių, lietaus vandens valymo įrenginių, atliekų rūšiavimo infrastruktūros plėtros, šiek tiek pasiginčyta dėl NVO tarybos nuostatų. Sėkmingai riedėjęs balsavimo traukinukas užstrigo ties jau antrą kartą Tarybai teikiamu klausimu dėl žirginio sporto trenerio etato įsteigimo Sporto centre ir jo paskyrimo į Priekulę. Primename, kad šiam etatui per metus reikės

9 400 eurų. Vėl sujudo Tarybos opozicija: N. Galvanauskas dar kartą pasiūlė šias lėšas skirti ne etatui, o programiniam finansavimui. „Vėl įžūliai teikiamas šis neformalus susitarimas“, – piktinosi A. Vasylius. „Absoliutus socializmas“, – stebėjosi Audronė Balnionienė. Tarybos narys Egidijus Skarbalius pastebėjo, jog trenerio paslaugos turėtų būti skirtos ne tik Priekulės, bet ir Dargužių žirginio sporto mėgėjams. Į šias pastabas Tarybos pirmininkas, rajono meras V. Dačkauskas atsakė, kad galima Tarybai teikti tą patį pataisytą sprendimą, ir gnybtelėjo opozicijai, kad esą futbolui kažkodėl netaikomas programinis finansavimas. Taip pat jis pasakė, kad Dargužiuose užsiimama profesionaliu žirginiu sportu, ir iš ten Savivaldybės paramos niekas niekada neprašė. Toliau svarstant šį klausimą meras ir opozicija susikibo kaip reikiant, nors Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė patikino, kad to trenerio Priekulei esą reikia kaip oro, šis sportas turi gilias tradicijas ir net miestelio herbas – su raiteliu. N. Galvanauskas prikišo merui, kad tai esąs jo susitarimas su biudžetinės įstaigos Sporto centro vadovu ir klausė, ar bus konkursas į šias pareigas. Merui taip pat priminta daug aistrų sukėlusi istorija dėl jo giminaičio paskyrimo Sporto centro direktoriaus pavaduotoju be konkurso. „Nešmeižkite manęs. Jūsų kalba surašyti skundai dėl to atvejo buvo ištirti ir atmesti kaip nepagrįsti“, – griežtai kalbėjo meras. N. Galvanauskas pareiškė, kad liberalų sąjūdžio frakcija jokių skundų nerašė. Po žodžių mūšio už trenerį Priekulei balsavo 16 Tarybos narių.

Sporto aikštelėms – 69 tūkst. eurų

Taryba po diskusijų patvirtino krepšinio aikštelių dangų atnaujinimo 2016–2017 m. programą, pagal kurią numatoma atnaujinti 10 aikštelių. Iš viso rajone yra 43 lauko krepšinio aikštelės. Pernai rajono Taryba skyrė 9 500 eurų iš dalies sutvarkyti 4 žaidimų aikšteles Gargžduose. Naujos krepšinio lentos buvo pastatytos Veiviržėnuose ir Girkaliuose. Pagal projektą šiais metais numatoma pakeisti dangą lauko krepšinio aikštelėse Priekulėje, Ginduliuose ir Kretingalėje, ruošiamos paraiškos ir dėl kitų. Vienos aikštelės dangos atnaujinimas ir sporto inventoriaus įrengimas, Kultūros skyriaus duomenimis, kainuoja apie 23 tūkst. eurų. Tarybos narys A. Vasylius pasiūlė numatyti lėšų ne tik aikštelėms atnaujinti, bet ir naujoms įrengti, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. N. Galvanauskas atkreipė dėmesį į dangų kokybę, kad jos nebūtų plastmasinės, o tik pagamintos iš gumos granulių. „Aikštelių atnaujinimas vyksta mano iniciatyva, apie naujas aikšteles galvojame taip pat. Naujas aikšteles darome Plikiuose, Dituvoje, trečioji turėjo būti Slengiuose, bet prie daugiafunkcio centro neliko vietos, kitos taip ir nerado“, – sakė S. Karbauskas. Seniūnė Loreta Kuprienė patikino, kad vis dėlto vieta aikštelei rasta Sudmantuose. Pasak S. Karbausko, aikštelių sąrašą esant reikalui galima papildyti ir keisti.

Dėl kultūros darbuotojų – kritika

Taryba apsvarstė informaciją dėl vieno užstrigusio klausimo – kaip gerinti kultūros paslaugas Sendvario seniūnijoje. Taryba pritarė darbo grupės siūlymui skelbti tinkamų patalpų kultūros veiklai nuomos konkursą, kurį protokoliniu sprendimu pavedė organizuoti Savivaldybės administracijos direktoriui. Pasak kai kurių Tarybos narių, pagaliau šis klausimas pajudėjo „iš mirties taško“. Tačiau tuoj pat meras V. Dačkauskas vėl sulaukė opozicijos atakos. Aušra Norvilienė ir A. Balnionienė atvirai paklausė, ar korektiškai, ar kultūringai elgiamasi, ar tai nekvepia politiniu susidorojimu su trimis kultūros darbuotojais, kuriems buvo numesti balti lapai parašyti pareiškimus išeiti iš darbo. Apie šią nemalonią situaciją jau rašėme laikraštyje. Ne paslaptis, kad ne juokais supykęs rajono meras pasiūlė rašyti pareiškimus Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojai, Gargždų ir Priekulės kultūros centrų direktoriams. Meras neslėpė, kad kultūros darbuotojai buvo baudžiami už tai, kad nesusitvarkė su savo pareigomis, nevykdė vietoje duotų mero nurodymų. Vienas iš jų – nesuteikė žodžio į Gargždų miesto gimtadienio šventę atvykusiam Seimo nariui, Gargždų miesto garbės piliečiui, akademikui Benediktui Juodkai, nes esą šventės režisieriaus buvę pasakyta, kad svečias pernelyg ilgai kalba. Akibrokštas Gargžduose neliko nepastebėtas socialdemokratų vadovybės, meras sulaukė net paties šalies premjero Algirdo Butkevičiaus skambučio. „Sprendimus priimsiu atsižvelgdamas į tolimesnį šių kultūros darbuotojų darbą“, – reziumavo V. Dačkauskas. Kilus karštoms diskusijoms, Tarybos narė A. Balnionienė pastebėjo, kad kolegoms trūksta politinės kultūros ir kad ji jaučiasi ne Tarybos posėdyje, o momentais lyg sąskrydyje. „Išimčių čia ir dabar negali būti. Ar negalėjo svečias prasinešti ir iš anksto užsirašyti kalbai, tada gal tokių nesusipratimų nebūtų“, – samprotavo Tarybos mažumos (opozicijos) vadovė. Mero stojo ginti bendrapartietis Jonas Dromantas: „Blogiu nesunaikinsime blogio. Kultūros darbuotojai nepaklausė mero, o jūs jį puolate už tai, kad vykdė savo pareigas.“ Tarybos narys Vaclovas Macijauskas pasvarstė, jog prasižengusius darbuotojus, pradedant skyriaus vedėju, turėtų bausti ne meras, o Savivaldybės administracijos direktorius.

Daugiau apie Tarybos posėdyje svarstytus klausimus ir priimtus sprendimus skaitykite kituose laikraščio numeriuose.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content